Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
67 postów 563 komentarze

KONTRREWOLUCJA

thot - Krzysztof Chrobot - Polak, antysocjalista. - „thớt” w języku wietnamskim oznacza „płyty tnące”lub „deska do krojenia” http://www.djoles.pl/mp3/pobierz/937039,detektyw-inwektyw-deska-do-krojenia.html

Pis może wygrać wybory, tylko w koalicji z nową partią ŁŁ!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Każdy atak partyjnych aktywistów Pis na pomysł ŁŁ, może tylko świadczyć o tym, że PiS bardzo chce PRZEGRAĆ te wybory – i na Polsce im wcale nie zależy!

 

 
Mamy już zwiastun reakcji sympatyków PiS - wpis: „Stefan Baryka-nowy nick Łażącego Łazarza?” (Uparty)
 
 
Do wyjaśnienia jaka to powinna być partia ŁŁ - posłużę się licznymi cytatami z wpisu
 
 
 
Ja Ci mówię jak można wygrać wybory,  ja mówię o zagospodarowaniu oddolnym ludzi którzy nie kochają Kaczyńskiego, ale poza tym myślą i są uczciwi. Ja mówię o ludziach zniechęconych polityką partyjniacką. Mam nadzieję, że dopuszczasz, że tacy ludzie jeszcze w Polsce są (jedni i drudzy)? (Łażący Łazarz)
 
Wszędzie słyszę jazgotanie: „Nie da się, nie da się, nie da się!! Co to za gadanie? To jest tylko (albo aż!) kwestią wielkiej wiary, zorganizowania odpowiedniej kadry, ich doświadczenia i wiedzy oraz pieniędzy. Czas przestać jazgotać, że się nie da, nadszedł czas DZIAŁANIA!
 
Zacytuję poniżej wypowiedzi „Moliera” oraz „Mariovan” , z którymi się w pełni identyfikuję:
 
„Uważam, że zdecydowanie trzeba coś robić w takim kierunku, aby mieć wpływ na to, co dzieje się w Polsce.
Jak teraz nic nie zrobimy (oprócz pisania pięknych notek), to bez wspólnego celu i działania na rzecz Polski, będziemy tak trwać i trwać,…. aż do końca...Polski.
Jeśli zaraz nie weźmiemy się do roboty, żeby ożywić i wydobyć pokłady chęci do działania na rzecz Polski, to obawiam się, ze nie zrobimy tego nigdy. Rozmienimy się na drobne. I zmarnujemy kto wie, czy nie ostatnią szansę na zrobienie czegoś pożytecznego.” – (Molier)
 
„Taki ruch należy tworzyć łącząc różne środowiska, bo one są - tylko w oparciu o pewny fundament. Program docelowy, wartości i zasady muszą być spoiwem łączącym. Bez tego - wszystko się rozpadnie jak domek z kart. Musimy mieć wizję i cel do jakiego dążymy.” – (Mariovan)
 
Nigdy żadna idea nie powstała w trakcie debaty, ideą się zaraża, ideę opracowuje zawsze jednostka. Nie wszyscy piszący w NE muszą poprzeć ideę powstania nowej narodowo-chrześcijańskiej partii (antysocjalistycznej oraz antylibertyńskiej), a tezy ideowe pod którymi wygramy te wybory sprecyzuję poniżej.
 
Musi powstać oddolnie NOWA partia opozycyjna. Życzliwa dla Pis, a rozliczająca rządzących (tych głównych i tych z nimi skonfederowanych).
 
Nie wolno nam poczekać „rozsądnie” na kolejne wybory, ponieważ to jest ostatni moment, gdzie można uratować naszą Ojczyznę i Naród Polski od nadchodzącego kataklizmu.
 
Wariant węgierski, jest w Polsce możliwy. Prezydent przejdzie na stronę większości parlamentarnej, albo w przyszłości nasze wnuki będą się uczyć o nim na lekcjach, jako o zdrajcy Narodu Polskiego; on nie będzie mieć innego wyboru. Nie należy czekać z utworzeniem nowej partii na moment kiedy będziemy mieć własnego prezydenta, bo to może być czekanie na Godota!
 
To wcale nie jest takie trudne, odległe lub niemożliwe. Należy tylko w sprytny sposób wykorzystać interakcyjne możliwości Internetu oraz „wiedzę tajemną” w jaki sposób w realnej polskiej rzeczywistości zorganizować w kontrolowane struktury wyborców z małych miasteczek oraz wsi.
 
 1. określić ideę:
  1. fundamentem jest chrześcijańska koncepcja człowieka, ponieważ jestem Chrześcijaninem, Polakiem i nie wstydzę się, ani Ewangelii, ani mego Narodu, ani mojej tradycji.
  2. nowoczesna definicja Narodu Polskiego – jest nim każdy kto kocha naszą Ojczyznę i identyfikuje się z jej sukcesem
  3. określenie wroga – jest nim antypolonizm, socjalizm oraz libertynizm,
  4. renegocjacja traktatu akcesyjnego z Unią Europejską (CO, dopłaty do rolnictwa, wspieranie polskich stoczni, kopalni oraz eksploatacji polskich złóż, itp) – lub wystąpienie z Unii
  5. zniesienie podatku dochodowego,
  6. solidaryzm społeczny oparty o presję społeczną – wskazywanie kto jest złodziejem, szują, kanalią, oszustem…
  7. zaciśnięcie pasa (na długie lata) konsumpcji – musi być postulatem oddolnym - wkładem Narodu Polskiego w uratowanie państwa przed katastrofą finansową
 
Najpierw musi być idea, potem program
 
 1. wyłonić zespoły programowe, które opracują tezy, koszty oraz wskażą metodę przeprowadzenia:
  1. reformy ustroju gospodarczego,
  2. reformę architektury finansowej,
  3. reforma sadów i prokuratury,
  4. reforma policji i służb,
  5. reforma funkcjonowania mediów,
  6. reformę szkolnictwa i oświaty,
  7. reformę lecznictwa,
  8. reformę rent i emerytur
 
Musimy zbudować wokół tych tez "bazę analityczną" przyjmując metodologię SWOT (nikander). Niech wyborcy widzą, że przy każdym rozwiązaniu zadaliśmy sobie trud poszukania mocnych stron, słabych stron, szans, i zagrożeń.
 
Opracowania te muszą spełniać warunek SMART (Jerzy Wawro):
Specific (Określony) – jasno określone i znane metody dojścia
Measurable (Mierzalny)
Achievable (Osiągalny) – realistyczny,
Relevant (Odpowiedni)
Time-Framed – osadzony w czasie
Budowa struktur Partii wymaga super nowoczesnego pomysłu - może coś z matematyki? Jeśli pojawia się pomysł tworzenia nowej siły politycznej, to wypadałoby już mniej o tym pisać, a więcej robić w realnym wymiarze działań i pracy w grupach, które przygotują i przedyskutują ramy nowego ruchu. Kto z kim i dlaczego. (Piotr F. Świder)
 1. wyłonić i wynagradzać ekipę realizatorów
 
 1. wyłonić zespół propagandowy – NE, biuletyn tygodnik oraz centrum informacji
 
Potrzebne są prawe proste i jasne ostrze antyPO (na tym ma polegać różnica z PJN) - („carcajou”)
 
 1. wyłonić zespół szkoleniowy aktywu lokalnego
 
 1. wyłonić sztab wyborczy
 
Oczywiście rola sztabu wyborczego byłaby weryfikacja kandydatów na listy wyborcze, porozmawianie z każdym, sprawdzenie co sobą reprezentują, sprawdzenie ich danych w IPN-nie oraz w środowisku lokalnym.
Żeby jakikolwiek ruch oddolny był w stanie się ukonstytuować, trzeba setek zwykłych, ciężko pracujących ludzi. Ludzie piszący setki e-maili do każdego znajomego, ludzie łażący (przepraszam :)) od drzwi do drzwi w swojej okolicy w każdą sobotę i "zawracający głowę". Ludzie, którzy stawali na jakimś skrzyżowaniu z mikrofonem i zaczynali gadać. Musimy im pomóc w zorganizowaniu co tygodniowych spotkań w ich miejscowościach z „agitatorami” naszej idei. Będziemy rozjaśniać wyborcom umysły w trakcie wspólnego grillowania. W efekcie mnóstwo ludzi ruszy się ze swoich z domów, bo zrozumieją, że mają dość opluwania Polski i Polaków i niszczenia naszej Ojczyzny. Wiemy o tym, że bez rzeszy "mrówek" będzie to tylko kolejna kanapa. (Katron)
To prawda, że mamy tylko 6 miesięcy do wyborów (w tym są wakacje). Założenie nowej partii, ustalenie statutu i przedarcie się przez sadową procedurę – jest nierealne. Należy więc zmienić statut w istniejącej i zarejestrowanej partii kanapowej – i wtedy przedsięwzięcie jawi się jako realne.
 
Na koniec przedstawię trochę dobrych rad:
 
Przestańmy gadać i kręcić się wokół własnego ogona. Ojczyzna wzywa nas!
„Możemy ich zmiażdżyć całkowicie”. - (Grzegorz Rossa)
„Czy jest możliwe obudzenie śpiących Rycerzy?” - (carcajou)
„Nie patrzcie na "ikony" - za duży zbiór (stąd wiele fałszywek) .
Demokracja? - tak ! Tylko nie w szeregach partyji.
Zadziwia mnie z jaką łaskawością oglądacie się na zużyte bloty (jurki,korwiny i cały tabun ciot nieokrzesanych)….
Pies co ogrodu nie pilnuje u normalnego gospodarza idze na rozwałkę (takie są twarde prawa). ” – (Harcerz)
„Niech się Pan Panie ŁŁ tak nie przejmuje "większością" bo "większość" nie ma żadnego znaczenia (nawet kiedy jest po naszej stronie). Kluczem do sukcesu jest jakość i zorganizowanie "mniejszości". Zawsze tak było, jest i będzie.” – (Subaru)
Nowy Ekran powinien skoncentrować się na realizacji pomysłu serwisu informacyjnego w celu jak najszybszego przełamania monopolu mainstreamu – (niewolnik)
 
Partię Powinni tworzyć profesjonaliści menedżerowie oraz ludzie pióra (piszący na NE) –– nie mieszajmy do tego NE.
 
Zacytuję po raz ostatni „nikandera”
„Blog nie jest dobrym narzędziem do grupowania się i pracy nad programem. Powiem więcej, nie jest żadnym narzędziem, które do czegoś by służyło poza leczeniem własnych kompleksów.”
 
Czekam na Pana kolejny ruch Panie ŁŁ

KOMENTARZE

 • A czy bierze pan pod uwagę, że...
  Te zespoły:

  " 1. reformy ustroju gospodarczego,
  2. reformę architektury finansowej,
  3. reforma sadów i prokuratury,
  4. reforma policji i służb,
  5. reforma funkcjonowania mediów,
  6. reformę szkolnictwa i oświaty,
  7. reformę lecznictwa,
  8. reformę rent i emerytur "

  Powinny zaproponować kompleksowe zmiany w strukturze naszego państwa. Co przez to rozumiem? Otóż, powinno się zrobić inwentaryzację czym dysponujemy i na jej podstawie określić jak te w/w mają funkcjonować? czy np. nie powinniśmy zmienić struktury emerytur i zmniejszyć wszystkie wysokie? Czy nie powinniśmy zlikwidować wiele przywilejów np.karta nauczyciela ale w zamian przedsiębiorcy (wzorem japońskich) nie powinni podjąć zobowiązania jak będą postępować wobec swoich pracowników. Tak by Polacy przestali bać się o najbliższe jutro, by nie czuli się wykluczeni ze względu na wiek czy przebyte choroby?

  Moim zdaniem, nadchodzące załamanie możemy przezwyciężyć wspólnie, albo w ogóle.

  Pozdrawiam
 • @all
  Mam jedno proste pytanie. Pytanie, które zadam ma sens wyłącznie jeśłli ktoś traktuje propozycje ŁŁ poważnie. Jak zamierzamy nie dać się unicestwić ( sposób w jaki będą to próbowali uczynić dowolny) na samym początku drogi? (jeśłi ktoś nie domyśla się o co mi chodzi to proszę o maila na priv)
 • @ autor
  Tytułowe hasło "PiS może wygrać wybory, tylko w koalicji z nową partią Łażącego Łazarza!" brzmi nieco megalomańsko, ale życzę powodzenia :)
 • @
  Od dawna uważałem że część Polaków musi zagospodarować nowa partia - tych , którzy nie chcą na PiS.

  No, ale mamy jeszcze fałszowanie przyszłych wyborów
 • @CyprianPolak
  A co z tymi, którzy nie chcą na PO? Ich nie zamierzasz zagospodarować? Jest wielu rozczarowanych polityką rządu. Może ich też do partii ŁŁ?
 • mnich zarazy
  Ma Pan rację. Gdy rozbitkowie sa na tratwie, to biedę dzielą równo - socjalizm nie ma tutaj zastosowania, tylko chrześcijańska sprawiedliwość, że o dzieci i kobiety musimy dbać najbardziej.

  Inwentaryzację państwa robi się latami - a my musimy zmiany przeprowadzić sprawnie i szybko
 • Kontrarianin
  Tylko totalne rozproszena struktura kontrolowana i sterowana przez wybrany sprawdzony aktyw. ONI i tak będa, ale gdy nie ma wodza, którego mozna wysłać gdzieś tam samolotem, to mogą tylko być dobrze poinformowani.
 • @mnich zarazy
  Na tratwie rozbitkowie jedza i pija to samo, Naród nie jest durny - zrozumie potrzebę chwili
 • @thot
  Myślę, że odpowiednia świadomość istniejącego zagrożenia jest najwazniejsza, ale to temat na niepubliczną dyskusję. pzdr.
 • @Kontrarianin
  Na to jest tylko jeden sposób, struktura partii musi być bardzo rozproszona np 1.000 placówek terenowych, a więc musieliby oddelegować 1.000 przeszkolonych prowokatorów, a....agenci to tylko uszy...oni zawsze na swiecie byli, z nimi trzeba życ tak jak piez żyje z pchłami
 • @Sundance
  Dzięki za dobre słowo Człowieku
 • @thot
  "Prezydent przejdzie na stronę większości parlamentarnej, albo w przyszłości nasze wnuki będą się uczyć o nim na lekcjach, jako o zdrajcy Narodu Polskiego; on nie będzie mieć innego wyboru."

  O czym Ty piszesz? Komorowski już nie ma wyboru, on musi służyć Rosji, bo on jest jednym z tych z polskiej strony, która była zaangażowana w przygotowanie spisku przeciwko śp. Prezydentowi.
  Nie bądź śmieszny, bo sprawy są śmiertelnie poważne, w tej grze bierze udział nie tylko Rosja, ale i inne kraje zachodnie z Niemcami na czele.
  Tu nie ma miejsca na przechodzenie od jednych do drugich, jak gdyby "Polacy, nic się nie stało".
  Zakładanie, że tak by mogło być, świadczy o całkowitym braku rozeznania w tych sprawach.
 • @Sundance
  Tylko wtedy gdy są patriotami, dla nich miejsce jak dla synów marnotrawnych jest
 • thot
  Ale jak przeciwstawić się tym co na tym mogą stracić?

  Czy zmasowana propaganda nie doprowadzi do odwrócenia się narodu od reform? Przekleństwem Polski est o, że Polacy chcą spokoju i dobrze być oceniani przez naszych sąsiadów. A zmasowana propaganda może zrazić. Proszę spojrzeć, że nawet na NE pojawiały się teksty, że nie powinno się tak, a tak mówić bo to woda na młyn przeciwników.
 • @35stan
  Politycy zmieniają sojusze, to nie drogowskazy, nie zawsze idą tam gdzie pokazują....ale aby nie było co ja pletę...to jak wygramy, a zmieni Bronek opcję, to stawiasz całego litra. ok?
 • @thot
  propaganda, czarny pr, i.t.p.?
 • @Kontrarianin
  propagande czynili agitatorzy komunistyczni.... wiem ze słowo to nie jest ładne, ale musimy agitować, nie poprzez szkiełko monitoru, ale twarz w twarz....a to jest propaganda szeptana....należy unikać opluwania, bo i po co?
 • Jak to czytam, to ogarnia mnie najwyższe zdumienie.
  Po co komu drugi PIS?


  To ma być coś zupełnie odmiennego, by powziąć w niewole nowych wyborców, owa zagubioną ćwiartkę, bo PIS już swoją powziął, a nawet jeszcze więcej.

  I wcale nie chodzi o to by wygrać wybory, tylko o to by rządzić, bo jak już napisałem wczoraj najbardziej prawdopodobny scenariusz to sytuacja z bastionu PISu, czyli z podkarpackiego sejmiku wojewódzkiego -PIS zdecydowanie wygrał ...i nie rządzi.
 • @mnich zarazy
  "Mądrze mówisz, ale o takie zrozumienie będzie niezwykle trudno w sytuacji tak dramatycznie zmanipulowanego społeczeństwa.
  Rządząca mafia wie o tym doskonale i dlatego idą w zaparte i rżną głupa(patrz dzisiejsze wystąpienia sejmowe Tuska, Rostowskiego), bo polactwo to w dużym stopniu kupi.
  Wśród najbliższych ciężko o porozumienie w tych sprawach(w wersji najlżejszej reprezentują postawę- mam dość, to mnie stresuje, po nie obchodzą mnie te sprawy, po agresywne atakowanie "pisiorów"), a co dopiero mówić o porozumieniu w szerszym zakresie.
  Ja nie widzę w PIS-ie ludzi,którzy rozumieli by i doceniali możliwości sieci i orientowali się, ilu zwolenników mają pośród użytkowników sieci.
  Prezes trochę zrozumiał, ale nie do głębi(bo nie jest użytkownikiem sieci w pełnym tego słowa znaczeniu.
  Dlaczego takiej partii jak PIS nie stać na sfinansowanie zespołu, który utrzymywałby z Internautami kontakt non stop, 24 godziny na dobę i który byłby łącznikiem władz PIS-u z wyborcami w sieci ?
  To byłby koszt kilkunastu tysięcy na miesiąc, a korzyści z aktywizowania wyborców mogłyby być bardzo duże.
 • @35stan
  Widzisz, na tym polega wolność, PiS nie chce być partia masową, to nie chce internetu. Masz już odpowiedz?
 • @thot
  Rozumiem to w ten sposób:
  -uważasz Bronka za niewinnego i nie mającego nic za uszami w sprawie tragedii
  - albo uważasz Kaczyńskiego za cynicznego gracza, który poda rękę temu człowiekowi i zapomni co ten uczynił, w imię parcia "po trupach do władzy"

  Który wariant jest Ci bliższy?
  Oczywiście zakład przyjmuję.
 • @thot
  Ponieważ zostałem wywołany do tablicy to nieskromnie powiem: jeśli ŁŁ uda się poważnie zaangażować możliwości internetu do budowy systemu artykulacji interesu społecznego, budowania struktury i komunikacji, oraz jeśli zostaną zastosowane nowoczesne metody pracy grupowej to możemy być kompletnie zaskoczeni i to w pozytywnym sensie.
  Tego zabrakło Palikotowi i popłynął.
  Podtrzymuję moje stanowisko, że struktura blogu nadaje się jedynie do produkcji g...wno wartej sieczki.
 • @35stan
  Mówił dziad do obrazu.... Człowieku - Hitler kochał się w Anglii i musiał z nią toczyc wojnę....politycy muszą czasem pod przymusem dzialac w brew swojej woli....i on bedzie musial....tylko tyle twierdze...a jak nie....to tłum obalal króli...co tam maly bronek...nie utrzyma się
 • @nikander
  Liczę na Twoją wiedzę i doświadczenie...i świat się zdziwi
 • 35stan
  Masz rację, to jest pięta achillesowa PiSu.

  Dlatego propozycja ŁŁ ma sens. PiS ma swoich wyborców. Więc potrzebuje koalicjanta z którym mógłby współpracować. Koalicjanta który "zagospodarował" by zniechęconych do PO wyborców.
 • thot
  A jeśli prezes Kaczyński nie uważa, że wszystko można zrobić? A jeśli są dla niego granice, których nie przekroczy? Przecież już raz władzę oddał.
 • Trochę to nie ma sensu
  Kolejna partia o charakterze konserwatywnym? Według mnie to już za dużo. Dobrym pomysłem byłoby właśnie istnienie partii składającej się z uczciwych, porządnych, inteligentnych ludzi, którzy są przeciwni konserwatyzmowi. Właśnie dla osób, które chcą żyć w kraju uczciwie i racjonalnie zarządzanym, a nie są konserwatywni, więc na PiS nie głosują albo traktują jako "mniejsze zło".
 • @mnich zarazy
  Nie martw się na zapas. Kaczyński jawi się nam jako dobry stratek i taktyk. Spoko. Pozyjemy - zobaczymy. Po to bedzie miał naszą partię, która nie będzie przystawką, którą będzie mógł zjeść, aby władzy nie oddal glupio.
 • @starmie
  A nie masz czasem dobrego pomysłu, że najlepiej jest żyć w raju? Ludzie są tacy jacy są, grzeszni, przekupni... Żle rozumiesz konserwatyzm, lub nie jesteś tego świadoma jak myślisz lewicowo....
 • @thot
  Każdy atak partyjnych aktywistów Pis na pomysł ŁŁ, może tylko świadczyć o tym, że PiS bardzo chce PRZEGRAĆ te wybory – i na Polsce im wcale nie zależy!  Zaczyna Pan od szantażu. To nie wzbudza zaufania (po pierwsze).
  Po drugie - NIE MA PARTII ŁŁ. I nie wiadomo jaka będzie i czy będzie. A jeśli powstanie to po prostu zabierze głosy PiS-owi i zaklinanie rzeczywistości nic tu nie zmieni.

  Może chodzi tu jednak o to, że "każdy atak przyszłych partyjnych aktywistów na PiS może tylko świadczyć o tym, że KTOŚ bardzo chce aby PiS przegrał te wybory – i na Polsce im wcale nie zależy!"

  A na marginesie, kiedy powstawał NE nie było mowy o powstawaniu, za jego pomocą, nowej partii, raczej o budowaniu wsparcia dla jedynej opozycji dla PO oraz tworzeniu "antyonetu". A tu tymczasem... :(
 • "Pis może wygrać wybory, tylko w koalicji z nową partią ŁŁ!"
  PiS może zyskać narzędzie do dokonywania zmian w koalicji z reprezentacją polityczną pokolenia wyżu demograficznego lat 70 i 80-tych i vice versa.
  Strategia nowej siły politycznej musi (!) mieć cel w postaci samodzielnych rządów w perspektywie jednej-dwóch kadencji. Środkiem do tego celu jest parlamentarna reprezentacja o sile wystarczającej do zawiązania koalicji.
  Nie można wykluczyć, że wówczas:
  1) PiS będzie miał szansę dokończyć rozliczenia z przeszłością,
  2) nowa siła zajmie się reformami gospodarczymi zorientowanymi na przyszłość,
  czyli każdy robi to, na czym zna się najlepiej.
 • @nikander
  "Podtrzymuję moje stanowisko, że struktura blogu nadaje się jedynie do produkcji g...wno wartej sieczki."
  Tak, masz rację, więcej warte jest uczestnictwo na portalach społecznościowych- inny rodzaj więzi pomiędzy uczestnikami.
 • @Kazia
  Proszę Pani, niech się Pani nie boi....Pani będzie głosować na PiS i inni sympatycy tej partii także....jak zmienią zdanie - to znaczy że dla PiSu nie są nic warci. Proszę patrzyć SZEROKO - PiS sam nie zdobędzie władzy....niech Pani zobaczy na sejmiki wojewódzkie. PiS z koalicjantem moze mieć większość....czy teraz propozycja ŁŁ jest dla Pani jasna?
 • @Tomasz Urbaś
  Tak, tak, tak... ruszyć bryłę z posad może tylko koalicja, która zdobedzie więcej głosów niż Węgrzy.... a wtedy ruszymy administrację, coby nie podsyłała projektów ustaw....jak to robią od lat...bo my będzioemy się na nich znać
 • @thot
  Nie mam żadnych wątpliwości, że tak będzie.
 • @thot @35stan
  Złożyłem oficjalną propozycję reanimacji prac nad portalem think tanku http://partia50plus.pl Dwa tygodnie roboty dla zgrabnego informatyka i narzędzie jest.
 • Proszę wybaczyć, ale to kompletna bzdura.
  To FJN (PO+SLD+PSL) rozpadnie się na kawałki, będzie dzielił się bo słupki nieubłaganie spadają i będą spadać. Gaz po 500EU jako skutek przyjaznej polityki Tuska i Komorowskiego wobec Rosji i genialnego kontraktu Pawlaka na trzydzieści lat ostudzi największych zwolenników FJN.

  Na swoim blogu zwróciłem uwagę na dwa podstawowe moim zdaniem argumenty przeciwko propozycji ŁŁ. Polecam.
 • @thot
  Ja się nie boję. Wiem, jak będzie. Na wschodzie wygra PiS przed PO,
  na zachodzie PO i SLD przed PiS-em oraz "Partią ŁŁ". O ile o tej partii ktokolwiek usłyszy, bo bez szczucia na JK ta nowa partia pozostanie na stronie głównej NE.
 • @Janko Walski
  Proszę Pana. Ja nie kopię się z koniem a tym bardziej z matematyką. Dzisiaj 50% osób śpi, nie jest aktywnych. Z tym musi się Pan zgodzić. Ponaddto z badań wynika, że około 20% osób biorących udział w wyborach nie ma na kogo dzisiaj głosować. Walka idzie o obudzenie śpiącego elektoratu - zo moze dać maksymalnie nowej partii 30% glosów. Proszę dodać do tego głosy PiS - i ma Pan mąożliwość rozwalenia na kawałki FJN...ale ma Pan prawo mieć inne zdanie i nie zwracać uwagi na matematykę.
 • @thot
  Nie myślę ani lewicowo, ani prawicowo - staram się rozważać wszystko jak najbardziej racjonalnie. :) Czy według Ciebie rządy uczciwych, inteligentnych ludzi, którzy są zwolennikami liberalizmu obyczajowego, to tylko nieosiągalny raj? Czyli tacy ludzie nie istnieją?
 • @Kazia
  Widać mamy nowego proroka płci żeńskiej, która wie bardzo dobrze co będzie w przyszłości. Gratuluję. Proszę mi na ucho powiedzieć, dlaczego partia ŁŁ ma powstać poprzez szczucie J.K. - toż to absurd
 • @starmie
  Teoretycznie tak...ale zebrać tyle sprawiedliwych żeby Polske uratowali.... Sodomę i Gomorę nawet Lotowi nie udało sprawiedliwymi uratować.... Życzę powodzenia, moze Panu się uda zebrać ich razem
 • @berecik
  Nie mogę tego zrozumiec, prosze mnie naprowadzic na właściwa drogę. Czego tak bardzo działacze PiS się obawiają? Drugiej partii prawicowej o narodowo chrześcijańskim programie? Wszak PiS z narodowcami nie chce mieć nic wspólnego, To nie jest elektorat PiS! A O Chrzescijańskiej demokracji J.K. wypowiedział się w wywiadzie rzeka jednoznacznie - woli być z Unią Wolności niż z nimi. Nic nie rozumiem - więc proszę mnie łaskawie oświecić
 • @thot
  Ależ nie musi Pan się na mnie obrażać tylko dlatego że nie klaszczę.

  Nie jestem prorokiem, po prostu żyję w naszym kraju długo.

  A przy takim opanowaniu telewizorni przez ludzi PO, żadna opozycja do PO nie zaistnieje. Po prostu nikt jej nie zauważy. Nie takie rzeczy dzieją sie w Polsce i szerzej o nich nie słychać. Sprawy niekorzystne dla rządu wycisza się.
  No chyba, że nowa partia jednocześnie bedzie główną opozycją do opozycji.
 • Kazia
  Ale od czego est NE?

  Razem możemy przełamać monopol.
 • @Kazia
  Proszę Pani, ma Pani rację i zarazem jej Pani nie ma. Wyjaśnię to. Zdanie, że kto bedzie chciał stosować obecne metody promocji partii - gdy żyje w naszym kraju a nie na księżycu, i nie ma dostępu do TV i radia i gazet i ambon....to szans nie ma. Tu się zgadzamy. Ale MY zastosujemy inną metodę, tak jak ci co chodzili grając na trabach mury Jeryha. Inna metoda - to jest klucz do sukcesu...oni pływają a my latamy w powietrzu....ot takie porównanie
 • Partia ŁŁ
  Ja nie jestem zwolennikiem Pis a tylko uważam PIs za w miarę odpowiednie narzędzie. Natomiast wiem jedno, że w obecnej sytuacji każda inicjatywa polityczna musi być rozpatrywana w kontekście wojny polsko-polskiej. bo ta wojna się toczy . Nie prawdą jest również, że są ludzie obojętni politycznie , że są tacy, którym, do tej pory było wszystko jedno kto będzie sprawował władzę. Takich prawie nie ma. Ludzie świetnie wiedzą, że wstrzymanie się od głosowania jest też dokonaniem wyboru a to, że o tym nie mówią- to co innego. Nie jestem również przeciwnikiem założenia jeszcze jednej partii politycznej- wręcz przeciwnie chciałby by powstała taka, która reprezentuje moje poglądy. Wiem jednak, że obecnie jest to niemożliwe. Dlaczego- z tego samego powodu z którego nie sieje się zboża w styczniu, z tego samego powodu dla którego kobieta będąca nawet w 9 miesiącu ciąży nie może zajść w nową ciąże, mimo,że niektórym było by to na rękę mieć dwoje dzieci jak najszybciej po sobie. Jak długo obecne starcie między Pisem i Antypisem nie wyłoni zwycięzcy, tak długo żadna nowa partia polityczna "nie odpali". Może co najwyżej osłabić jedną ze stron konfliktu , ale nie ma możliwości wzmocnienia kogokolwiek.I tylko tyle.
 • @Uparty
  Jest pan STRASZNIE uparty. "Jak długo obecne starcie między Pisem i Antypisem nie wyłoni zwycięzcy" zdanie to podobne jest do wojny Boga z Szatanem - trwa wieczność całą..... I co? Chce Pan czekać na koniec swiata? To jest to co udało się wmówić mediom takim osobom jak Pan. Kilka lat temu było jeszcze miejsce na Giertycha i Lepera....jakoś miescili się...teraz niby miejsca dla nikogo nie ma.....ciekawe bardzo...może da to Panu cos do myslenia. Naprawdę zmiana poglądów własnych boli...a moze warto jeszcze raz to przemysleć?
 • @Łażący Łazarz
  Tak to rozumiem.... znak ŁŁ - jest wszystkim czytajacym NE znany - nic wiecej. To nie bedzie Pana partia...to się wie (sic!)
 • partia ŁŁ II
  Piękna inicjatywa. Tyle, że partie polityczne są konstytucyjną instytucja wyborczą- stąd niemożność wprowadzenia JOW bez zmiany konstytucji. Jeśli więc ktoś mówi o wyborze nawet tylko "dobrych, uczciwych i ciepłych" ludzi na posłów, to chce stworzyć partie polityczną. I nie ma w tym nic złego, ale siać zboże w styczniu?
  Poza tym co do PO. Tu nie chodzi o to by osiągnąć lepszy od niej wynik wyborczy. Tu chodzi o to by formacja społeczna z której ona się wywodzi uległa destrukcji. Naszym zadaniem musi być powtórzenie tego co stało się w Danii w latach 60-tych. dania zaraz po wojnie to był burdel Europy, to była bieda i nędza, gorsza niz w Polsce. Kartki na żywność definitywnie zniknęły dopiero w 1970 roku, gdy Dania wstępowała do EWG. W sumie katastrofa. Ale to się zmieniło za sprawą włączenia się do polityki środowisk religijnych z jednej prowincji ( jedynej, gdzie się uchowały). W tej chwili podobny proces tworzenia się formacji religino-politycznej, tylko oczywiście na dużo większą skalę, zachodzi w Polsce. Sprawa w tym, by ten proces przyspieszyć a nie opóźnić, bo rzeczywiście trzeba cały Antypis odsunąc od władzy..
 • @Uparty
  "Proces tworzenia się formacji religino-politycznej, tylko oczywiście na dużo większą skalę, zachodzi w Polsce". - I ten proces, aby to nie był niewybuch - musi przybrac kształt partii - bo my nie mamy innego wyjścia. Nie ma naszej zgody na to aby PiS wygłał wybory, a ONI dalej sprawoiwali rządy. Wiemy jak to zrobić,
  Ale po punktacji bardzo niskiej widać - jak bardzo sympatycy PiS nie toleruja takiej mysli. To W WASZYCH głowach MUSI sie zmienić, albo przegramy Polskę.
 • @Łażący Łazarz
  Pamiętam
 • @Łażący Łazarz
  Za trampolinę troszeczkę przepraszam, wszak liczy sie idea, a o nią warto powalczyć! Nie walczę o akcje...;-))

  oki - zgodnie netykietą proszę - mam na pierwsze imię Krzysztof
 • @thot
  Tak, ale jeszcze nie teraz. Nowa formacja jest jeszcze zbyt rozproszona, jeszcze nie mamy wspólnego języka dyskusji, nie mamy wypracowanego katalogu pojęć. Zwróć uwagę, bardzo mi bliska ze swego katolicyzmu Circ ma za swego idola bp Wielgusa, co dla mnie jest niedopuszczalne. Takich przykładów można podać bardzo wiele. Mi chodzi tylko o to by nie pospieszyć się odpaleniem rewolucji, by nie odpalić jej przed czasem, Co do zaś Pisaków- to mogę cię zapewnić, że wszyscy porzucą Pis w jeden dzień- oczywiście po zapewnieniu należnego szacunku i zabezpieczenia materialnego jego twórcom, gdy tylko będzie taka potrzeba/możliwość. Ale czy i inni w jeden dzień będą w stanie poprzeć Kaczyńskiego gdy nie będzie innego wyjścia? Tu jest problem.
 • @Uparty
  Powiem tak. Czytam wszystko co pisze Circ. To ze media plują na Wielgusa, a nie plują na ewidentnych konfidentów, którzy są w rządzie oraz w biznesie - u mnie zapala czerwone swiatło wraz z wyciem syreny.
  Po drugie. Czy ty wiesz jak łatwo kogoś wkrecić, że działa on dla dobra Narodu i POLSKI? Opluto wielu narodowców, wyeliminowano ich ze sceny politycznej, udowadniając, że współpracowali z ubecją - Marian Jurczyk jest tego dobrym przykładem....Ja nie ufam mediom...
  Norodowy ubek jest zły, ale KORowski jest dobry...super moralność kalego
 • ŁŁ i Thot
  Najpierw ŁL- Sam widzisz, że musi być partia polityczna- nawet niech będzie partyjka. Tylko jak zapewnisz sobie, ze żadne służby nie wkleją ci dobrych posłów. Jak nie wpuścić Poncyliusza na listę wyborczą. Przecież te wszystkie zawirowania w Pisie to zarazem jego oczyszczenie. Oczywiście na pewno jeszcze nie jeden Poncyliusz jest w Pisie ale kilku już nie ma
  Teraz Thot.
  Wiesz z bp. Wielgusem to jest jak z baletnicą, która wpadła pod pociąg i straciła nogę. Czy jest temu winna, nie bo została wepchnięta, ale czy to powód, że mam płacić za bilet na przedstawienie z kulawą primadonną.
  Niestety muszę się wylogować do jutra rano.
 • @autor
  Po co te skomplikowane programy, idee, już zaraz jakaś partia. Ludzie nie lubią programów politycznych a już jak na pierwszym miejscu pojawia się idea że Polak to tylko chrześcijanin no to sobie sami strzelacie gola. Ledwo co NE rozpoczął działalność a już sobie wyobrażamy że jesteśmy znaczącą siłą medialną. Nie tak, zacznijcie od bardzo chwytliwych nowinek internetowych, skopiujcie np wybory.xaa.pl z ogólnym czatem, no i co z tego że śmietnik, przy okazji kilka ciekawych sond, linków itd.. Myślcie o działalności w NE jak o prężnej korporacji o nazwie Polska, nie po to wypuszczacie przecież akcje aby teraz marnować i tracić elektorat. Ludzie zniechęceni do wyborów to przede wszystkim lekkowiercy lub ateiści. Chrześcijaństwo w Polsce powoli zanika, choćby z powodu Krzyża Smoleńskiego lub wściekłej nagonki na kościół. Media zastępują kościół. Pozostaje tylko Korporacja Polska, która powinna stwarzać bezpieczny zarobek, pewną pracę, i jak to było w matrixie że gdy jeden pracownik ma problemy to problemy ma cała korporacja z tą różnicą, że korporacja Polska nie zwalnia takiego pracownika. Trzeba do ludzi prosto, sprytnie docierać omijając standardy jak tylko można. Czemu by nie wymyślić własnego Kuby Powiatowego? Coś w stylu Wojciecha Cejrowskiego. Musicie wysondować czego oczekują niegłosujący i spróbować to im dać. Oczywiście decyzja co do kierunków standardów należy do posiadaczy akcji NE. Musicie zwiększyć dystans do własnego ego na rzecz wcielania się w potrzeby potencjalnych nowych czytelników, zwolenników, musicie wyjść z własnej skóry i wejść w ich skórę. To pomoże wam ocenić ich potrzeby. Inaczej będziecie kanapowym NE.
 • @berecik
  Szanuję Pana wiedzę. ale zmiana prawa bez zmiany sądów i prokuratury, przy obowiązkowym wprowadzaniu przepisów unijnych to wielkie nieporozumienie....to kwestia kto od czego chce zacząć...czy zmienię paragrafy, a sadownictwo zostawie bez zmian, czy najpierw zmienię sposób pracy sądów i prokuratury, a następnie POWOLI prawo - coby prawnicy nie zgłupli zupełnie od tych zmian...

  Co do idei....jeden lubi ogórki, a drugi lubi robić przy ogórkach...

  Idea moze się Panu nie podobać...ale co się KONKRETNIE Panu nie podoba...Naród Polski, a może etyka chrzescijańska?, a może anty socjalizm?, a może antylibertynizm?....prosze konkretnie się wypowiedziec, to w ramach tego szacunku, którym zostałem przez Pana obdarowany

  Widzi Pan, ja nie uwazam aby tu funkcjonowało towarzystwo wzajemnej adoracji....widać widzi Pan więcej niż ja.
 • Czas na czyny.
  Szanowni Koledzy, nam dzisiaj nie wypada, nam nie wolno, wątpić, spierać sie o drobiazgi. Znamy układ sceny politycznej, mamy większe lub mniejsze polityczne sympatie, mamy też wiedzę o zaprzaństwie. Umiemy kalkulować i wnioskować co z tego może wyniknąć. Jedyną szansą na pomyślne trwanie i daj Boże rozwój naszego państwa jest jak największa konsolidacja sił patriotycznych, rozproszonych i zwaśnionych w sprawach trzeciorzędnych i stworzenie potencjału niezbędnego do powstrzymania grabieży i naprawy Rzeszypospolitej. Tylko poprzez uczciwa mobilizację Polaków-wyborców możemy zdławić hydrę . Takiej mobilizacji nie jest wstanie osiągnąć dzisiaj żadna partia polityczna, PIS jest mimo wszystko za słaby, PO nie musi bo ma inne sposoby zdobywania poparcia, inni sie już nie liczą. Dziś zaczyna się walka o sprawy najważniejsze dla NARODU, o coś dużo więcej niż same zaszczyty władzy. Kto tego nie rozumie niech nie przeszkadza, może z czasem coś go olśni. Sprawy programowe i organizacyjne proponuję nie rozstrzygać na forum, co nie znaczy przerwać dyskusję, bo więcej z tego pożytku mają wrogowie niż najzagorzalsi sympatycy. Pozdrowienia Marek Toczek
 • Thot- szacunek
  Refleksja- nie broń Boże, że się nie da!- tylko, że my nie możemy powiedzieć: zapluty karzeł, libertyn- a przydałoby się!
  Druga: Jak może funkcjonować "demokracja" w kraju chrześcijańskim? ( nie katolickim, a chrześcijańskim? chyba, że czegoś nie wiem) ( a jeśli nie demokracja to co?)
  Poza tym, dobry kierunek!
  Pozdrawiam
 • @Łażący Łazarz
  Powodzenia.
  Jeśli Wam się uda - "chwała bohaterom".

  Ale chciałabym zobaczyć jak namawiacie w Zielonej Górze czy też dla odmiany w takim Drezdenku czy innych Pełczycach, żeby głosowano na jakąś nieznaną partię.
 • Polacy nie będą głosować na żadną partię X, a szansa na koalicję z PiS takiej partii jest znikoma
  Coś jest w tej idei, dzwoni, ale nie wiadomo w którym kościele. Od jesieni snuję coś podobnego, najpierw na mypis, sympatycypis, blogmedia24, teraz w NE. Różnica polega jednak na tym iż w ogóle nie biorę poważnie pod uwagę samodzielnego startu. Wtedy nie będziemy lepsi od korwinowców, PPP i innych dywersantów.

  PSL Piast startował z list PiS, kilku działaczy uzyskało mandat. To jest metoda dobra i pompuje listy PiS. Wszyscy zadowoleni. My zaś nie poczynajmy od partii, bo zaczniemy od kanapy (i nie to swojej, bo kupionej od jakiejś żałosnej partii która niby działa) i na niej skończymy jako kabaret.

  ====================
  28 sierpnia 2006 PSL "Piast" podpisało umowę koalicyjną z Prawem i Sprawiedliwością, na mocy której działacze stronnictwa kandydowali w wyborach samorządowych z list PiS

  ("umowa o partnerstwie politycznym"

  objęła również przyszłe wybory prezydenckie, parlamentarne do Sejmu i Senatu oraz do Parlamentu Europejskiego).

  Partia zdobyła 7 mandatów w sejmikach wojewódzkich.
  23 września 2007 odbył się w Lublinie pierwszy krajowy kongres partii, z udziałem m.in. Jarosława Kaczyńskiego, który przyjął deklarację ideowo-programową i założenia programowe oraz wyłonił ogólnopolskie władze partii. Prezesem wybrano Zdzisława Podkańskiego.

  W przedterminowych wyborach parlamentarnych w 2007 przedstawiciele "Piasta" ponownie kandydowali z list PiS.

  Według ogłoszonych przez PKW wyników wyborów do Sejmu 19 kandydatów PSL "Piast" (w większości startujących z 8. miejsc na listach PiS) otrzymało łącznie 59 619 głosów, nie uzyskując jednak żadnego mandatu
  ========================
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Stronnictwo_%22Piast%22

  Zresztą gadanie o programie w takich szczegółach jak:

  "zniesienie podatku dochodowego",

  To absurd do kwadratu. W ilu krajach UE i G20 nie ma PIT, CIT? Mamy tworzyć kolejny idiotyczny UPR? Od razu podziały. Nie. To zła droga. Na takim etapie trzeba mieć strukturę frontu, konfederacji, naręcza pomysłów. Chętnie PIT zapłacę kiedy nie będzie VAT :) a PIT będzie 24 tys zł wolnej kwoty i 10% próg dla najbiedniejszych.

  Potrzebujemy jak PSL dawniej umowy o partnerstwo politycznym z PiS i to długofalowej, także na wybory samorządowe 2014, eurowybory kolejne, parlamentarne, prezydenckie, bo bul nie może być drugą kadencję, jedną ciężko będzie z nim wytrzymać.
 • @starmie
  Tak, masz rację - trzeba otworzyć się na miękkich lemingów i ludzi do tej pory obojętnych, ale już zaniepokojonych. No i cała siła na wielkie miasta, gdzie PiS obrywa (praca na ugorze).
 • @Łażący Łazarz
  Ale to właśnie, o czym piszesz (czyli że "kto z kim, ile razy, w jaki sposób i gdzie śpi" jest prywatną sprawą człowieka) to jest właśnie liberalizm obyczajowy - liberalizm przecież polega na tym, że wolność człowieka jest ograniczona tylko wolnością drugiego człowieka, a państwo nie wtyka nosa w indywidualne sprawy obywateli. To konserwatyści zwykle naciskają na państwowe regulacie w takich sprawach - chcą by państwo decydowało kto tworzy rodzinę a kto nie, a ostatnio PiS-owcy w Rzeszowie zrobili już kompletny kabaret sprzeciwiając się bardzo ciekawej inicjatywie "Żywej biblioteki" tylko dlatego, że brał w niej udział jeden gej. Niestety konserwatyści mają zapędy totalitarne, więc przydałaby się w Polsce partia uczciwych, porządnych ludzi, nie mających konserwatywnych/totalitarnych zapędów.
 • @carcajou
  "No i cała siła na wielkie miasta, gdzie PiS obrywa (praca na ugorze)."

  Dlatego w innym wątku sugerowałem, że być może lepszym pomysłem od budowania nowej partii byłoby utworzenie ogólnopolskiej młodzieżówki nie kojarzonej z PiS, ale skutecznie ośmieszającej wszystkie siły antypisowskie.Taką współczesną wersję Pomarańczowej Alternatywy o znacznie szerszej formule. Polityka kontestacji w wielkich i mniejszych miastach, happeningi "pozbawiające godności" przeciwnika. Pierwszy z brzegu przykład: jak zauważył Dorn, ta cała histeria antypisowska po rocznicy 10 kwietnia i oskarżanie J.Kaczyńskiego o faszyzm, totalitaryzm, neronizm itp. to czysta groteska. Można z tego robić jaja i wyszydzać atakujących. Tylko ktoś to musi lemingom powiedzieć, pokazać, uświadomić... W wielu przypadkach sposób myślenia o świecie polityki nie wykracza poza "Wyborczą", "Fakty TVN", itp... Umysły sformatowane...
  Nowa partia nic tu nie da, gdyż w głównych mediach będą dopieszczane PO+SLD+PSL a Tusk będzie przedstawiany jako mąż stanu spotykający się z równymi sobie mężami i niewiastami stanu z zagranicy. Podwyżki cen? Wyjaśni się lemingom, że przyczyna tkwi w powodzi w Australii, tsunami w Japonii i rewolucjach w Afryce. Nie żartuję, w styczniu w Faktach TVN dokładnie w taki sposób wyjaśniano podwyżki (powodzią w Australii). Nie było słowa o akcyzie czy podwyżce VAT. To jest Matrix, a czerwone pigułki trzeba podawać ludziom na ulicy...
 • „»Możemy ich zmiażdżyć całkowicie«. - (Grzegorz Rossa)”
  Tym:

  http://www.wroclawskikomitet.pl/komitet/ogloszenia/item/290-produkcja-w%C4%99glowodor%C3%B3w-jak-polska-z-importera-w%C4%99glowodor%C3%B3w-stanie-si%C4%99-ich-eksporterem

  Niezacytowany fragment komentarza — „Jak żadnymi wyborami”.

  Pozdrawiam Pana,
 • @Neuromancer
  By kpić nie trzeba być młodym :) Odpowiedziałem ci u Łazarza.
 • @carcajou
  "Młodzieżówka" to jest określenie umowne. Optymalnie byłoby aby dominowali ludzie do 30 - 35 lat. Co nie wyklucza udziału 40 czy 50 latków. Jakakolwiek cezura wiekowa nie wchodziłaby w rachubę.

  Nieprzypadkowo jednak w Serbii czy na Ukrainie postawiono na młodzież. Trudno nawet sobie wyobrazić 50-60 latków urządzających happeningi na ulicy :-). Młodzieży łatwiej o pozyskanie sympatii niezdecydowanych. Łatwiej zdefiniować na opak to co jest cool a co obciach ;-). Obciachowa ma być PO i reszta pogrobowców PRLu.
 • @Janko Walski
  A ja Waści mówię,że nic się nie rozpadnie to po pierwsze, a po drugie PiS nie wygra tych wyborów bo nie wiem czy nie chce,ale nie może ich wygrać. Te decyzje zapadły już dawno i daleko od Warszawy. Warto przeczytać : http://www.prisonplanet.pl/polityka/rosja_geostrategiczna,p103651736
  Jest tam ciekawa mapa z podziałem świata na 10 stref. My należymy do 5 strefy, strefy rosyjskiej. Żeby to się stało , to w Warszawie w żadnej mierze nie może być rządu niechętnego Rosjanom. Jakoś zadziwiająco dobrze w ten scenariusz wpisuje się katastrofa smoleńska.Co do cen gazu to też polecam artykuł : http://www.prisonplanet.pl/ekonomia/grupa_bilderberg_benzyna,p1246777646

  Na stronie prisonplanet zawarty jest scenariusz rok po roku ,jak to będzie wszystko rozgrywane i jak na razie wszystko się sprawdza.

  Obym się mylił ! Jak się pomylę to naprawdę odetchnę z ulgą.
 • @starmie
  "Niestety konserwatyści mają zapędy totalitarne,..."
  To zapewne PeŁO to najtwardsi konserwatyści, bo te ich zapędy przeradzają się w totalitaryzm najwyższej próby.
  No chyba że u Ciebie ze wzrokiem już całkiem kiepsko?
 • @Lord.J: My należymy do 5 strefy, strefy rosyjskiej. Żeby to się stało , to w Warszawie w żadnej mierze nie może być rządu niech
  ętnego Rosjanom. Jakoś zadziwiająco dobrze w ten scenariusz wpisuje się katastrofa smoleńska.Co do cen gazu to też polecam artykuł : http://www.prisonplanet.pl/ekonomia/grupa_bilderberg_benzyna,p1246777646

  Na stronie prisonplanet zawarty jest scenariusz rok po roku ,jak to będzie wszystko rozgrywane i jak na razie wszystko się sprawdza.

  Obym się mylił ! Jak się pomylę to naprawdę odetchnę z ulgą.”
  ============================================

  Pan się nie myli. Ale pomimo tego Pan może odetchnąć z ulgą. Moskowię możemy zlikwidować. W każdej chwili. Kiedy tylko zechcemy.
 • @
  Życzyłbym Wam powodzenia, gdyby nie obawy, że osłabicie PiS, a to byłby błąd NIEWYBACZALNY!
  Bądźcie raczej nowym, niezależnym medium popierającycm zmiany w Polsce, to rozwijajcie, zróbcie telewizję, albo przejmijcie istniejącą, wchodząc wprost do polityki jest ogromne, graniczące z pewnością ryzyko, że zostaniecie wykorzystani przez istniejące, bardzo mocne media jako mięso armatnie przeciwko PiS.
 • @35stan
  Yyy... że co? Nigdzie nie pisałem o PO, i nie jestem ich zwolennikiem, więc piszesz kompletnie od rzeczy i nie na temat.
 • @Kazia
  ''A na marginesie, kiedy powstawał NE nie było mowy o powstawaniu, za jego pomocą, nowej partii, raczej o budowaniu wsparcia dla jedynej opozycji dla PO oraz tworzeniu "antyonetu". A tu tymczasem... :(''


  Mam to samo odczucie. Lekki szok.
 • @thot
  Skoro muszę to się zgadzam:)
  Moja ostatnia odpowiedź ŁŁ pasuje jak ulał: http://walski.nowyekran.pl/post/12204,lazacy-lazarz-proponuje-przesiasc-sie-do-przedostatniego-wagonu#comment_85479
  Pozdrawiam,
 • @Lord.J
  Dzięki za ciekawe linki!
 • to co chcesz ?
  Wygranej PiS-u ?
  Zaciągając część elektoratu w niewiadome ręce.

  Koalicji z PiS-em? Czerpiąc z ich retoryki i matod działania tzw.prawicy w Polsce.

  Program i odezwa do elektoratu -
  nie widzisz sprzeczności ?

  PiS nie zauważy drobnych i rozbitych grupek .
  I tak "normalny" człowiek odda głos na najbardziej obiecującą opcje.
  (Przyjmuje obrzydzeniem słowa -" oddam głos na mniejsze zło".)

  Przez 20 lat uprawiania woltyżerki przez drobnych watażków(tzw.prawicy) -byliśy bici w dupęęęę przez zorganizowane bloki powstałe na wspólnocie interesów.

  Dokonaj analizy PKW - jakie szkody robi się Polsce.

  Prawicowe ugrupowania w ostatnich 20 latach działały na szkodę -Polskiej Racji Stanu!( a tacy powinni być skazani na zapomnienie)

  Pomyśleć - ile to trzeba jadu i egoizmu, aby brnąć w dotychczasowych koleinach.


  Dla mnie ruchem (nie partią) będzie budowa Bloku Narodowego.

  Określone cele i warunki brzegowe -

  Program dla Polski ! nie dla mżonek wysnutych z pism -

  Polska Nasz wspólny dom - sprawiedliwy .
  Kto chce niech się rozwija - komu praca śmierdzi niech zdycha pod mostem.

  Ruch nastawiony na budowę postaw moralnych i egzekwowanie od Państwa powziętych zobowiązań minimalnych.(Konstytucja)

  Obrona, Porządek prawny.
 • @Uparty
  Ciekawe, ze myslimy podobnie - znam Dunczykow i ich najnowsza historie i tez myslalam o mozliwosci dunskiego scenariusza.
  Tez uwazam, ze tworzenie partii TERAZ to jest ryzyko - moze wprowadzic zbyt duzo zamieszania.
  Koniecznie i na juz trzeba zadbac o to, zeby nie bylo "cudu nad urna" na rzecz PO, albowiem cud ten zakonczy sie spopieleniem Polski i urna prawdziwa - tyle, ze pogrzebowa.
 • @zwpl
  jest miejsce na nowinki, jest miejsce na powazna dyskusje. Tutaj raczej to drugie. Osobiscie nie lubie smieciowych stron internetowych. Jest ich coraz wiecej i wprowadzaja straszny balagan i szum.
 • @Neuromancer
  Swieta racja. Ja bym widziala nie jedna mlodziezowka, ale wiele.. trzeba dotrzec do roznych grup: kibicow, harcerzy, studentow, mlodziezy oazowej, Przymierza Rodzin, wszystkich koscielnych ugrupowan.
 • Sposob....
  Jestem przekonany,ze jak PiS udaloby sie przekonac spoleczenstwo,ze ten "przecietny Kowalski" nie bedzie musial sie obawiac nekania za "drobne wystepki"(propaganda göbbelsowska platfusow zrobila swoje - Ziobro !),a zajmie sie autentycznie naprawa Panstwa Polskiego i przywracaniem normalnosci,to mysle,ze ta do dzisiaj wystraszona czesc obywateli zaglosuje za PiS-em !!!....Tak wiec,nalezy poprzez rzetelna propagande odbudowac zaufanie Polakow do partii,ktora chce dobra naszej Ojczyzny i spolecznosci ! ....a juz tak na koniec,sytuacja w naszym kraju zmusza wrecz narod(ta biedniejsza czesc) do "kombinowania",aby zwiazac "koniec z koncem",nikt tego nie robi z premadytacja,lecz z potrzeby "przezycia"....."PROZA ZYCIA"..........
 • @Harcerz
  Pomyśleć - ile to trzeba jadu i egoizmu, aby brnąć w dotychczasowych koleinach.

  Słuchaj chwil kilka, tak jak ja ciebie słucham.
  W chwili gdy jesteś pod wodą, a bardzo miły ktoś opowiada Tobie, że masz fruwac, to jego mowa nie jest mądra mową.

  Nie podobaja mi się partie ze swoim partyjniactwem, osób które nic nie potrafią, więc pchają się do koryta.

  Ale dostaję drgawek jak słyszę o tworzeniu ruchu. Ruch zawsze tworzą socjaliści, po to aby łatwo zawładnąć kierowanie ruchem.

  Blok Narodowy jest rozbity od momentu powstania Endecji, myśl, że można scementować razem wszystkie frakcje - pozostaw tylko w sferze marzeń.

  Powiem Ci, że jak powstanie silna Partia Narodowa, wykastrowana z prowokatorów zaglądajacym wszystkim w rozporki, działająca dla ratowania Rzeczypospolitej, to członkowie drobnych skłuconych dzisiaj partyek narodowychi - wstąpią do tej partii. Widzieć, myśleć i działać - a nie mówić o tym co się myśli....to nas czeka, i to MUSIMY zrobić.

  Sprawiedliwy dom będzie w niebie. Tu musimy walczyć z niesprawiedliwością przez całe nasze życie, prawie jak z wiatrakami i stadem świń.

  Najpierw się zorganizujmy!

  Bez tego to tylko szczekanie - sory!
 • @Antoni
  Jako motto masz napisane: Antoni - Silę się dobrze myśleć.

  Polska Wspólnota Narodowa nie jest grupą etnicznych Polaków. To nie szczep, nie plemię. Nie tylko krew i pochodzenie rozstrzyga o Polskości
  Polskiej tradycji obce jest etniczne pojmowanie Narodu.   W Polskiej Wspólnocie Narodowej zawsze mogą znaleźć swoje miejsce – na mocy dokonanego dobrowolnego wyboru – także nieetniczni Polacy (tak jak to uczynili: Stwosz, Matejko, Kopernik, Chopin, Mickiewicz, Brzechwa, Jasienica, Artur Rubinstein i wielu, wielu innych), ale pod warunkiem, że dobro naszej Ojczyzny – Polski, będą stawiać zawsze przed interesami innych ojczyzn.

  Czy z taką definicją się jestes w stanie zgodzić?
 • @Antoni
  Powiem ci tak - thot dobrze się prezentuje i dla tych co wiedzą - jest symbolem mądrości

  Egipski obrazek przyciaga uwagę, a o to przecież chodzi, nie o szerzenie religii egipskiej
 • @Antoni
  W twojej wypowiedzi widać troskę o losy naszej Ojczyzny. W wielu punktach masz absolutną rację. Wazne jest aby znaleźć złoty środek, nie zatracić toższamości narodowej, ale też nie można zamykać drzwi przed postępem, wprowadzić na wieś cepy, a kobietom kazać bronować pole koniem. Możemy mieć sublokatorów, ale ONI zawsze muszą wiedzieć, że mieszkają u NAS. Jeżeli mieszkając dbaja o polskie interesy - to jest o.k. - a jeżeli reprezentują interesy ocych nacji lub państw - to eksmisja a w najgorszym wypadku szubienica. Układ prosty i zrozumialy dla kazdego.
  Ojczyzna nie jest tylko realną zbiorowością ludzi żyjących w bieżącej chwili, zespoloną materialnym interesami, językiem i przypadkowym miejscem urodzenia, lecz duchową wspólnotą pokoleń świadomie afirmowaną
  Miejsca, w których żyjemy, nie są tylko miejscami geograficznymi, punktami w abstrakcyjnej przestrzeni, lecz są nasycone znaczeniami miejsc pamięci. Mamy Ojczyznę wtedy, gdy potrafimy te znaczenia odczytać i odnosić je do naszych poczynań, gdy znamy symbole wiążące nas z przeszłością i wskazujące nam jak w przyszłości żyć
  Jak długo są te symbole dla nas istotne, jak długo traktujemy je jako zobowiązania, tak długo Polska żyje
  Słowo ojczyzna, dla wielu otumanionych umysłów, brzmi dziś górnolotnie, anachronicznie, prowincjonalnie. Zdecydowanie nie jest „trendy“. Media twierdzą, że w czasach globalizacji wszyscy są nomadami, a państwo narodowe stało się przeżytkiem, więc widzu i czytelniku nie masz żadnego powodu, aby zawracać sobie głowę jakąś bzdurną ojczyzną
  Państwo dla Narodu powinno być podobne do dobrze dobranego ubrania, które chroni, a nie uciska, nie krępuje ruchów, w którym czujemy się dobrze i które po prostu lubimy – a nie do wampira, który nie ma umiaru w podwyższaniu podatków, przez co wysysa z Narodu Polskiego resztki życia.
  Czy już uspokoiłem Ciebie, czy jeszcze nie?

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY