Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
67 postów 561 komentarzy

KONTRREWOLUCJA

thot - Krzysztof Chrobot - Polak, antysocjalista. - „thớt” w języku wietnamskim oznacza „płyty tnące”lub „deska do krojenia” http://www.djoles.pl/mp3/pobierz/937039,detektyw-inwektyw-deska-do-krojenia.html

NOWY PODATEK OD DESZCZU I ŚNIEGU

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Wrocławianie zapłacą podatek od deszczu i śniegu - (wyczytane z netu) http://polskalokalna.pl/wiadomosci/dolnoslaskie/wroclaw/news/wroclawianie-zaplaca-podatek-od-deszczu-i-sniegu,1786551,3324

 We Wrocławiu zakończył się urzędniczy spór o podatek od opadów. Wojewoda, który w lutym uchylił uchwałę rady miejskiej wprowadzającą tę opłatę uznał, że nałożenie jej jest jednak zgodne z prawem. Dzięki jego decyzji do miejskiej kasy wpłynie ponad 11 milionów złotych.

Podatek będzie naliczany wstecz, od 1 marca. Jego stawka zależeć będzie od powierzchni budynku i tego, jaka część posesji jest utwardzona.

Za każdy metr kwadratowy terenu zajmowanego przez budynek wrocławianie zapłacą 6 groszy. Rachunek za deszczówkę dostaną w jednym dokumencie z podwyżką opłat za wodę i ścieki.

Dzięki nowemu podatkowi do miejskiej kasy ma wpłynąć ponad 11 milionów złotych. Władze Wrocławia zapowiadają, że przeznaczą te pieniądze na nowe inwestycje w wodociągach.

Tyle w komunikacie powiedziano, ale podobno radni szykują nowelizację i  podatek ma objąć także powierzchnię dachu samochodów przejeżdzających ulicami Wrocławia (wszak samochody też dachy mają)!

Nie koniec na tym, słyszałem z dobrze poinformowanych źródeł, że w pocie czoła wrocławscy radni pracują nad podatkiem od KROKÓW. Każdy pieszy musi mieć w kroku licznik i od kroku kazdego zapłaci tylko 5 groszy....a co....ludzie mają siedzieć w domu a nie manifestować i niszczyć trotuary!

 

 

KOMENTARZE

 • a jak z globalnym szwindlem ociepleniowym
  deszczu i śniegu wrocławianie nie zobaczą to co,
  podatek od braku tychże ?
 • Na tym nie koniec
  Następnym podatkiem jaki wprowadzą nam libertyni (podopieczni iluminatów), będzie podatek od łez. A to że nadchodzą takie czasy, że nie będzie dnia bez łez, więc zaciśnijmy pasa i zacznijmy już odkładać ile tylko się da.
 • @All
  Mnie zastanawiam naliczanie wstecz. Dokładnie wczoraj ktoś mi mówił o wprowadzaniu jakiejś ustawy, która ma działać wstecz. Niepokoją mnie informacje, że coś może działać wstecz w kontekście "nowych" legislacji.
  Jeśli uchylił z jakiegokolwiek powodu, to w procesie legislacji, nie powinno być możliwości działania wstecz? To daje chyba możliwość nadużyć... chyba, że jestem debilem .. podatku od opadów nawet nie skomentuję ..

  Radnym należy dowalić podatek obywatelski. Za to, że mogą pracować u obywateli.
 • @Maciej Ka 09:28:51
  Zaprawdę powiadam Ci - nie jesteś debilem!

  Zyjesz tylko w Europie - Unii Jewropejskiej - Polsce - gdzie socjalizm debilny generuje takie podatki walcząć zeswoją śmiercią.

  Pozdrawiam
 • @Autor
  ten podatek nie taki znowu nowy ;)
  W niektórych polskich gminach miejskich działa od ubiegłego roku, i dotyczy tylko (ponoć) tych obiektów, które zlokalizowane są na terenie uzbrojonym z kanalizację miejskiej burzówki.

  Pozdrowienia
 • @Autor
  Najciekawsze jest to, że wszystkie obciążenia uzasadniane koniecznymi inwestycjami są wprowadzane bezterminowo. Wrocław zamierza zapewne opleść swymi wodociągami całą Polskę. Inaczej włodarze określiliby ile im brakuje na te inwestycje.
 • @Jerzy Wawro 10:42:09
  Tam gdzie łapa fiskusa wkradnie się, tam możesz tylko cieszyć się, że tak mało DZISIAJ chcą!!! I możesz już myśleć ile FISKUS ukradnie ci jutro...6 groszy na miesiąc....potem 12 groszy...potem 50 groszy...ten ciąg GRANICY nie ma. Potem opodatkują powierzchnię Twoich okien (to też już znamy z historii), potem Twoje oddychanie...wydalasz CO2....nie kraj, lecz opodatkują ludzi....a co? im wszystko wolno! A ty płać
 • @thot
  "... Każdy pieszy musi mieć w kroku licznik i od kroku kazdego zapłaci tylko 5 groszy ..."

  Proszę być precyzyjnym! W tej informacji podane są również różnice w opłatach w zależności od rodzaju obuwia, czy miękkie (wsiąkające) czy twarde i czy wypastowane (wtedy mniej wsiąka) oraz grubości skarpetek ... A wiadomo przecież ile wody można nielegalnie przemycić do domu w grubej skarpecie!!! :)))

  Pozdrawiam
 • Na osłodę.
  Właściciele domków jednorodzinnych (bliźniaków, szeregowców) zapłacą ją tylko wtedy, gdy deszczówka spływa z posesji do kanalizacji miejskiej.
 • @1normalnyczlowiek 11:49:55
  Tiaaaa... A na drzwiach do domu zainstalują Ci skarbonkę - chcesz wyjść z domu - bul 20 gr bo inaczej zamek się nie odblokuje. Chcesz wrócić do chałupy - bul 20 gr. No i oczywiście zamek musisz zmienić na taki z czujnikiem. Za otwarcie kranu z zimną wodą podobnie - pińć groszy, za ciepłą 15 groszy. Chcesz se pierdnąć w domu - 50 gr, w miejscu publicznym 1.50 zeta albo mandat 150.
  A wszystko to by Polakom żyło się lepiej...
  Pozdrawiam.
 • @contessa 12:13:14
  Pomysł już jest zapewne kupiony przez ministra finansów....OCH TY! Za know-how może będą Ci płacić...może starczy Ci na pierdnięcia....

  Pozdrawiam
 • @Jerzy Wawro 10:42:09
  "Od rzemyczka, do koniczka"
  W 1830 roku jeden z berlińskich rajców wpadł na pomysł, by koszty położenia chodników sfinansowały... psy. Na właścicieli nałożono podatek w wysokości 3 talarów od sztuki. Od tamtej pory minęły 182 lata a podatek od psów ma się całkiem dobrze nie tylko w Berlinie.
 • Otóż aby uchronić się ...
  ...przed takim podatkiem należy oficjalnie , na piśmie ,oświadczyć iż nie zamawiało się usługi deszcz-śnieg.
 • To nie jest podatek od "deszczu i śniegu" !!!
  To jest podatek od INGERENCJI W STOSUNKI WODNE !!!

  Jeżeli budujesz dom, parking itp. i uniemożliwiasz naturalną retencję deszczówki, tylko od razu odprowadzasz ją do kolektorów zbiorczych, tp przyczyniasz się do:
  - szybkiej erozji gleby
  - podmywania skarp, budynków, infrastruktury
  - powodzi

  Oczywiście jeżeli ktoś postawi u siebie zbiornik retencyjny (np. wkopany w ziemię), to powinien być zwolniony z tej opłaty.

  Pamiętajmy też, że właściciel nieruchomości jest odpowiedzialny za to, aby z jego działki nie dokonywała się emisja hałasu, zanieczyszczenia, wody i zapachu powyżej określonych norm na nieruchomości sąsiednie ...

  Nie zwalajmy wszystkiego na unię, bo to akurat nie jest coś złego, o ile faktycznie przyczyni się do zmniejszenia negatywnych skutków dla środowiska ...
 • @Ultima Thule 16:07:07
  No ja już to widzę jak pieniądze wyłudzone od nas są przeznaczane na regulacje tych "stosunków wodnych" .
  Tak jak pieniądze przeznaczone na renowację wałów przeciwpowodziowych oraz na regulację rzek.
  Wielkie plany i idee rzucają tylko cień na rzeczywistość a my się nim karmimy jak za pierwszym razem.
  Witaj Lemingradzie !
 • @Roots 17:13:08
  dlatego napisałem, że powinna być możliwość uniknięcia opłaty po zainstalowaniu własnej retencji ...
 • W związku z opadami
  W związku z opadami można wiele opodatkować np. płatne wybrukowane, czy wyasfaltowane parkingi, gminy i miasta powinny płacić od parkingów służbowych, dróg i ulic utwardzonych, obywatele od powierzchni parasolek i okryć przeciwdeszczowych, Lasy Państwowe od powierzchni liści i igieł, rolnicy od hektara, PKP od ilości kilometrów torów i prędkości pociągów w czasie deszczu, a Poczta Polska od ilości listonoszy w pelerynach!!!
 • Potęga grosza
  Przy okazji można zaobserwować potęgę grosza, a właściwie sześciogrosza, we Wrocławiu jego moc to 11 mln złotych, metr kwadratowy dachu opodatkowano tylko sześcioma groszami, a w kasie miejskiej pojawi się aż 11 mln złotych!
  Nic tylko budować wieżowce, 80 pięter na powierzchni 1000 metrów kwadratowych, Czarnecki to jednak bystry gość jest, wyciąga wnioski z historii średniowiecza.
 • @thot
  Trzeba zbudować lepszą Polskę, ale jak, może znajdziemy sposób.

  http://konfederacjablogerow.nowyekran.pl

  Przystąpisz do nas? Inni chętni?
 • @Ultima Thule 19:21:22
  Dla mnie to zamało, ja chciałbym aby powstało jakieś rozporządzenie sześciogroszowe czyli niech nam przedstawią rachunki gdzie te sześć groszy znika.Prawdopodobnie pieniążki wsiąkną jak deszcz i kałuża po nich nie zostanie.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY