Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
67 postów 563 komentarze

KONTRREWOLUCJA

thot - Krzysztof Chrobot - Polak, antysocjalista. - „thớt” w języku wietnamskim oznacza „płyty tnące”lub „deska do krojenia” http://www.djoles.pl/mp3/pobierz/937039,detektyw-inwektyw-deska-do-krojenia.html

Czy socjalistyczny wampir pogryzł PiS!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

PiS zachowując się jak partia komunistyczna, chce pozbawić 40% Polaków prawa do dysponowania własną ziemią!

Ludność  ogółem w Polsce liczy 38,478 milion, a na wsi żyje 15,262 miliona (dane GUS) - a wiec projekt ustawy o ochronie ziemi, tak naprawdę, dąży do pozbawienia własności 40% Narodu Polskiego.
To jest ZBRODNIA!
W polskim ruchu socjalistycznym, od roku 1956, wykształciły się dwa odrębne nurty.
Pierwszy nurt (puławianie zwani także żydami), oczekiwał że socjalizm rozwiąże wszystkie problemy społeczne i jednocześnie uczyni bezprzedmiotową kwestię narodów oraz narodowych państw - a więc takie pojęcia jak Ojczyzna, Naród polski - były i są dla nich terminami rodzącymi zagrożenie w realizacji socjalistycznej idei.
Drugi nurt (natolińczycy zwani chamami) starał się łączyć budowę socjalistycznego ustroju z programem walki o polskość.
Wygrał nurt pierwszy – roztopiono Polskę w strukturach Unii Europejskiej, gdzie nie ma granic, gdzie Bruksela kompetencje rządów krajów członkowskich sprowadza do kompetencji urzędów wojewódzkich. Władze Unii z wielką zaciekłością i konsekwencją, zwalczają wszelkie marzenia Polaków, o silnym państwie polskim oraz o zdrowym moralnie i bogatym Narodzie polskim.
Socjaliści zawsze dążyli i dążyć będą do znoszenia własności prywatnej, która dla nich, jest źródłem wszelkiego „społecznego zła” (powoduje nierówności, a nierównością zawsze towarzyszą: nędza i ucisk). Socjaliści własność prywatną chcą zastąpić własnością wspólną (państwową, komunalną, spółdzielczą, a ostatnio głośno żądają własności pracowniczej).
Według socjalistów wszelkiej maści, walka z ubóstwem ma być prowadzona przez państwo i polegać ma na okradaniu tych co coś posiadają (to nie ważne, że zapłacili podatek zanim to coś nabyli) i rozdawaniu potrzebującym tego co ukradziono, za pośrednictwem urzędów państwowych. Czyli innymi słowy – socjaliści z państwa czynią złodzieja, a z ludzi zniewolone stado baranów, czekających, aż spadnie im manna z nieba, czyli kasa z państwowego stołu! Ludzie oczekują od państwa, że im wszystko da (mieszkania da, na dzieci da, na szpitale da, a bezrobotnym zasiłek da)… bo oczywiście im się należy… oczywiście zabierając jak najwięcej bogatym (biednym także rząd zabiera - to błędne koło)a jak już nie ma co zabrać - to należy kasę pożyczyć, tworząc ogromny garb zadłużenia państwa lub… drukować, drukować pieniądze.
Obecnie nikt myślący rozsądnie nie mówi głośno, że chce ustroju socjalistycznego. W nowomowie używa się słowa zamienne: dążymy do społecznej gospodarki rynkowej lub ustroju etatystycznego. Polacy-socjaliści nie mają odwagi, by podnieść wzrok i dojrzeć trupią, zgniłą czaszkę mumii socjalizmu, która szczerzy zęby spod strzępów czerwonej chusty.
Dzisiaj nie można tej wiary (w zbawczość ustroju socjalistycznego) uważać za niewinny błąd. Myślenie socjalistyczne wyłazi, jak szydło z worka, a obecnie wylazło w tworzonej przez PiS ustawie.
Przyjęty we wtorek 2016-02-23 przez Radę Ministrów rządowy projekt ustawy o ochronie ziemi, zakłada, że zostaje ograniczona (czytaj zlikwidowana) własność rolników. Rolnik chcący zbyć swoją ziemię, będzie musiał uzyskać zgodę państwowego organu: Agencji Nieruchomości Rolnych. Agencji tej przysługiwać będzie prawo do pierwokupu. Wszak powszechnie wiadome jest, że jeśli właściciel sprzedaje swoją ziemię, to znaczy, że rolnikiem już być nie chce lub nie może – i tu swoje łapy wpycha państwo socjalistyczne, chłop musi sprzedawać poprzez pośrednika państwowego. Rodzi się raj dla przyszłych łapówkarzy!  Za chwil kilka domy i mieszkania, a może samochody – też będziemy sprzedawać przez państwowego pośrednika!?
Nie dość na tym! Ta ustawa chce zablokować kupno ziemi Polakom, którzy nie uprawiają w tej chwili ziemi! Wprowadza się mocą tej ustawy nową definicje rolnika - rolnikiem jest ta osoba, która uprawia własna ziemię. Kupić ziemię mogą tylko rolnicy. To tak jakby prawnikami mogły zostać wyłącznie dzieci prawników.
Ponadto, wprowadza się przepis, że Agencja może zabrać rolnikowi jego ziemię, o ile on tej ziemi nie uprawia. I nie jest ważne, że Polski rolnik ma dopłaty kilka razy mniejsze od rolnika niemieckiego czy francuskiego – ma uprawiać ziemię mimo, że to się jemu absolutnie nie opłaca. Ma dopłacać do upraw z własnej kieszeni, bo inaczej mu ziemie zabiorą. Kto to wymyślił, pytam się, kto?
Pretekstem na wprowadzenie tej ustawy jest ochrona polskiej ziemi przed obcymi. Jakby w Polsce nikt nic innego nie mógł wymyśleć.
Dlaczego od 27 lat, na tak zwanych ziemiach odzyskanych, nie zmienia się prawa użytkowania wieczystego na prawo własności, niech nikt nie mówi mi, że to przypadek. Za chwil kilka Niemiec przyniesie stary akt własności i  wywali Polaka z ziemi dzierżawionej wieczyście!!!
Mówi się wprost, że ustawa ma doprowadzić to tego aby nie opłacało się lokować kapitału w ziemię. To czego nikt nie chce kupić (bo rolnik kasy na kupno nie ma a przedsiębiorca kupić nie może bo nie jest rolnikiem) nie ma wartości. Ziemia więc będzie tanieć, i dopiero wtedy zacznie prawdziwie kusić spekulantów zagranicznych.
A co z przewłaszczeniem na zabezpieczenie pożyczki – tu kupna nie ma!!!
I na koniec, czy Polak, który skończył studia o profilu rolnym, nigdy nie będzie mógł zostać rolnikiem, bo nie będzie miał prawa kupić ziemi? - tak nie było nawet za głębokiej komuny!!
PiS ma większość, jak nam pokazał, może więc uchwalać co chce. NIE PRZEŚPIJMY TEJ USTAWY. Nowe regulacje, według PiS, powinny obowiązywać od 30 kwietnia 2016 r.
Nie możemy pozwolić aby PiS dokonał ZAMACH NA POLSKĄ WŁASNOŚĆ!

KOMENTARZE

 • ADMINISTRACJA:
  Tandetna grafika wprowadzająca. Estetyka najniższego wspólnego mianownika.
 • @nocny gryzoń 19:11:18
  PIS - TAK
  Wypaczenia - NIE 8-)))))
 • @1abezmetki 20:15:06
  Taka grafika jaka ustawa.
 • nie wiem co pan się uczepił tego socjalizmu
  Czy tacy przywódcy, stosujący socjalistyczne elementy w swoich rządach jak Baszar al-Assad, Muammar al -Ghadafii, Gamal Abder Nasser, Saddam Hussajn czy Sukarno to też źli socjaliści? Polacy za PRL-u jak i teraz błagali by o przywódcę z wyżej wymienionych. Ci ludzie byli/są charyzmatycznymi przywódcami swych narodów. Nie mają nic oni wspólnego z marksistami indoktrynującymi społeczeństwo homopropagandą, czy ideologią gender!
 • @Sukarno 21:16:03
  Proszę Szanownego Pana
  o czym Pan pisze?
  Ja napisałem o KNOCIE prawnym - projekcie ustawy, która szkodzi Polsce i Polakom - a Pan napisał nie na temat!
  To tyle, albo aż tyle
 • @Sukarno 21:16:03
  Szanowny Panie. Niech Pan sobie wyobrazi, że ktoś pod Pana drzwiami zrobił za przeproszeniem KUPĘ. I niech Pan sobie wyobrazi, że przechodząc obok Pańskich drzwi zadaję pytanie: coś się Pan uczepił TEJ KUPY? Czy już Pan wie?
 • Autor
  Pełna zgoda odnośnie tzw., dzierżawy wieczystej ziemi na Ziemiach Odzyskanych. Zaniechanie przez kolejne rządy nadania własności z urzędu moim zdaniem zasługuje na trybunał stanu.
  Mam pytanie wzywa Pan:" Nie możemy pozwolić aby PiS dokonał ZAMACH NA POLSKĄ WŁASNOŚĆ" - co Pan proponuje ?
  Tak pytam dla porządku, bez cienia ironii, bo tego zabrakło w konkluzji.
 • @apoloniusz 21:55:21
  Mamy dwie drogi
  Pierwsza, dotrzeć do ministra, wziąć lecenie i napisać dobrą ustawę - biorąc za to odpowiednia kasę
  Druga droga, to obśmiać ich brak wiedzy i doświadczenia we wszystkich mediach - wszak one na to tylko czekają.
  Którą drogę Pan wybiera?
 • Ziemia sprawą kluczową dla Polski.
  Polska ziemia w polityce i przemianach kraju jest tematem kluczowym.
  To tylko dzięki tematowi planów politycznej partii nie będącej związaną
  ze starym "establishmentem", która trafi w upodobania i potrzeby obywatela Polski, związane z zapotrzebowaniem na ziemie oraz sprawiedliwe rozdzielenie jej zasobów można przebić się na szczyt władzy w Polsce. To znaczy wziąć sprawy w swoje ręce.
  Temat praktycznie najważniejszy dla przyszłości i istnienia Polski biorąc pod uwagę zapaść i katastrofę demograficzną. Stare rozwiązania operowaniem ziemią na zasadach "lichwiarskich" lub innych zachodnich nie zdadzą w Polsce egzaminu i będą przedłużeniem agonii kraju.

  Moja jedna uwaga. Każda zapomoga państwowa czy też daniny w formie 500 na dziecko są rozwiązaniami polityki socjalistycznej.
  Nie można ganić socjalizmu a z drugiej strony domagać się rozwiązań właśnie tych socjalistycznych.
 • @Stara Baba 22:33:50
  Czy ja domagam się rozwiązań socjalistycznych?
  Co Ty godosz?!
 • @thot 22:09:43
  Sprawdziłem obie drogi (które pan proponuje) i moim zdaniem są kiepskie, albowiem, kasy nie będzie żadnej, wiem z doświadczenia, gdyż to przerabiałem w czasach AWS-u, podobnie z roznoszeniem "obśmiania" po mediach także mam złe doświadczenie (a może niezbyt śmiesznie się produkowałem). Summa summarum zostałem asystentem jednego z senatorów (także społecznie) aby załatwić sprawę pro publico bono.
  Tak na szybko, nie mam pomysłu, ale zacznę myśleć.
 • @thot 22:49:08
  Nie...
  ale większość Polaków tak, mimo że nie mają o tym najmniejszej świadomości. Co tu dużo gadać. Pierwsza i ta właściwa Solidarność domagała się o dziwo większego socjalizmu w Polsce. To nie są żarty, wystarczy przeczytać postulaty i żądania tamtych ludzi.
  Osobiście uważam że niektóre rozwiązania socjalistyczne nie są całkiem złe. Trzeba jednak zachować zdrowy rozsądek.

  Ja ze swojej strony, jeżeli chodzi o ziemie a nawet emerytury, mam na myśli rozwiązanie o regule "socjalistyczno-narodowej" (jeżeli jest takowa definicja). :-)
 • To się kupy nie trzyma!
  Mimo że, cytując klasyka: wywód z dupy strony.

  Wracając do poziomu, to bardzo niezręczne jest wrzucanie różnych sztandarowych haseł socjalizmu, w kontrze do haseł wzniosłego kapitalizmu. W Polsce nie ma ani jednego, ani drugiego.
  Często się zastanawiałem, dlaczego U.S.A. są takim silnym gospodarczo państwem? Chiny i Indie mają o wiele większy potencjał ludzki. I co?
  Doszedłem do wniosku, że tylko w Ameryce Pn. możliwe było rozwinięcie się prawdziwego wolnego rynku. Ktoś kto nie miał nic, dzięki swemu wysiłkowi, pracy i konsekwencji działania itp., mógł zostać kimś. Z czasem zaczęto dziedziczyć... i się kapitalizm posypał.

  A w Polsce? Kim jest kapitalista? Posiadacz?
  Dziedzic sądzący się o swoje, wcześniej zbudowane na krwawicy innych, maluczkich? Biznesmen z PZPR-owskim życiorysem, co się uwłaszczył na naszym polskim trudzie? Aferzysta i polityk, który pierwszy milion musiał ukraść?

  Gdzie są ci, co budowali zdrowy kapitalizm, swoim własnym sumptem, bez pomocy służb, przodków i układów? Np. R. Kluska?

  O czym Ty kolego piszesz?
  Nie podoba Ci się jedna ustawa?
  Po co mieszasz do tego socjalizm, jeżeli pojęcia nie masz, czym on jest?

  " Socjaliści własność prywatną chcą zastąpić własnością wspólną (państwową, komunalną, spółdzielczą, a ostatnio głośno żądają własności pracowniczej)."
  Tym jednym zdaniem, ośmieszasz się. Dlaczego własność spółdzielcza i pracownicza nie może być kapitalistyczna, wolnorynkowa? A dlaczego np. moja komuna, ma mieć inne prawa rynkowe, niż Twoja kapitalistyczna własność? A czy państwowe, nie ma prawa być konkurencyjne dla prywatnego, kapitalistycznego? Dlaczego państwowe (narodowe), ma być inaczej traktowane, niż międzynarodowe i korporacyjne?
  Czujesz kolego? Od socjalizmu, przez komunizm jedna droga do internacjonalizmu, jak od kapitalizmu przez korporacjonizm.

  P.S. Następny, który ma za zadanie przyczynić się, do obalenia nowego rządu?

  Urodził się gdy było ciemno
  Żył gdy było ciemno
  Umarł gdy było ciemno
  I nawet nie wiedział
  że był ślepy

  pOZDRAWIAM niePOPRAWNIE niePOLITYCZNIE

  Wujek Polonii
 • @Stara Baba 23:20:41
  Zagłębiając się w sedno idei, można dojść do wniosku, że socjalizm wywodzi się z chrześcijaństwa, a kapitalizm z egoizmu (łagodnie określając).

  pOZDRAWIAM niePOPRAWNIE niePOLITYCZNIE

  Wujek Polonii
 • @wiedzajestwksiążkach 03:14:37
  Na miłość boską, nie rób sobie jaj! Kapitalizm amerykański posypał się nie przez prawo dziedziczenia, a przez wprowadzenie prywatnego banku centralnego produkującego pieniądz fiducjarnyi zadłużającego państwo i obywateli lichwiarskimi pożyczkami!

  http://lotna.neon24.pl/post/111799,wojny-o-lichwe
 • @wiedzajestwksiążkach 03:14:37
  Radzę porządnie zrewidować listę lektur, które czytasz!
 • ustawa
  Chodzi o ochronę ziemi przed wykupem przez spekulantów i zachodnie korporacje.
  Ustawa jaka będzie okaże się po poprawkach. Ziemia powinna być w rękach tych co ją uprawiają a nie taksówkarza, czy dyrektora banku.
  Działania obecnego rządu są oceniane przez Polaków w większości dobrze.

  ,,100 dni pani Beaty"
  https://wiernipolsce.wordpress.com/2016/02/27/100-dni-pani-beaty/
 • @odmrażanie i zamrażanie
  .
  Pierwszy raz pozbawiono Polaków cienia, odbierając im ziemię Dekretem Bieruta.

  W 2015 roku odzyskałem działkę w Warszawie z dekretu Bieruta po 44 latach procesów administracyjno - sądowych, lecz następną ustawą o zabieraniu ziemi mogę ją nagle stracić:(

  Procesy zamrażania i odmrażania rozwalają skały i własność w państwie.
 • Socjalizm jest wpisany w PiS od początku.
  PiS to mutacja PPS (Polskiej Partii Socjalistycznej). Więc socjalizm i elitaryzm jest w niej od początku. Tylko obecnie się ukrywają za hasłami prawicowymi.
 • @thot
  http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=17514&Itemid=100

  A co ze ZWROTEM ZIEMI OBRABOWANYM W 1944 ROKU POLAKOM???!!!
 • @KOSSOBOR 12:31:09
  Masz rację, że o tym WSZYSCY milczą. Żle zrobiłem, że pominąłem tę kwestię (ale tylko w tym poście)
  Pozdrawiam
 • @Oświat 09:08:11
  Nie rozumiem natomiast, dlaczego przeciętny obywatel nie miałby móc sobie kupić kawałka ziemi tylko dlatego, że nie urodził się rolnikiem.

  Rzekoma chrona przed wykupem przez zachodnich spekulantów i korporacje może nie uchronić przed zakupem przez indywidualne osoby, np. Izraelczyków, jeśli rząd będzie im wydawał zezwolenia na kupno ziemi z taką swadą, jak wydaje im polskie paszporty.

  Lech Kaczyński powiedział wyraźnie, czyje interesy są najważniejsze.
 • Zbrodnia to prawo do wyprzedaży ziemi zagranicy.
  Ziemia sprzedana zagranicy przestaje być Polska staje się przedmiotem obrotu międzynarodowego.
  Na taki obrót Państwo czyli Polska ma niewielki wpływ.
  Tak wyprzedaż to zdrada narodowa i wprost wyprzedaż Polski na wolnym globalnym rynku.
  Ziemia w Polsce powinna należeć wyłącznie do obywateli Polskich mieszkających w Polsce na stałe.
  Ziemia rolna powinna być sprzedawana wyłącznie rolnikom lub ludziom po szkoleniu rolniczym wyłącznie dla celów rolniczych.
  Ziemia pod siedlisko, pod działkę wypoczynkową, hotel, parking, stadninę, las itp powinna być powinna być sprzedawana każdemu Polakowi i nie może to być ziemia rolna.

  Trzeba zwalczyć przekręty kupowania taniej ziemi rolnej i potem przekwalifikowanej na ziemię pod inwestycję, budowę, działkę budowlaną.

  Zasadą powinno być że ziemi po zmianie właściciela nie można przekwalifikować (na droższą na rynku) wcześniej niż np 15 lat od zmiany właściciela.

  PIS idzie w dobrym kierunku choć trochę się zatacza.
  PO dokonywało wprost zdrady narodowej, grabieży narodowej.

  Ziemia dla zagranicy tylko w trybie dzierżawy i to dobrze płatnej dzierżawy (komercyjnej).

  Działki w rękach ludzi nie mieszkających na stałe w Polsce nie płacących w Polsce podatków powinny być upaństwowione z urzędu i oddane do dyspozycji dotychczasowych "właścicieli" w trybie komercyjnej odnawialnej co 5 lat dzierżawy.

  Polska ziemia powinna na zawsze pozostawać Polska.
  Własność ziemi dla Polaka tylko do pewnego poziomu a więcej to już dzierżawa komercyjna (podatek od ziemi).
  Dla rolnika to np własność 10 ha reszta to dzierżawa, dla mieszczucha to 1 ha na własność a więcej to dzierżawa.
 • @KOSSOBOR 12:31:09
  Ten kij ma dwa końce.
  Albo zwrot ziemi na wschodzie ale też zwrot ziemi na zachodzie
  albo tak jak ustalono w 1944.
 • @nocny gryzoń 17:53:51
  Nie nie do końca.
  Była rekompensata na zachodzie a chodziło o wygaszenie zaciekłej wojny domowej na Ukrainie między mniejszością Polską a Ukraińcami.

  Na tym manewrze stracili tylko Niemcy co było zrozumiałe w świetle zbrodni których dokonali na Polakach i Ukraińcach.

  To nie był taki głupi pomysł, zapewnił pokój bo wygasił wojnę domową i uratował wiele ludzkich istnień.
  Wystarczy wspomnieć Wołyń w tamtym czasie , Jugosławię, Kosowo, albo dzisiaj Syrię.
 • @Lotna 16:07:18
  Też tak to widzę. I zastanawiam się jakim cudem sprzedaje się ziemię w Polsce n.p. Żydom pod budowę billboardów, które następnie oni wynajmują Polakom za parę tys. złotych miesięcznie.
  Decydują też o tym, co może byc wyświetlane i za ile!

  PS: Grafika wprowadzająca jest doskonała. Pokazuje żydo-komunistkę/socjalistkę. Tak właśnie wygląda np. Hillary Rodham Rosenberg Clinton na codzień za kulisami wielkich scen.
 • @wiedzajestwksiążkach 03:19:18
  Takiej wierutnej bzdury dawno nie czytałam! Spocjalizm z chrześcijaństwa się wywodzi??? Pan zna chrześcijaństwo, biblię???
 • @Lotna 16:07:18
  Niestety ustawa chyba jest po to zrobiona, daje bardzo dużo luk na wykup ziemi ale nie przez Polaków.
 • @Oscar 17:26:55
  Kolejny socjalistyczny tekst.
 • @taba 20:49:03
  Czyli pro spoleczny.. jezeli jestes przeciw, wedlug demokratycznej wiekszosci powinienes wisiec..
  Socjalizm to ludzie, kapitalizm to pieniadz, a mamy ponoc demokracje..
 • szanowny Panie Krzysztofie
  Co do LPRowskiej ustawy zamiany wieczystej dzierżawy we własność podzielam pańskie stanowisko.

  Co do kontroli firm słupów z udziałem polskich folksdojczów - uważam że PIS robi słusznie bowiem za niedługo zostanie oskarżony o wyprzedaż polskiej ziemi na rzecz Niemców czy Holendrów. Ci zaś dopłaty mają na polskiej ziemi zupełnie inne jako obywatele "świata" a nie zadupia.

  Pozdrawiam serdecznie
 • @Stara Baba 23:20:41
  Socjalizm, to inna nazwa zorganizowanej kradzieży.
  To tylko zło i kradzież, a w konsekwencji mord i zniszczenie.
  Czym innym jest działanie władzy w sytuacji konieczności i doraźnie, a czym innym jest socjalistyczna, perfidna kradzież i niewolnictwo.
 • @wiedzajestwksiążkach 03:14:37
  Ależ pan chrzani.
 • @wiedzajestwksiążkach 03:19:18
  Socjalizm to system diabelski, nie ma NIC wspólnego z chrześcijaństwem, poza wymordowaniem chrześcijan, ich prześladowaniami, rujnowaniem świątyń, zamienianiem ich w obory, szerzeniem bezbożnictwa i doprowadzaniem ludzi do poziomu stada zwierząt, co dobitnie wykazał socjalizm niemiecki hitlera oraz radziecki Stalina, a w czystej formie socjalizm Pol Pota w Kambodży (co trzeci wymordowany).
  Socjalizm jest programowo wrogi chrześcijaństwu, a jeśli tego w jakimś czasie nie eksponuje, to tylko dlatego, żeby je skutecznie niszczyć - patrz marksizm kulturowy.

  Kapitalizm zaś polega na lokowaniu wygospodarowanych wcześniej zasobów i czerpaniu z nich pożytków, czego nie ma za bardzo dziś między innymi przez kreowanie pieniądza w drodze kradzieży-oszustwa, za które kiedyś bankierów wieszano żywcem żelaznej klatce nad ogniskiem.
  Kapitalizm wywodzi się wprost z chrześcijaństwa i z cywilizacji łacińskiej, która zakłada, że człowiek może czynić dobrze, może ze swojego dać coś komuś, a nie może komu ukraść, bo mu potrzeba.
  Oczywiście są sytuacje szczególne, o których tu nie piszę.
 • @Oświat 09:08:11
  Nie, to jest kłamstwo.
  Celem ustawy jest kradzież prywatnej ziemi będącej w rękach Polaków.
  Jest wywłaszczenie Polaków, taka druga złodziejska reforma rolna.

  Cytując klasyka sowicie pobierającego dobra w randze komisarza unii:
  "Po co Polakom własność. Wystarczy, że Polacy będą mieli pracę".
  Ale już nie koniecznie pracę.

  Polacy zdołali utrzymać ziemię przez czas stalinizmu-komunizm, czas PRLu, a później czas rabunku polskiej własności lat dziewięćdziesiątych i dotrwali aż do "dopłat unijnych".
  Trzeba zatem zabrać im ziemię "ustawą".
 • @AlexSailor 00:30:55
  .
  Masz rację, pod latarnią jest najciemniej i ustawa zabiera "własność ziemi" Polakom.

  Rodzi się pytanie.
  - Czy dlatego, że będzie miała większą wartość, bo będzie dotowana jak wyżej napisał norwid?
  - Czy likwidacja Polski?

  Pozdrawiam

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY