Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
67 postów 563 komentarze

KONTRREWOLUCJA

thot - Krzysztof Chrobot - Polak, antysocjalista. - „thớt” w języku wietnamskim oznacza „płyty tnące”lub „deska do krojenia” http://www.djoles.pl/mp3/pobierz/937039,detektyw-inwektyw-deska-do-krojenia.html

Łajdacka propanda Gazety wyborczej

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Nie wolno obok takiego chamstwa milczeć! Przegrali proces w trybie wyborczym a plują jadem dalej niż widzą! Zamieszczam cały tekst

 Ile procent faszyzmu w faszyzmie

Tomasz Piątek

 //m.wyborcza.pl/wyborcza/1,132749,17841916,Ile_procent_faszyzmu_w_faszyzmie__TOMASZ_PIATEK_.html

 

02.05.2015 01:00

 

Grzegorz Braun głosi, że Polską rządzą Żydzi i masoni. I nawołuje, żeby do takich strzelać. Równocześnie obraża się, gdy nazwać go faszystą. A jak inaczej?

Artykuł otwarty w ramach bezpłatnego limitu prenumeraty cyfrowej


Jak każdy faszysta Braun jako głównych bohaterów polityki widzi narody i silne jednostki. I jak na faszystę przystało, negatywnych bohaterów historii upatruje w tajemnych stowarzyszeniach i globalnych wspólnotach. A przede wszystkim - w "anonimowym mocarstwie", "ponadnarodowym narodzie", jakim mieliby być Żydzi.

Kondominium niemiecko-rosyjskie pod zarządem żydowskim sprawowanym przez tajne loże "judeo-masońskie" - to język i przekaz zaczerpnięte wprost z poetyki Hitlera. "Judeo" - wiadomo, ale wódz miał również obsesję kielni i fartuszka. Bał się wolnomularzy i ich mordował.

No właśnie, mordowanie. Braun nie tylko diagnozuje rzeczywistość jak Hitler. Zachwala też podobne recepty: zabijanie judeo-masonów, względnie ich pachołków. Publicznie mówi, że redaktorów "Wyborczej" i TVN należy rozstrzeliwać. I tak samo jak Führer zaleca przysposabianie narodu do wojny od małego. Dzieci mają być kształcone i wychowywane na strzelnicy.

Połączenie edukacji i nauki z mordem jest i było celem faszyzmu od narodzin tej ideologii. Mussolini uważał, że ideałem jest wykształcony zabójca (libro e moschetto, fascista perfetto - co znaczy: "faszysta jest doskonały, gdy z książką łączy strzelbę").

***

A jednak Braun obraża się, gdy nazwać go faszystą. Nawet pozywa do sądu. Używa przy tym argumentacji ukochanej przez naszych kryptofaszystów, którą można streścić tak: "Nie jestem faszystą, bo jestem prawicowcem, a nazizm miał w nazwie słowo socjalizm, więc faszyzm jest lewicowy".

Ostatnio wypowiedział się na ten temat szerzej: "Jestem monarchistą, nie jestem demokratą, a zatem wszelkie koncepty kolektywistyczne, ze szczególnym wskazaniem socjalizmu w jego wydaniu sowieckim, w jego wydaniu narodowosocjalistycznym niemieckim, a także i te ustroje, które w dobie kolektywistycznego totalitaryzmu pleniły się przez całe dwudziestolecie, są mi z gruntu obce".

Braun mówi więc o sobie, że nie jest faszystą, bo jest monarchistą, a nie kolektywistą. I wielokrotnie dawał też wyraz swoim neoliberalnym poglądom w kwestiach gospodarczych oraz tradycyjnym w kwestiach obyczajowych. Jest zatem indywidualistą wychwalającym rolę silnej jednostki: autokratycznego lub autorytarnego władcy, a także ojca rodziny i przedsiębiorcy.

Tak się jednak składa, że faszyzm zawsze podkreślał rolę silnej jednostki, która siłą podporządkowuje sobie wspólnoty duże i małe. Siłą autorytetu, siłą strzelby lub jednym i drugim - ale zawsze siłą.

Więcej: samym jądrem niemieckiego faszyzmu była tzw. Führerprinzip, czyli zasada wodzostwa - wódz miał prawo i moc, by podjąć i zrealizować każdą decyzję. Był jeden, najważniejszy i nieomylny. Il duce ha sempre ragione, wódz ma zawsze rację - krzyczeli wyznawcy Mussoliniego. Faszystowski "mocny człowiek" robił, co chciał, a otoczenie - partia, kraj, świat - było jego folwarkiem. Nazistowska popkultura czciła silne jednostki: prócz Hitlera - kanclerza Bismarcka, artystę Wagnera, charyzmatycznego wiedeńskiego samorządowca Karla Luegera, nawet alchemika Paracelsusa, o którym nakręcono hagiograficzny film.

A przede wszystkim nazizm czcił Fryderyka Wielkiego. Bo wbrew kłamstwom Brauna monarchizm i monarchia nie wykluczają faszyzmu. Wręcz przeciwnie. Twórca faszyzmu Benito Mussolini sprawował władzę w imieniu swojego króla Wiktora Emanuela, który brzydził się demokratycznymi "brudnymi grami partyjnymi".

I jeszcze gospodarka. Cóż - naziści wielbili "wielkich niemieckich przedsiębiorców", kapitanów przemysłu takich jak Krupp. A neoliberalna ideologia indywidualizmu gospodarczego jest dzisiaj silnie obecna wśród faszystów. Głównie w USA, ale też w Szwecji, gdzie bojówki i gangi neonazistów głoszą walkę z "kontrolą państwa-gułagu nad społeczeństwem i jednostkami" (jak tzw. Narodowa Armia Republikańska, która zastrzeliła dwóch "sługusów żydowskiego lobby" rządzącego Szwecją, a dokładnie - policjantów, którzy próbowali zatrzymać bandziorów, gdy ci uciekali z miejsca innej strzelaniny).

Była mowa o Paracelsusie. W charakterze deseru dodajmy więc, że zainteresowania okultystyczne i neopogańskie były i są typowe dla elitarnych grup nazistowskich i neonazistowskich; klasyczny przykład to Heinrich Himmler.

Braun wciąż opowiada o swoim ultraortodoksyjnym katolicyzmie. Ale równocześnie zdarza mu się zgłębiać tajniki okultyzmu. Jako współscenarzysta filmu "Arche. Czyste Zło", którego bohaterowie odkrywają "czarodziejski ostrosłup" dający władzę nad różnymi światami , z powodzeniem mógłby zostać wyklęty przez naszych biskupów. Za szerzenie magii i pogaństwa.

Jak więc nazwać to "Czyste Zło"? Nie można inaczej: Braun jest brunatny. Mamy tu wyjątkowo wysoką zawartość faszyzmu w faszyzmie. 

//bi.gazeta.pl/im/4/16909/m16909454,WINIETA-GW-ZRODLO.png

 Cytaty z dyskusji:

Oto cytat z Duce: "Państwo daje policję, która chroni dżentelmenów przed łotrzykami, dobrze zorganizowany wymiar sprawiedliwości, gotowe na wszystko wojsko, politykę zagraniczną odpowiadającą potrzebom narodu. Cała reszta, nie wyłączając nawet szkoły średniej, winna być prywatną działalnością jednostek".

Cytaty z dyskusji:

Faszyzm to jest włoski wyrób, zaś Mussolini Żydów nie prześladował, co innego nazizm niemiecki, Hitler miał na tym punkcie fioła.

Co prawda Benito Mussolini w 1919 roku stwierdził że za rewolucję w Rosji odpowiadają żydowscy bankierzy z Nowego Jorku i Londynu a 80% przywódców radzieckich to Żydzi.

Ale to raczej nie antysemityzm przecież a bardziej spostrzegawczość, no chyba, że dziś spostrzegawczość jest tożsama z antysemityzmem.

KOMENTARZE

 • @ Autor
  Pan nie rozumie, czy udaje, że nie rozumie o co chodzi?

  Żydowska gadzinówka pluje, żeby obmyć. Przecież robią G.Braunowi reklamę.
  Gadzinówka dobrze wie, co sądzi o niej znakomita większość Polaków, więc jeśli plują na Brauna, to robią mu (Żydowi G.Braunowi) dobry PR wśród Polaków.

  Proszę także pomyśleć, co by było, gdyby to samo, co mówi Braun o Żydach powiedział Polak, a nie Żyd. Przecież wtedy byłby straszny rejwach, że ach, jaki to złowieszczy antysemityzm i wdeptaliby Polaka w ziemię, a z pewnością skazali za mowę nienawiści.

  W całej tej wyborczej hucpie nie ma przypadków.
 • @Rzeczpospolita 22:27:35
  To ze Bronkowi GW poświęca zdjecie na pierwszej stronie a nastepnie art na kolejnych dwóch stronach - znaczy to, że żydowska gadzinówka NIE pluje, bo nie ma co i kogo obmyć! Przecież nie plując robią Bronkowii reklamę.

  To ze Kukizowi GW poświęca całą strone - znaczy to, że żydowska gadzinówka NIE pluje, bo nie ma co i kogo obmyć! Przecież nie plując robią Kukizowi reklamę.

  Moze gdyby zrobili Grzegorzowi Braunowi taka reklame jak Bronkowi i Kukizowi - to miałby Pan prawo mówić to co Pan mówi.

  Wiekszość lemingów ma w główkach nasrane - i jak GW mówi, że faszysta, to musi on byc hitlerocem - czyli efekt jest taki jak chce GW
  Jak Pan mówi, ze Grzegoż jest żydem, to efekt jest taki sam, nie głosować na Brauna, wszak to zyd i faszysta

  Pan nie rozumie, czy udaje, że nie rozumie o co chodzi? Zabić Brauna, skazać na milczenie mediów, opluć, jak on śmie mówic takie rzeczy!!!!
 • @wieslawek 22:53:55
  Ma Pan monopol na prawdę - jak napiszą, że Grzegorz Braun bije swoja żonę indiankę, to tez będzie swiadczyc, że to jest ICH człowiek!

  To, że żydówka z pochodzenia Irena Kirszenstein-Szewińska lub niemiec z pochodzenia Josef Schmidt - zdobyli dla Polski złote medale, to tylko dlatego, że to byli ICH ludzie.

  Niech Pan dalej domyśla się co pradziad kandydatów miał w rosporkach, to jest wazne, bardzo ważne! Nie wazne jest dla Pana natomiast -co ludzie w głowach mają!

  Dobranoc.
 • @Rzeczpospolita 22:27:35
  Pan Kosiur dyżurny krytykant Brauna? Bojkotowyborca w tych wyborach...w poprzednich sam siebie nie bojkotował...
 • @thot 22:40:10
  Grzegorz Braun MASAKRUJE dziennikarkę - video w cda.pl

  http://www.cda.pl/video/2101376e/Grzegorz-Braun-MASAKRUJE-dziennikarke


  Kto nie widział, to jest szansa zobaczyc, zanim nie skasują.
 • można i tak
  http://epainfo.pl/polacy-nie-sa-dziecmi-specjalnej-troski/
 • @taba 23:40:40
  :)))))))))))))))))))))))))))))))
 • i tak
  "Ten Człowiek daje nam swoje życie na szali. Postawił wszystko co ma. By Polska była Polską. I to właśnie twój głos może uratować go, przed tragedią ale również i Polskę. Właśnie twój."

  http://polskaniepodlegla.pl/opinie/item/1609-czytelnik-o-grzegorzu-braunie-ten-czlowiek-daje-nam-swoje-zycie-na-szali
 • Ile jest cukru w cukrze powinien badać taki piątek!
  Tam gdzie w kraju nie ma króla , nogę stawia Żyd i to już zawłaszcza i to jest jego ziemia obiecana.
  Polacy zacznijmy myśleć dla nas najlepszy kandydat na prezydenta to taki który chce monarchii !

  Tylko jeden może być prezydentem Rzeczpospolitej GRZEGORZ BRAUN!!
  http://www.dlapolski.pl/spotkanie-z-grzegorzem-braunem-w-krakowie
  Media panikują na jego widok!!
 • @komisarz 00:49:16 Śmieszny to byłbyś Ty,
  Gdybyś nie był żałosny. Ofiaro indoktrynacji bolszewickiej. Chyba jesteś za głupi, by wiedzieć kto bolszewizm wymyślił i zaimplementował użytecznym idiotom, jak to takich jak Ty określali Twoi idolowie, engels marks, lenin i stalin, używając was do gnębienia całych narodów. http://www.intramuros.ro/wp-content/uploads/2012/11/marx-engels-lenin-stalin.jpg
 • Pytania oczekujace odpowiedzi...
  Problem zasadniczy z zakresu prakseologii politycznej; dlaczego opozycja antysystemowa nie wystawi blokowo jednego kandydata i nie uzasadni racjonalnosci takiego kroku elektoratowi w celu zwielokrotnienia szans sukcesu?
  Po ewentualnym sukcesie - nic prostszego niz, nastepnie - w wyborach do sejmu, utworzenie koalicji rzadzacej, wg uprzednio uzgodnionego klucza.
  Wydaje sie, ze Grzegorz Braun, po urealniajacym zredukowaniu (lub nadzorowi) nawiedzenia katolicko-monarchistycznego i anemicznego "antysowietyzmu", tudziez dostrzegalnego "ukaszenia liberalnego", bylby kandydatem rokujacym powodzenie.
  Mysle, ze czesc z jego argumentacji wynika z inteligentnego marketingu pod rozpoznany profil reprezentatywnych oczekiwan elektoratu. Intelektualnie to Guliwer wsrod Liliputow.
  A co na to powazni czytelnicy?
 • @thot
  No ja nawet rozumiem twoja miłość do Brauna; wrocławianie się popierają.

  Mnie jednak to nie rajcuje. Ja tam ze wsi jestem to się nie znam.
 • @komisarz 00:49:16
  Bardzo możliwe że od 800 gościmy Żydów i już pewnie pan nie wie na 100%czy nie ma trochę tej mieszaninki. Żydzi przyszli wraz z bolszewia i po wojnie gwałcili polskie kobiety , jak i też zmuszali ci I sekretarze do współżycia . Więc różnie to mogło być?
  Kiedy nie byŁo internetu dużo spraw było utajnionych . Zylismy tym co pisały ulotki popieralismy takich Gieremków , Kuroni , Wałęsów.Na bazie bibiuły budowaliśmy niby tę naszą demokracje która podobno była w Hameryce.
  I dostaliśmy jak się okazało po d****e . Wszyscy fałszywi wypłynęli w inernecie. A najbardziej miłośc do naszego umiłowanego kraju wypłynęła przy okazji Majdanu i teraz na Putina. Taki PIS pokazał nam jak będzie machał Rosji szabelką przed nosem itd.
  Miler ,Kwaśniewski i reszta bandy wiadomo sprzedawcy , tacy sami.

  Teraz jest modna nagonaka na Żydów myślę kto to robi ? Jakie mają poglądy i kogo firmują ci podobno wszystko wiedzący i nie Żydzi.

  Wiem z urodzenia że nie jestem żydówką.

  Patrzę na ten nasz kraj z ubolewaniem , czasem z wściekłością napisałam też zapytanie do pana L Żebrowskiego czy Braun to Żyd. Odpowiedź przyszła w mig "Prosze nie słuchać różnych głupich ludzi, dla których wszyscy to Żydzi... Ludzie dzielą się na dobrych i złych."

  Nie znam lepszych autorytetów niż Wiktor Węgrzyn, Ks Makłowski , Leszek Żebrowski , i Jasna Góra a oni stoja murem za Grzegorzem Braunem.
  Tak też szanowny panie jestem monarchstką i po drodze mi z tymi ludzmi.I wiem że tylko powrót do korzeni może uratować nasz kraj .

  A pan zanim się z nas zaśmieje niech pan zajrzy w swój rozporek.
 • @Rzeczpospolita 22:27:35
  http://ecsmedia.pl/c/obywatelu-nie-pieprz-bez-sensu-b-iext8251611.jpg
 • @wieslawek 22:53:55
  http://ecsmedia.pl/c/obywatelu-nie-pieprz-bez-sensu-b-iext8251611.jpg
 • @japoniec 23:09:07
  http://ecsmedia.pl/c/obywatelu-nie-pieprz-bez-sensu-b-iext8251611.jpg
 • @komisarz 00:49:16
  http://ecsmedia.pl/c/obywatelu-nie-pieprz-bez-sensu-b-iext8251611.jpg
 • @Krzysztof J. Wojtas 06:56:13
  "Ja tam ze wsi jestem to się nie znam."
  Jestem z (miasta,) to widać słychać i czuć.
  https://www.youtube.com/watch?v=a_I94dWg0p0
 • @klementyna 10:09:24
  "Prosze nie słuchać różnych głupich ludzi, dla których wszyscy to Żydzi... Ludzie dzielą się na dobrych i złych."

  A Amy jest Cudownym Skowronkiem...

  Pozdrawiam
 • @1abezmetki 05:11:38
  "Problem zasadniczy z zakresu prakseologii politycznej; dlaczego opozycja antysystemowa nie wystawi blokowo jednego kandydata i nie uzasadni racjonalnosci takiego kroku elektoratowi w celu zwielokrotnienia szans sukcesu?"

  Zasadniczo podstawowe przyczyny takiego stanu rzeczy są trzy:

  - Komuś z zewnątrz zależy na tym aby polscy patrioci byli rozbici (tradycyjnie możemy tu liczyć na ruskich i pruskich)

  - Każdy chce być wodzem i ciężko uzgodnić kto ma być "najgłówniejszy"

  - Kombinacja w różnych proporcjach w/w przyczyn.

  Nie wiem jak to obejść.

  Ukłony
 • @klementyna 10:09:24
  "A pan zanim się z nas zaśmieje niech pan zajrzy w swój rozporek."

  Zarumieniłem się... ;-O
 • Do autora oraz do opluwaczy pana Brauna
  Nic nowego, oprócz GWna również tak zwani prawicowcy go opluwają - np. Łysiak...

  Nie udzielałem się aż do momentu.:

  http://korpomul.neon24.pl/post/122036,lysiak-w-upadek-i-taplanie-sie-w-kloace


  A do Pana Rzeczpospolita - jak jest skuteczność anty-reklamy w stosunku do ludzi od 25-lat uczonych aby tylko reklamy przyjmować za dobrą monetę?
 • @Jasiek 12:04:20
  A czemu Pan nie zaproponował, aby klementyna zajrzała w swój rozporek?
  też by było ciekawie...
 • @klementyna 10:09:24 //A pan zanim się z nas zaśmieje niech pan zajrzy w swój rozporek.//
  Słuszna rada. :)))To komisarze gwałcili biedny ruski naród.
 • @ Autor
  Panie Autorze,
  z Pana jest mądry człowiek. I ja mam do Pana prośbę, żeby mnie Pan oświecił w dość ważnej kwestii.

  Otóż, G.Braun jest człowiekiem głęboko wierzącym, szanującym instytucję Kościoła ("Kościół, szkoła, strzelnica"; "nie budujmy Polski plecami do Kościoła") i jego hierarchów - chyba w tym się zgodzimy - ?

  G.Braun głosi także pogląd, że Polska winna opuścić struktury UE - w tym także się chyba zgodzimy.

  Ale jak pogodzić ten pogląd G.Brauna ze wskazaniami JPII, Episkopatu Polski: "nie ma alternatywy dla europejskiej integracji", czy z tak niedawnymi nawoływaniami prymasa H.Muszyńskiego do podpisania traktatu lizbońskiego - ?

  Jeśli Kościół wskazywał nam złą drogę (do UE) to chwała Braunowi, że wskazuje właściwą (wyjść z UE). Tylko dlaczego Braun wskazuje nam jednocześnie na Kościół jako wyznaczający właściwy kierunek?
  W takim razie czy Braun jest głupcem, czy oszustem?
 • @Rzeczpospolita 14:08:21
  Ja Pana nie prowokuję, nie zaczepiam, nie staram sie zmienic Pana przekonań, ponieważ ma Pan przekonania mocno ugruntowane i nie śmiał bym maruszać Pana fundamentów ideowych.

  Staram się rozebrac na części pierwsze Pana pytanie.

  Czy ma Pan pretensje do władz koscioła Katolickiego za to co głosiły?
  Czy ma Pan pretensje do Grzegorza Brauna za to co głosi?

  Proponuję aby zapoznał się Pan z definicją Koscioła katolickiego.
  JPII był nieomylny tylko w sprawach wiary. W innych kwestiach miał prawo sie mylić - tak mówi doktryna.

  Czy według Pana jeżeli Grzegorz Braun głosi inne tezy niż JPII lub Episkopat - to musi byc oszustem albo głupcem?

  Wiem że jest Pan zwolennikiem Zadrugi, wiem ze jest Pan socjalistą, wiem ze jest Pan narodowcem,,,, ale czy mogą istnieć osoby, które nie są socjalistami, nie są antychrześcijaninami, nie są anty papiescy, nie są oszustami, nie są głupcami, a kochają Polskę.... czy tez takie osoby według Pana istniec nie mogą!

  I ostatnie pytanie. Czy osoba majaca matkę polkę a ojca hindusa, czy osoba mająca matkę polkę a ojca niemca, czy osoba mająca matkęż polkę a ojca lub dziadka, lub pradziadka żyda - moze kochać Polskę i Polaków? Czy im Pan to zabroni, i będzie twierdzić, że są głupcami lub oszustami.
 • @thot 15:27:17
  Moje pytanie nie było trudne, a nawet zawierało w sobie odpowiedź - najprostszy indukcyjny dowód, który zresztą dostarczył sam G.Braun (ja tu niczego nie dodawałem od siebie).
  Pan na nie nie odpowiedział. Czy mam przyjąć, że nie zrozumiał Pan pytania? Czy raczej ucieka Pan od uznania działalności G.Brauna za polityczną hucpę?

  Natomiast na Pańskie pytania ja odpowiem wprost:

  "Czy ma Pan pretensje do władz kościoła Katolickiego za to co głosiły?" - Tak.

  Czy ma Pan pretensje do Grzegorza Brauna za to co głosi? - Tak (we wspomnianej przeze mnie kwestii).

  "Czy według Pana jeżeli Grzegorz Braun głosi inne tezy niż JPII lub Episkopat - to musi być oszustem albo głupcem?" - Tak, jeśli nawołuje do działań odwrotnych niż te, do których nawoływał KK, JPII itd., a jednocześnie wskazuje na KK jako drogowskaz (mam na myśli politykę względem UE).
 • @Rzeczpospolita 22:27:35
  proszę nie przeceniać współczesnych chałatowców... une TERAZ w gorączce przedwyborczej nie adresują swych artykułów do wyrafinowanych intelektualistów o głębokiej wiedzy historycznej osób ale POstsowieckich darwinistów, którzy wyznają jedynie materializm odmierzany w parytecie USrealskiego dolara, a cel życia widzą jedynie w ciułaniu na wałkach i zaliczeniach na boku... oni nadają tak: "tego nie lubimy i dla tego oszołoma nie będzie fruktów nad Wisłą - będzie nikim" ;)))

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY