Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
67 postów 563 komentarze

KONTRREWOLUCJA

thot - Krzysztof Chrobot - Polak, antysocjalista. - „thớt” w języku wietnamskim oznacza „płyty tnące”lub „deska do krojenia” http://www.djoles.pl/mp3/pobierz/937039,detektyw-inwektyw-deska-do-krojenia.html

Noe, arka - a nasze czasy

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Noe i jego synowie (Sem, Cham i Jafet), budowali arkę-skrzynię w kształcie łodzi (ale bez masztów) daleko od miejsca, gdzie mogłaby ona pływać.

 Nie będziemy tutaj dywagować czy jest możliwe zbudowanie arki-skrzyni zdolnej do pomieszczenia przez długie miesiące wszystkich rodzajów zwierząt (zdolnej do pomieszczenie niezbędnej ilości słodkiej wody, zapasów jedzenia w trakcie podróży). J. Whitcomb i H. Morris(//www.diachrononilus.pl.tl/Ile-zwierz%26%23261%3Bt-z-ka%26%23380%3Bdego-gatunku-wesz%26%23322%3Bo-do-Arki-f-.htm), obliczyli wymiary arki, ale nie wykazali czy taka skrzynia zdolna by była do pływania. 

Wszyscy ludzie i zwierzęta spoza arki -zginęli.Zginęły także olbrzymy. Zginęły razem ze swoimi matkami (po potopie nie mogą już nikomu szkodzić).Zginęli dlatego, że nie mieli mądrości, zginęli z powodu swej nierozwagi" (Ba 3,26-28)

Opowieść z Księgi Rodzaju pokazuje nam fakt, że czasem jeden człowiek może znać prawdę, a reszta ludzi na świecie tej prawdy jest pozbawiona; uświadamia nam, że demokratyczna zdecydowana większość obśmiewców, potrafi mylić się, a racja jest po stronie jednostki.

Opowieść z Księgi Rodzaju ukazuje nam, że niemożliwe może stać się możliwym i olbrzymy mogą wyginąć!

Wydaje się dzisiaj wszystkim, że zasady fiskalne w których żyjemy, nie mogą ulec zmianie, że odsetki od kredytów zawsze będą, że olbrzymy (bankierzy światowi) zawładną światem i ludzkość całą zniewolą.

Twierdzę, że Naród Polski musi zachować się jak biblijny Noe, musi zacisnąć pasa, nie zwracać uwagi na inne państwa, musi wyjść ze śmiertelnego uścisku kredytów zagranicznych oraz długu publicznego, czyli z myślenia socjalistycznego. Reszta ludów świata jak za czasów Noego ma szansę zatonąć, o ile przyjmie propozycję nie do odrzucenia władców tego świata – neoniewolnictwo.

 I będą (jak za czasów Noego) wszystkie media szydzić z naszego projektu, że śnimy o odbudowie naszej Ojczyzny na fundamencie chrześcijańskiej miłości; że chcemy wyłonić Polaków, którzy zdolni są przeprowadzić gruntowne reformy w kraju, (jeszcze głębsze niż robią to Węgrzy); że możliwe jest aby Naród Polski dał tym osobom przyzwolenie na przeprowadzenie tych reform – czyli dał im czas – czyli kredyt zaufania.

 Polska na szczęście leży daleko od wielkich tego świata (tak jak budowana arka), i dlatego musi się nam remont naszej Ojczyzny udać!

 „…A jestem pewien, że ani śmierć, ani życie, ani aniołowie, ani zwierzchności, ani rzeczy teraźniejsze, ani przyszłe, ani potęgi, ani co wysokie, ani co głębokie, ani jakiekolwiek inne stworzenie nie zdoła nas odłączyć od miłości Boga, która jest w Chrystusie Jezusie, Panu naszym" (Rz 8,35-39).

KOMENTARZE

 • Twierdzę, że Naród Polski musi zachować się jak biblijny Noe
  Polska na szczęście leży daleko od wielkich tego świata (tak jak budowana arka), i dlatego musi się nam remont naszej Ojczyzny udać!

  I co tu dodać ... hmmm ?

  Amen
 • Jedyny ratunek dla Polski – CHRYSTUS KRÓL POLSKI
  ZAPRASZAM NA MARSZ DLA CHRYSTUSA KRÓLA


  http://www.piotrnatanek.pl/artykuly-czytelnikow/815-marsz-dla-chrystusa-krola-gdansk-27-maja-godz-1500

  Jedyny ratunek dla Polski – CHRYSTUS KRÓL POLSKI Słowa skierowane do Rozalii Celakówny: Polska nie zginie, o ile przyjmie Chrystusa za Króla w całym tego słowa znaczeniu, jeśli się podpo­rządkuje pod Prawo Boże, pod prawo Jego miłości. Inaczej, moje dziecko, nie ostoi się. I jeszcze na ostatek mówi do mnie przekonująco: Oświadczam ci to, moje dziecko, jeszcze raz, że tylko te państwa nie zginą, które będą oddane Jezusowemu Sercu przez intronizację, któ­re Go uznają swym Królem i Panem.

  KRÓLUJ NAM CHRYSTE ! ! !
 • ...
  ---"Wszyscy ludzie i zwierzęta spoza arki -zginęli.Zginęły także olbrzymy. Zginęły razem ze swoimi matkami (po potopie nie mogą już nikomu szkodzić).Zginęli dlatego, że nie mieli mądrości, zginęli z powodu swej nierozwagi" (Ba 3,26-28)"---

  Nastepny przyklad sprzecznosci biblijnych...

  W ksiedze Barucha, przytoczonej przez autora jest mowa o tym ze 'Olbrzymi' zgineli w wyniku 'Potopu'...

  Zgodna jest wiec ta informacja z ksiega Rodzaju, w ktorej czytamy:

  "Wody się więc podniosły na piętnaście łokci ponad góry i zakryły je. 21 Wszystkie istoty poruszające się na ziemi z ptactwa, bydła i innych zwierząt i z wszelkich jestestw, których było wielkie mnóstwo na ziemi, wyginęły wraz ze wszystkimi ludźmi. 22 Wszystkie istoty, w których nozdrzach było ożywiające tchnienie życia, wszystkie, które żyły na lądzie, zginęły. 23 I tak Bóg wygubił doszczętnie wszystko, co istniało na ziemi, od człowieka do bydła, zwierząt pełzających i ptactwa powietrznego; wszystko zostało doszczętnie wytępione z ziemi. Pozostał tylko Noe i to, co z nim było w arce."

  Tak wiec w wyniku 'Potopu' zginelo 'cale stworzenie'...'ktore zylo na ladzie'...

  Ale 'Olbrzymy' nie zostaly 'wytepione'.

  Mowi nam to ksiega Liczb:

  " I rozgłaszali złe wiadomości o kraju, który zbadali, mówiąc do Izraelitów: «Kraj, któryśmy przeszli, aby go zbadać, jest krajem, który pożera swoich mieszkańców. Wszyscy zaś ludzie, których tam widzieliśmy, są wysokiego wzrostu. 33 Widzieliśmy tam nawet olbrzymów - Anakici pochodzą od olbrzymów - a w porównaniu z nimi wydaliśmy się sobie jak szarańcza i takimi byliśmy w ich oczach»."


  Tak wiec, 'Olbrzymi', "owi mocarze, mający sławę w owych dawnych czasach " jak napisano w Genesis, ci sami o ktorych pisze Baruch :
  "Tam urodzili się olbrzymi,
  sławni od początku, ..."
  wcale nie wygineli w wyniku 'Potopu'.

  Niestety taka to 'bezsprzeczna prawda' ...


  ---"Nie będziemy tutaj dywagować czy jest możliwe zbudowanie arki-skrzyni zdolnej do pomieszczenia przez długie miesiące wszystkich rodzajów zwierząt (zdolnej do pomieszczenie niezbędnej ilości słodkiej wody, zapasów jedzenia w trakcie podróży)."---

  Dobrze ze autor z gory pomija 'dywagacje' na ten temat, gdyz proba udowadniania ze jest to 'doslowna historia' bylaby przejawem ' bezkresnego ograniczenia'...

  Rozumiem ze Autor nie pochyla sie nad 'biblijnymi odnosnikami' tylko uzywa ich jako 'background' dla swojej opini i zamyslu, uznalem jednak ze warto zwrocic uwage na 'wiarygodnosc' samego 'tla'.  ---"Polska na szczęście leży daleko od wielkich tego świata (tak jak budowana arka), i dlatego musi się nam remont naszej Ojczyzny udać!"---

  Polska, lezy pomiedzy Dwoma 'Wielkimi graczami' tego Swiata, tej 'czsoprzestrzeni', doslownie.


  Polski Narod moze uratowac odnowa mroalna...
  Dopoki Narod, tak jak wiekszosc innych, jest pograzony 'Snem Szalenstwa', doputy bedzie brnal ku 'Otchlani'.

  Nic lepiej nie wybudza ze snu jak 'Upadek'...
  Polska dostaje 'Znaki' ale ludzie odwracaja sie na akceptacje 'rozumienia' ktore jest wynikiem 'owych znakow'...a wszystko w imie 'spokoju'...jakze zludnego, bo tylko ograniczonego do 'dnia i godziny'...

  'Olbrzymy' sa tylko 'kartami w grze' ktorymi graja 'Sily' spoza 'Ziemi' co tlumaczy dlaczego nie wyginely...tak jak napisano, zginelo wszystko co bylo na ziemi...


  1000 lat Zelaznej Rozgi...

  Ta NOC ma byc dobra NOCA...
  'spalic dach'...a pozniej...znowu
  "Mazel tov"...

  http://www.youtube.com/watch?v=uSD4vsh1zDA&ob=av3e
 • @eonmark
  Zacytowałeś kawałek Księgi Liczb 13 rozdział, twierdząc że znalazłeś ” 'bezsprzeczna prawda” na to, że olbrzymi nie wyginęli.
  Natomiast ja zapodam Ci wersety z następnego rozdziału Tej Księgi, i zobaczymy jak ta historia się zakończyła dla tych, którzy twierdzili to co ty zapodałeś.
  I co Ty, na to?

  Księga Liczb 13 rozdział
  " I rozgłaszali złe wiadomości o kraju, który zbadali, mówiąc do Izraelitów: «Kraj, któryśmy przeszli, aby go zbadać, jest krajem, który pożera swoich mieszkańców. Wszyscy zaś ludzie, których tam widzieliśmy, są wysokiego wzrostu. 33 Widzieliśmy tam nawet olbrzymów - Anakici pochodzą od olbrzymów - a w porównaniu z nimi wydaliśmy się sobie jak szarańcza i takimi byliśmy w ich oczach»."”

  Księga Liczb 14 rozdział
  „(36) Ludzie ci, których Mojżesz posłał na zbadanie kraju i którzy po powrocie pobudzili zgromadzenie do szemrania, podając fałszywe wiadomości o kraju, (37) ci ludzie, którzy złośliwie podali fałszywe dane o kraju, pomarli nagłą śmiercią przed Panem.”
 • @eonmark
  Powiedziałeś;
  ---"Nie będziemy tutaj dywagować czy jest możliwe zbudowanie arki-skrzyni zdolnej do pomieszczenia przez długie miesiące wszystkich rodzajów zwierząt (zdolnej do pomieszczenie niezbędnej ilości słodkiej wody, zapasów jedzenia w trakcie podróży)."---

  To udowodnij, że dla Boga jest to niemożliwe!!!!!
 • @slapek 21:42:32
  Dla Boga wszystko jest mozliwe.
  Zeby uratowac wszystkie gatunki zywych stworzen, podaje Wybrancowi wymiary drewnianej ludeczki, by ten w tej skorupce upchnal po parce wszystkich stworzen Ziemi, oraz cala rodzine Noego...
  Poniewaz moze wszystko, to swoja moca sprasowal cale to skupisko bezcennego zycia, tak by te scisniete atomy zagospodarowaly kazdy fragment drewnianej skorupki.W tym gesto upchanym srodowisku, Bog zatrzymal wszystkim zyjacym czynnosci zyciowe i potrzeby, ktore gwarantuja biologiczne przetrwanie.To jednak nie powstrzymalo tej zywej, niemal ' bitumicznej masy ' przed tym by wysylac golabka ktory poszukuje suchego skrawka...

  Bog moze wszystko i jest Stworzycielem wszystkiego.
  W Jego wielkim Dziele znalazlo sie tez miejsce dla bezkresnej Glupoty.
  Chociaz towazyszy ona ludzkosci od poczatkow, to teraz swieci spektakularne sukcesy...

  Z braku zrozumienia, rodza sie absurdy.
 • @eonmark
  Widzisz jest to tak - albo ma się dar wiary, albo się niema daru wiary, Ty należysz zapewne do tych co nie mają wiary.
  W moich oczach, mój Ojciec Niebieski jest w stanie zrobić wszystko!!! „ powie słowo i ono się staje „
  Mój Bóg Prawdziwy który stworzył wszechświat widzialny i nie widzialny, gdzie możemy przypuszczać że istnieją obok nas np. miliardy gwiazd, planet, świat duchowy itd. Miałby mieć problem z „upchnięciem w tej skorupce” tego co jest opisane w Piśmie!!! Dopiero okazałbym się głupcem.
  Stałbym się podobny do „chrześcijan” którzy niby wierzą w boga, ale nie wierzą że Bóg może stworzyć świat w sześć dni !!!
  W Słowie Boga jest wyraźnie i dobitnie powiedziane w jaki sposób To się odbyło i ile zajęło czasu, tu nie ma miejsca na własne domysły/interpretacje, albo się wierzy w Boga i to co mówi, albo się nie wierzy – niema innego wyjścia „ albo jesteście zemną, albo przeciwko mnie” „ nie można dwóm panom służyć”.
  W Księdze rodzaju Pan Bóg opisał stwarzanie świata, jako informacja dla nas, ale już w Księdze Wyjścia 20 rozdział - jest to zawarte w dziesięciu przykazaniach;

  „(11) W sześciu dniach bowiem uczynił Pan niebo, ziemię, morze oraz wszystko, co jest w nich, w siódmym zaś dniu odpoczął. Dlatego pobłogosławił Pan dzień szabatu i uznał go za święty”

  Bezgranicznie mądry Bóg, już wtedy przewidział „kłopoty” co dla niektórych z nas związane z omawianą kwestią, dla tego jest to potwierdzone w dziesięciu przykazaniach jak „NAKAZ”.
  Mogę tylko podejrzewać dlaczego niektóre kościoły mieniące się ” chrześcijańskimi ” tak zdawkowo traktują – 4 – przykazanie……., może dla tego, że stwarzanie świata w sześć dni, nie pasuję do szatańskiej teorii ewolucji?

  Powiedziałeś;
  „W Jego wielkim Dziele znalazlo sie tez miejsce dla bezkresnej Glupoty.”

  Gdzie jest głupota, to chyba wykazałem dobitnie na przykładzie Twoich „rozważań” na olbrzymami.

  Jak nazwiesz człowieka który powtarza fałszywe informacje, po kłamcach?
 • @eonmark 17:31:05
  Rozumiem ze Autor nie pochyla sie nad 'biblijnymi odnośnikami' tylko używa ich jako 'background' dla swojej opinii i zamysłu, uznałem jednak ze warto zwrócić uwagę na 'wiarygodność' samego 'tla'.

  ---"Polska na szczęście leży daleko od wielkich tego świata (tak jak budowana arka), i dlatego musi się nam remont naszej Ojczyzny udać!"---

  Polska, leży pomiędzy Dwoma 'Wielkimi graczami' tego Świata, tej 'czasoprzestrzeni', dosłownie.

  Polski Naród moze uratować odnowa moralna...
  Dopóki Naród, tak jak większość innych, jest pogrążony 'Snem Szaleństwa', dopóty będzie brnął ku 'Otchłani'.

  >>> trafne spostrzeżenia eonmark'u
 • @slapek 09:39:58 do eonmark
  Widzisz jest to tak - albo ma się dar wiary, albo się niema daru wiary, Ty należysz zapewne do tych co nie mają wiary.

  >>> ale slapku, WIARA to też wiedza i umiejętność rozważania.
  Bo czy Wiara nie funkcjonuje w oderwaniu od Boskich Zasad rządzących wszechświatem?

  Ty próbujesz Moc Bożą 'dostosować' do ułomnego z natury ludzkiej i być może w trakcie wieków przeredagowanego przekazu pisemnego, który jest przedmiotem dysputy.
  To zbędne, takiej 'zgodności' nie potrzeba szukać.
 • @a1a
  Podam Ci bardzo prosty przykład.
  Co/ile może wiedzieć mrówka, o życiu na planecie ziemia mieszkająca na skraju wielkiej puszczy Białowiejskiej, jeżeli najdalszym jej „ wypadem” było oddalenie się 50 metrów od mrowiska?

  Żeby wiedzieć co Bóg może, a czego nie może to trzeba być Bogiem – chyba jest to logiczne ?
  Jak wiemy ludzie nie są bogami i nigdy nie będą, są stworzeni do innych zadań.
  Główna doktryna satanizmu wmawia głupcom, że są bogami, i co najbardziej zabawne to oni w to wierzą :-).
 • @a1a 10:02:03
  odnowa moralna nigdy nie trwa pięć minut...to wieki całe

  Pod pokrywką arki Noego wygłosiłem dwie kwestie
  1.
  Opowieść z Księgi Rodzaju pokazuje nam fakt, że czasem jeden człowiek może znać prawdę, a reszta ludzi na świecie tej prawdy jest pozbawiona; uświadamia nam, że demokratyczna zdecydowana większość obśmiewców, potrafi mylić się, a racja jest po stronie jednostki.
  2.
  Polska na szczęście leży daleko od wielkich tego świata (tak jak budowana arka), i dlatego musi się nam remont naszej Ojczyzny udać!


  Pierwsza kwestia nie podlega dyskusji, natomiast wyjasnie drugą


  Kazde imperium ma swoje granice, piorytety - Polska leży na granicy ich stefy wpływu - a USA i UNIA zajete są swoimi problemami (kryzys gospodarczy, dolara, euro, jak zniewolić wszystkich tak aby nie protestowali paktem fiskalnym) i mogą interwencję na poczatku odlec...bo interwencja w postaci blokady zywności lub technologii będzie ...będzie

  Nie wiem czy to wyjaśnia po co do tablicy przywołałem Noego
 • @thot
  „Twierdzę, że Naród Polski musi zachować się jak biblijny Noe”
  Dobrze o Panu świadczy, że chcesz ratować wszystkich, tylko jest małe ale – czy wszyscy chcą być ratowani? przecież oni nie mają czasu, bo pracują, bo się żenią, bo mają akurat urlop, bo ćwiczą jogę, bo malują mieszkanie, bo w ciasnej arce będzie im za gorąco, bo mają klaustrofobie, bo sąsiad się szykuje do arki, bo żona nie chce, bo dziecko nie lubi słonej wody,……. itd. Tak był też za czasów Noego.
  Przecież Noe oprócz żony i synów z żonami, nie zabrał nikogo innego! Zostawił nawet swoich kuzynów i kuzynki dalekie i bliskie, sąsiadów, swoich ziomków, itd. Nikt inny nie został zabrany do arki oprócz wymienionych.
  Powinno to dać nam do myślenia, może czas zacząć budować własną arkę tylko dla siebie i dla tych co chcą skorzystać z ratunku.
  Jeżeli będzie Pan chciał budować tak wielką arkę, to zabraknie drzew w lasach państwowych, a prywatni właściciele na tak „ idiotyczny „ pomysł na pewno swojego drewna nie dadzą.
  Do pilnowania/zarządzania nad zgromadzonymi materiałami pewnie zaraz zgłoszą się jacyś przedstawiciele z PełO oni słyną z uczciwości, a może nawet i z lewicy koś się zgłosi, co jak co, ale rządzić się cudzym to lewica potrafi.
  Do tego jeszcze, jak przetarg na wykonanie wygra chińska spółka która zaoferuje najniższe koszty, a co za tym idzie gwoździe będą z sera żółtego, albo z wazeliny, to sukces jest murowany.
  Na kapitana proponuje najsławniejszego „ magistra” w Polsce, sam słyszałem jak woła „wszystkie ręce na pokład ” ktoś kto tak mówi, to musi się na żeglarstwie znać.
  Proszę ironii nie brać do siebie.
 • @slapek 09:39:58
  ---"Gdzie jest głupota, to chyba wykazałem dobitnie na przykładzie Twoich „rozważań” na olbrzymami.

  Jak nazwiesz człowieka który powtarza fałszywe informacje, po kłamcach?"---


  Czlowiek, ktory powtarza po klamcach jest klamca, tylko wtedy kiedy wie ze powtarza klamstwa.

  Napisales:

  ---"Zacytowałeś kawałek Księgi Liczb 13 rozdział, twierdząc że znalazłeś ” 'bezsprzeczna prawda” na to, że olbrzymi nie wyginęli.
  Natomiast ja zapodam Ci wersety z następnego rozdziału Tej Księgi, i zobaczymy jak ta historia się zakończyła dla tych, którzy twierdzili to co ty zapodałeś.
  I co Ty, na to?"---

  Zamiast 'Slepej Wiary' przed ktora tak mocno przestrzegaja niektore 'fragmenty' ksiag, zacznij czytac ze zrozumieniem.

  Bardzo dobrze ze poszedles dalej, i zwracasz uwage na dalsza czesc tej ksiegi.

  Jest tak :
  Pan mowi Mojzeszowi by ten wyslal swoich 'szpiegow' do Krainy Kanaan w celu zbadania jak sie tam maja sprawy...( swoja droga czy Wszechwiedzacy nie wiedzial jak sie tam sprawy maja)
  Gdy Ci wrocili zaczeli mowic ze jest tam obfity teren, ale ludy ktore go zamieszkuja sa silne.

  Natomiast byli wsrod wyslanych szpiegow ci ktorzy 'WYOLBRZYMIALI' sile i barbarzynstwo ludu ktory 'Zamyslem Pana' mial byc podbity a ktorego ziemie mialy byc zajete przez Lud Mojzesza. Niemal napewno, wyolbrzymiali rozmiary Anakitow.Tak tez mowili:

  " I rozgłaszali złe wiadomości o kraju, który zbadali, mówiąc do Izraelitów: «Kraj, któryśmy przeszli, aby go zbadać, jest krajem, który pożera swoich mieszkańców. Wszyscy zaś ludzie, których tam widzieliśmy, są wysokiego wzrostu. 33 Widzieliśmy tam nawet olbrzymów - Anakici pochodzą od olbrzymów - a w porównaniu z nimi wydaliśmy się sobie jak szarańcza i takimi byliśmy w ich oczach»"

  Czy ANAKICI wiec tam byli?

  Gdyby tylko 'klamiacy' ze strachu przed potego tamtejszych ludow szpiedzy mowili ze widzieli tam ANAKITOW, wtedy mozna by uznac ze nie jest to prawda, chociaz musi zastanawiac fakt ze kiedy wrocili, wszyscy razem zdali relacje ze sa tam ANAKICI, rowniez i Kaleb, ktory temu nie zaprzeczyl, a to wlasnie Kaleb zostal wyrozniony przez Boga:

  "Tylko słudze memu Kalebowi, który ożywiony innym duchem okazał Mi pełne posłuszeństwo, dozwolę wejść do kraju, który już przewędrował, i potomstwu jego dam go w posiadanie."


  Ale ksiega wyraznie mowi ze Anakici wlasnie tam byli:

  " Wyruszyli więc i badali kraj od pustyni Sin aż do Rechob, u Wejścia do Chamat. 22 Ciągnęli przez Negeb i przybyli do Hebronu, gdzie przebywali Achiman, Szeszaj i Talmaj - Anakici."

  Tak wiec Narrator Ksiegi mowi wyraznie ze byli tam ANAKICI.

  Anakici to REFAICI.
  Tlumaczenia Bibli poraz kolejny 'obchodza problem' i zamiast uzywania znaczenia slowa czyli 'OLBRZYMY', lekko zmieniaja tylko jego forme tak iz brzmi podobnie do oryginalu, ale pelni role 'nazwy wlasnej', ktora oznacza 'rzekomo' jedno z plemion mieszkajacych w krainie Kanaanu.

  REFAICI jednak oznaczaja OLBRZYMOW.Mowi to samo pismo, ktore nawet poddane manipulacji, przebija sie poza klamstwa:

  "Poprzednio mieszkali w niej Emici, naród wielki, liczny i wysoki jak Anakici. Zaliczano ich do Refaitów, jak i Anakitów" PP 2:10

  A wiec i Emitow, i Anakitow, zaliczano do REFAITOW...

  Prawdziwe tlumaczenie powinno brzmiec:

  "Poprzednio mieszkali w niej Emici, naród wielki, liczny i wysoki jak Anakici. Zaliczano ich do OLBRZYMOW, jak i Anakitów"


  ANAKICI to 'OLBTRZYMY'.

  Przykladow na wielkie 'fizyczne rozmiary' w Bibli jest pare...

  Pytanie jakie sobie powinien zadac, uczciwie szukajacy prawdy badacz, brzmi:

  Skad zatem wziely sie 'olbrzymy' ktorych tak bardzo lekali sie Izraelici, do tego stopnia nawet, ze Chwala Boga z cala swoja potega opisana w Ksiedze Wyjscia, ktora zstapila na czubek Gory, by uweirzyli raz na zawsze, nie wystarczyla by dodac wiary tym 'prostym', 'bojazliwym' ludziom?

  Przeciez Noe i jego Rodzina, to jedyna 8 ktora uratowala sie z POTOPU...  ---"Stałbym się podobny do „chrześcijan” którzy niby wierzą w boga, ale nie wierzą że Bóg może stworzyć świat w sześć dni !!!
  W Słowie Boga jest wyraźnie i dobitnie powiedziane w jaki sposób To się odbyło i ile zajęło czasu, tu nie ma miejsca na własne domysły/interpretacje"---


  Zobacz, Bog z Bibli, jest wedlug Ciebie tym , ktorego Slowo Biblijne mowi Prawde i tylko prawde. Prawda, wiemy, ze nie moze sobie zaprzeczac.

  A wiec spojrz, podam Tobie, tylko drobny przyklad:

  "20 Potem Bóg rzekł: «Niechaj się zaroją wody od roju istot żywych, a ptactwo niechaj lata nad ziemią, pod sklepieniem nieba!» 21 Tak stworzył Bóg wielkie potwory morskie i wszelkiego rodzaju pływające istoty żywe, którymi zaroiły się wody, oraz wszelkie ptactwo skrzydlate różnego rodzaju. Bóg widząc, że były dobre, 22 pobłogosławił je tymi słowami: «Bądźcie płodne i mnóżcie się, abyście zapełniały wody morskie, a ptactwo niechaj się rozmnaża na ziemi».
  23 I tak upłynął wieczór i poranek - dzień piąty.
  24 Potem Bóg rzekł: «Niechaj ziemia wyda istoty żywe różnego rodzaju: bydło, zwierzęta pełzające i dzikie zwierzęta według ich rodzajów!» I stało się tak. 25 Bóg uczynił różne rodzaje dzikich zwierząt, bydła i wszelkich zwierząt pełzających po ziemi. I widział Bóg, że były dobre. 26 3A wreszcie rzekł Bóg: «Uczyńmy człowieka na Nasz obraz, podobnego Nam. Niech panuje nad rybami morskimi, nad ptactwem powietrznym, nad bydłem, nad ziemią i nad wszystkimi zwierzętami pełzającymi po ziemi!» "

  Tak wiec Bog stworzyl wszystkie stworzenia zywe, te zamieszkujace wode, i ptactwo, i wszelkie stworzenie ladowe...Dopiero na koncu stworzyl czlowieka...


  Ale w tej samej ksiedze, pare wersow dalej, wyglada to tak:


  "Gdy Pan2 Bóg uczynił ziemię i niebo, 5 nie było jeszcze żadnego krzewu polnego na ziemi, ani żadna trawa polna jeszcze nie wzeszła - bo Pan Bóg nie zsyłał deszczu na ziemię i nie było człowieka, który by uprawiał ziemię 6 i rów kopał w ziemi3, aby w ten sposób nawadniać całą powierzchnię gleby - 7 wtedy to Pan Bóg ulepił człowieka z prochu ziemi i tchnął w jego nozdrza tchnienie życia4, wskutek czego stał się człowiek istotą żywą. ............"

  "18 Potem Pan Bóg rzekł: «Nie jest dobrze, żeby mężczyzna był sam, uczynię mu zatem odpowiednią dla niego pomoc». 19 Ulepiwszy z gleby wszelkie zwierzęta lądowe i wszelkie ptaki powietrzne, Pan Bóg przyprowadził je do mężczyzny, aby przekonać się, jaką on da im nazwę. Każde jednak zwierzę, które określił mężczyzna, otrzymało nazwę "istota żywa"9. 20 I tak mężczyzna dał nazwy wszelkiemu bydłu, ptakom powietrznym i wszelkiemu zwierzęciu polnemu, ale nie znalazła się pomoc odpowiednia dla mężczyzny10"


  Dlaczego wiec Slowo Boga, najpierw informuje czytelnika, ze Bog stworzyl wszystkie zywe stworzenia , a nastepnie czlowieka, jako ukoronowanie swojej pracy, a chwile poznie, opisuje stworzenie czlowieka przed wszystkimi innymi stworzeniami, ktore postanawia powolac do zycia, wlasnie dlatego, ze czlowiek byl sam...?

  Nie ma sprzecznosci...?

  I dlaczego Bog mowi per MY ?

  Oczywiscie sa tacy, ktorzy powiedza, ze Bog jako wszystkowiedzacy, wspomina juz siebie w Trzech Osobach...

  Czy ciezko pojac, ze Ksiegi sa sprawdzianem samym w sobie?
  Ze PRAWDA zostala wymieszana z KLAMSTWEM by sprawdzic w co tak naprawde wierzy czlowiek.

  Czy wierzy we wszystkie te wartosci, ktore sa od BOGA, czy wierzy w puste nazwy, w IDOLA, ktory nazywa siebie Milujacym a zachowuje jak Tyran.
  Czy wierzy w Boga, przez godne zachowanie w zyciu wobec innych, czy moze wierzy ze strachu ze zostanie potepiony i usmiercony.
  Czy jest ignorantem i wierzy slepo, czy 'Slucha i SLyszy, Patrzy i Widzi'.


  Przyklad z ksiegi Liczb jest wymowny.
  A historia szpiegow, ktorzy wyolbrzymiali potege 'Wrogow' jest smutna.

  Po pierwsze Bog napuszcza 'Swoj Narod' na inne ludy i nakazuje ich 'Wytepienie' tak jak by wszyscy nie byli jego dziecmi...po drugie, tych ktorzy byli na zwiadach, a 'klamali' wyolbrzymiajac potege owych narodow, spotkala nagla smierc...pomimo tego ze Mojzesz 'tlumaczyl Bogu' zeby nie unosil sie gniewem...Bog obiecuje ze zachowa lud przy zyciu, ale nie dopusci by dotarli do 'Obiecanej Ziemi' , poza dziecmi tych ludzi...im i Kalebowi objecuje dotarcie...ale juz kawalek dalej, w 16 akapicie, kiedy lud sie ponownie buntuje, mowiac ze oni wszyscy sa 'swietymi' i wsrod nich wszystkich jest Bog, dzieje sie cos co zaprzecza obietnicy danej przez Boga.


  "Korach, syn Jishara, syna Kehata, syna Lewiego, oraz Datan i Abiram, synowie Eliaba, i On, syn Peleta, syna Rubena, 2 powstali przeciw Mojżeszowi, a wraz z nimi dwustu pięćdziesięciu mężów spośród Izraelitów, książąt społeczności, przedstawicieli ludu1, ludzi szanowanych. 3 Połączyli się razem przeciw Mojżeszowi i Aaronowi i rzekli do nich: «Dość tego, gdyż cała społeczność, wszyscy są świętymi i pośród nich jest Pan; dlaczego więc wynosicie się ponad zgromadzenie Pana?"


  Co sie dzieje po buncie?

  " A Pan tak przemówił do Mojżesza i Aarona: 21 «Odłączcie się od tej zgrai, gdyż ich nagle wytracę"

  " Wówczas rozkazał społeczności: «Oddalcie się od namiotów tych bezbożnych mężów! Nie dotykajcie niczego, co do nich należy, byście nie zginęli przez ich grzechy!» 27 Usunęli się więc z miejsca zamieszkania Koracha, Datana i Abirama. Datan zaś i Abiram wyszli i stanęli przed wejściem do swoich namiotów razem z żonami, synami i małymi dziećmi. 28 Teraz rzekł Mojżesz: «Po tym poznacie, że Pan mnie posłał, abym te wszystkie czyny wykonał, i że to nie ode mnie wyszło: 29 jeśli ci ludzie umrą śmiercią naturalną i jeśli spotka ich los taki jak innych ludzi, wtedy Pan mnie nie posłał. 30 Gdy jednak Pan uczyni rzecz niesłychaną, gdy otworzy ziemia swoją paszczę i pochłonie ich razem ze wszystkim, co do nich należy, tak że żywcem wpadną do szeolu, wówczas poznacie, że ludzie ci bluźnili przeciw Panu». 31 Gdy kończył mówić te słowa, rozstąpiła się ziemia pod nimi. 32 Ziemia otworzyła swoją paszczę i pochłonęła ich razem z ich rodzinami, jak również ludzi, którzy połączyli się z Korachem, wraz z całym ich majątkiem. 33 Wpadli razem ze wszystkim, co do nich należało, żywcem do szeolu, a ziemia zamknęła się nad nimi. Tak zniknęli spośród społeczności. 34 Wszyscy zaś Izraelici, którzy stali wokoło, uciekli na ich krzyk, mówiąc: «By też i nas ziemia nie połknęła!» 35 Wtedy wypadł ogień od Pana i pochłonął dwustu pięćdziesięciu mężów, którzy ofiarowali kadzidło5."


  Oto jak 'MILOSIERNY' jest BOG BIBLIJNY.
  Zabil buntownikow, bo nie rozumieli dlaczego sie 'garstka' wynosi nad wszystkich i uzurpuje sobie 'najblizszy' dostep do Boga.

  Jakze Uniwersalny to przyklad, jakze pasujacy do naszych czasow.
  Na jego podstawie, Watykan, noze jeszcze bardziej omamiac tych ktorzy juz sa oklamani, ze tylko oni otrzymali 'Laske' dostepu do Pana i jego 'Tajemnic'...


  Ale, jeszcze lepszym przykladem 'Milosci' Pana, niech bedzie werset z 15 akapitu, dotyczacy 'czlowieka' ktory smial zbierac drewno w szabat:


  "32 Gdy Izraelici przebywali na pustyni, spotkali człowieka zbierającego drwa w dzień szabatu1. 33 Wtedy przyprowadzili go ci, którzy go spotkali przy zbieraniu drew, do Mojżesza, Aarona i całego zgromadzenia. 34 Zatrzymali go pod strażą, bo jeszcze nie zapadło postanowienie, co z nim należy uczynić. 35 Pan zaś rzekł do Mojżesza: «Człowiek ten musi umrzeć - cała społeczność ma go poza obozem ukamienować». 36 Wyprowadziło go więc całe zgromadzenie poza obóz i ukamienowało według rozkazu, jaki wydał Pan Mojżeszowi. "


  Bog Milosci, Nieomylnosci, Wszystkowiedzacy...?

  W Bibli jest przytlaczajaca masa dowodow ze jest wrecz przeciwnie.

  Slepa wiara, moze prowadzic ku 'Otchlani' tak samo jak czynione zlo z premedytacja.
 • @a1a 10:02:03
  a1a,
  pozdrawiam.
 • @ eonmark
  Wszystko ładnie i nawet pięknie, tylko...., jak zobaczyłem ile tego napisałeś to mi ręce opadły.
  Chyba możesz wyrazić się w kilku zdaniach, co właściwie chcesz?
 • @slapek 16:56:07
  Jakie to przewidywalne.
  Jak brakuje argumentow ktorymi moznaby obalic czyjes twierdzenie,
  Pozostaje juz zmienic taktyke z merytorycznej dyskusji na osobiste zlosliwosci...

  Dlaczego nie odniesiesz sie do Olbrzymow, ktorych temat zreszta, sam ciagnales, przekonany ze znalazles klamstwo w moim wpisie?

  A co z kolejnoscia Stworzenia?

  Jezeli tak bardzo przygniotla Ciebie dlugosc mojego wpisu, (chociaz polowe stanowia cytaty z Bibli) to dlaczego Sam, zgrabnie nie odpowiesz i nie rozwiejesz tych powaznych watpliwosci jakie sa wynikiem zawartych w Pismie sprzecznosci?

  A jest tego bardzo duzo.

  Czego chce?
  Od Ciebie nie chce nic.
  Szukam Prawdy o Poczatkach Ludzkosci, o genezie Pism.
  Czy widzisz w tym cos nieprawidlowego?
 • @eonmark
  Szkoda Twojego cennego czasy, i mojego, bo ani Ty mnie nie przekonasz ani ja Ciebie - nieprawdaż?
  Ty widzisz w Piśmie sprzeczności, ja natomiast ład i porządek.
  Jeżeli kiedykolwiek zauważysz, że cytuję Pismo Święte i zauważysz błąd to śmiał możesz mi go wytknąć, a ja postaram się Ci odpowiedzieć, a nawet będę wdzięczny jeżeli właściwie uzasadnisz.
  Natomiast jeżeli ja znajdę u Ciebie jakiś błąd to również zareaguję, dlatego bacz pilnie co piszesz/cytujesz z Biblii.
 • @slapek 10:42:53
  Podam Ci bardzo prosty przykład.
  Co/ile może wiedzieć mrówka, o życiu na planecie ziemia mieszkająca na skraju wielkiej puszczy Białowiejskiej, jeżeli najdalszym jej „ wypadem” było oddalenie się 50 metrów od mrowiska?

  >>> A przyszło Ci do głowy, ze mrówka żyje na co dzień w prawdziwym kontakcie z naturą, zatem Prawami Bożymi i może wiedzieć więcej na temat życia i jego zasad niż Ty i ja razem ? :)
 • @thot 11:00:11
  Polska na szczęście leży daleko od wielkich tego świata (tak jak budowana arka), i dlatego musi się nam remont naszej Ojczyzny udać!

  Pierwsza kwestia nie podlega dyskusji, natomiast wyjasnie drugą

  Kazde imperium ma swoje granice, piorytety - Polska leży na granicy ich stefy wpływu - a USA i UNIA zajete są swoimi problemami (kryzys gospodarczy, dolara, euro, jak zniewolić wszystkich tak aby nie protestowali paktem fiskalnym) i mogą interwencję na poczatku odlec...bo interwencja w postaci blokady zywności lub technologii będzie ...będzie

  Nie wiem czy to wyjaśnia po co do tablicy przywołałem Noego

  >>> niestety , pominąłeś w tych rozważaniach Niemcy.
 • @eonmark 16:35:27
  Oto jak 'MIŁOSIERNY' jest BOG BIBLIJNY.
  Zabil buntowników, bo nie rozumieli dlaczego sie 'garstka' wynosi nad wszystkich i uzurpuje sobie 'najbliższy' dostęp do Boga.

  Jakze Uniwersalny to przykład, jakze pasujący do naszych czasow.
  Na jego podstawie, Watykan, noze jeszcze bardziej omamiać tych którzy juz sa okłamani, ze tylko oni otrzymali 'Laske' dostępu do Pana i jego 'Tajemnic'...

  >>> spostrzegawczy jesteś..
 • @slapek 20:54:56 do @eonmark
  Ty widzisz w Piśmie sprzeczności, ja natomiast ład i porządek.

  >> w czym przejawia sie wg Ciebie 'ład i porządek' - -odnośnie przykładów podanych (cytowanych) przez eonmarka ??
 • @slapek 20:54:56
  Sprzecznosci w Bibli jest porazajaca ilosc.
  Niespojnosci jest jeszcze wiecej.

  Jezeli tylko masz ochote przedstawie Tobie pare z brzegu przykladow.

  Dlaczego Jezus, jako Bog Milosci, mialby powiedziec takie rzeczy:


  " A szły z Nim wielkie tłumy. On odwrócił się i rzekł do nich: 26 «Jeśli kto przychodzi do Mnie, a nie ma w nienawiści5 swego ojca i matki, żony i dzieci, braci i sióstr, nadto i siebie samego, nie może być moim uczniem. 27 Kto nie nosi swego krzyża, a idzie za Mną, ten nie może być moim uczniem.
  28 Bo któż z was, chcąc zbudować wieżę, nie usiądzie wpierw i nie oblicza wydatków, czy ma na wykończenie? 29 Inaczej, gdyby założył fundament, a nie zdołałby wykończyć, wszyscy, patrząc na to, zaczęliby drwić z niego: 30 "Ten człowiek zaczął budować, a nie zdołał wykończyć".
  31 Albo który król, mając wyruszyć, aby stoczyć bitwę z drugim królem, nie usiądzie wpierw i nie rozważy, czy w dziesięć tysięcy ludzi może stawić czoło temu, który z dwudziestoma tysiącami nadciąga przeciw niemu? 32 Jeśli nie, wyprawia poselstwo, gdy tamten jest jeszcze daleko, i prosi o warunki pokoju.
  33 Tak więc nikt z was, kto nie wyrzeka się wszystkiego, co posiada, nie może być moim uczniem.
  34 6 Dobra jest sól; lecz jeśli nawet sól smak swój utraci, to czymże ją zaprawić? 35 Nie nadaje się ani do ziemi, ani do nawozu; precz się ją wyrzuca. Kto ma uszy do słuchania, niechaj słucha!» "

  Czy mozna nie Milowac Ludzi, i jednoczesnie mowic ze wierzy sie w Boga?

  Wyrzec sie siebie, w sensie materialnego zwiazku z tym swiatem, ale wyrzec sie Milosci?

  Czy Milosc jest materilana?
  Czy raczej jest tym co buduje Krolestwo Niebieskie, ktore jest nie z tego swiata, i jest owym nizniszczalnym spoiwem.

  Czy Bog Milosci moglby wogole zarzadac by przestac kochac innych ludzi i dawac warunki?
  Albo kochacie ludzi, albo kochacie mnie?

  Dlaczego Jezus nazwal siebie Lucyferem?

  Czy nie napisano ze szatan jest panem tego swiata?

  Czyz nie ma byc on ojcem klamstwa, panem podstepu?

  Czyz nie chcial wstapic na tron, ponad Boga?

  Dlaczego Jezus ma rzadzic przez tysiac lat ZELAZNA ROZGA?

  Dlaczego chce zabrac tym ktorzy nie maja, skoro przyszedl do walczyc o tych ktorzy sa daleko od Boga?
  Ci ktorzy sa daleko, maja malo, dlatego wlasnie sa daleko.

  Czyz Klamstwa zmieszane z Prawda moga byc od Boga, ktory nazywa siebie Milosci i Prawda?


  Dlaczego Jezus, w powyzszym cytacie, wybral na parabole przyklad budujacego WIEZE?

  Dlaczego przyrownal Siebie, do tego kto budujac WIEZE, musi OBLICZYC, czy starczy mu na dokonczenie budowy?

  Czyz krol Babilonski - syn Jutrzenki, nie byl symbolem tego ktory Wieze pragnie wznosic.

  Czy ludzkosc, ktora ostrzezono, ze da sie wciagnac w kult szatana, nie jest wynikiem wlasnego zaklamania?

  Patrza a nie widza, sluchaja, a nie slysza...

  Czy wierza w Boga, dlatego ze sie boja konsekwencji, przed ktorymi ostrzegl, straszac niemilosiernie, czy wierza bo naprawde zobaczyli i uslyszeli Prawde?


  Nie ma klamstw?

  Bog Milosci?

  " Dalej Pan powiedział do Mojżesza: 17 «Tak mów do Aarona: Ktokolwiek z potomków twoich według ich przyszłych pokoleń będzie miał jakąś skazę, nie będzie mógł się zbliżyć, aby ofiarować pokarm swego Boga. 18 Żaden człowiek, który ma skazę, nie może się zbliżać - ani niewidomy, ani chromy, ani mający zniekształconą twarz, ani kaleka, 19 ani ten, który ma złamaną nogę albo rękę, 20 ani garbaty, ani niedorozwinięty, ani ten, kto ma bielmo na oku, ani chory na świerzb, ani okryty liszajami, ani ten, kto ma zgniecione jądra. 21 Żaden z potomków kapłana Aarona, mający jakąś skazę, nie będzie się zbliżał, aby złożyć spalaną ofiarę Panu. On ma skazę - nie będzie się zbliżał, aby ofiarować pokarm swego Boga. 22 Jednakże wolno mu jeść pokarm swego Boga, zarówno święty, jak i najświętszy. 23 Tylko nie będzie podchodził do zasłony i nie będzie się zbliżał do ołtarza, bo ma skazę. Nie będzie bezcześcił moich świętości, bo Ja, Pan, jestem tym, który je uświęca!» "


  Czy to mowi ten sam Bog, ktory pomaga dotknietym przez los, kalekim, chromym, ktorego wypromowano przez wieki, a takze przez holywood jako czlowieka, ktory wlasnie dla dotknietych przez los najbardziej pocieszal i przydawal im ludzkiej godnosci?

  Ten sam Bog mowi:
  " Tylko nie będzie podchodził do zasłony i nie będzie się zbliżał do ołtarza, bo ma skazę. Nie będzie bezcześcił moich świętości, bo Ja, Pan, jestem tym, który je uświęca"

  Chory, kaleki, ktory zapragnalby w swiatyni sluzyc Bogu, ma bezczescic Jego Przybytek...???


  Zaprawde, Biblia jest Ksiega Z Misja...jej Misja, jest nauczac i sprawdzac jednoczesnie, czy ludzie naprawde sluchaja i naprawde widza...


  ---"Natomiast jeżeli ja znajdę u Ciebie jakiś błąd to również zareaguję, dlatego bacz pilnie co piszesz/cytujesz z Biblii."---

  Dam Tobie rade, bys pilnie baczyl, czy oby 'owieczka' nie zacmila Tobie 'wilka'.

  Prawda jest darem od Boga, i kazdy ma do niej dostep, wystarczy ze czlowiek zacznie jej szukac, a znajdzie ja. Ta Prawda zweryfikuje co jest od Boga, a co jest podstepem.
  Ludzkosc od zawsze pozwala by 'grupki' myslaly za nia, mowily za nia, i robily za nia.
  Kazdy jest dzieckiem Boga i kazdy ma do niego dostep.
  Warunkiem jest by pragnac byc czlowiekiem, prawdziwym czlowiekiem.
 • @slapek 20:54:56
  P.S:

  Jak bylbys szczery wobec samego siebie, to napisalbys ze rzeczywiscie zauwazasz sprzecznosc ktora podalem za przyklad.

  Albo czlowiek zostal stworzony na koncu, po tym jak wszystkie zwierzeta zostaly stworzone, albo czlowiek zostal stowrzony najpierw, a zwierzeta stworzyl Bog pozniej, tak by towarzyszyly czlowiekowi.

  Ma to byc 'Slowo Boga' i ma byc 'natchnione' wiec nie moze w nim byc takich sprzecznosci...

  W zamian, ucichles, i wybierasz ucieczke od rozmowy, jednoczesnie masz dosc tupetu, by informowac mnie ze bedziesz czytal czy nie pisze klamstw.

  To jest ta laska o ktorej napisales?
  Gdzie w tym prawda?


  1.
  " Boga nikt nigdy nie widział, Ten Jednorodzony Bóg, który jest w łonie Ojca, [o Nim] pouczył11. "

  "6 jedyny, mający nieśmiertelność, który zamieszkuje światłość niedostępną,
  którego żaden z ludzi nie widział ani nie może zobaczyć: "


  Ale jednak Biblia mowi ze widzial:

  " A Pan rozmawiał z Mojżeszem twarzą w twarz, jak się rozmawia z przyjacielem. Potem wracał Mojżesz do obozu, sługa zaś jego, Jozue, syn Nuna, młodzieniec, nie oddalał się z wnętrza namiotu. "

  Sprzecznosci sa tak wielkie, ze nawet w jednym akapicie stoja w jednym rzedzie nawzajem ze soba...

  W Ksiedze Wyjscia, w akapicie 33;11 , Mojzesz rozmawia z Bogiem Twarza w Twarz, ale juz w 33;23 jest inaczej:

  " Gdy przechodzić będzie moja chwała, postawię cię w rozpadlinie skały i położę rękę moją na tobie, aż przejdę. 23 A gdy cofnę rękę, ujrzysz Mnie z tyłu, lecz oblicza mojego tobie nie ukażę». "

  Albo Twarza w Twarz, jak przyjaciele, albo Bog stoi odrocony od Mojzesza.
  Albo nikt nigdy nie widzial Boga, albo widzialo go sporo ludzi.


  2.
  Albo Bog meczy sie i odpoczywa...

  "A gdy Bóg ukończył w dniu szóstym swe dzieło, nad którym pracował, odpoczął1 dnia siódmego po całym swym trudzie, jaki podjął"

  Albo Bog sie nie meczy i nie nuzy...

  "Czemu mówisz, Jakubie,
  i ty, Izraelu, powtarzasz:
  «Zakryta jest moja droga przed Panem
  i prawo me przed Bogiem przeoczone?»
  28 Czy nie wiesz tego? Czyś nie słyszał?
  Pan - to Bóg wieczny,
  Stwórca krańców ziemi.
  On się nie męczy ani nie nuży,
  Jego mądrość jest niezgłębiona. "


  2.
  Bog jest wszedzie i wie wszystko.

  " Gdzież się oddalę przed Twoim duchem?
  Gdzie ucieknę od Twego oblicza?
  8 4 Gdy wstąpię do nieba, tam jesteś;
  jesteś przy mnie, gdy się w Szeolu położę. "

  " Czy jestem Bogiem [tylko] z bliska - wyrocznia Pana -
  a z daleka [już] nie jestem Bogiem?10
  24 Czy może się człowiek ukryć w zakamarkach,
  tak bym go nie widział? - wyrocznia Pana.
  Czy nie wypełniam nieba i ziemi? "

  Ale jednak nie widzi wszystkiego i musi 'zejsc' na ziemie, by sprawdzic czy 'sluchy' ktore Go 'doszly' sa prawdziwe:

  " Po czym Pan rzekł: «Skarga na Sodomę i Gomorę głośno się rozlega, bo występki ich [mieszkańców] są bardzo ciężkie. 21 Chcę więc iść i zobaczyć, czy postępują tak, jak głosi oskarżenie, które do Mnie doszło, czy nie; dowiem się». "

  Bog jest tylko w Niebie, albo jest tez na Ziemi.
  Albo widzi wszystko, albo musi zejsc i sprawdzic czy to co slyszy jest prawda.

  3.
  Bog jest jeden.

  "Słuchaj, Izraelu, Pan jest naszym Bogiem - Panem jedynym"

  "Ja, Pan1, tylko Ja istnieję
  i poza Mną nie ma żadnego zbawcy. "

  A jednak, ma byc w trzech 'osobach':

  "Jezus Chrystus jest tym,
  który przyszedł przez wodę i krew, i Ducha,
  nie tylko w wodzie,
  lecz w wodzie i we krwi.
  Duch daje świadectwo,
  bo jest prawdą.
  7 Trzej bowiem dają świadectwo3:
  8 Duch, woda i krew, a ci trzej w jedno się łączą."

  Nalezy dodac , ze slow powyzszych, o trojcy, nie znajduje sie w najstarszych rekopisach greckich, a dodane zostaly najprawdopodobniej jako marginesowa glosa...
  W Starym Testamencie, jeden Bog, oprocz momentow w ktorych uzyto formy mnogiej ELOHIM, w NT, cudowna przemiana, i mamy jednego Boga w trzech osobach...
  Tylko jak to mozliwe skro Bog ma byc Bogiem Zywym, i stworzyl czlowieka na swoje podobienstwo...?

  A moze Bogow jest trzech ?

  W egipcie panowal naprzyklad kult Trojcy...i nie tylko.
  Ozyrys - wiellki Pan, Izyda - matka krola i ich syn Horus...Sloneczko.
  Izyde portretowano jako siedzaca i trzymajaca w swoich ramionach malego krola - Horusa...


  4.
  Napisano ze nikt nie wstapil do Nieba oprocz Syna Czlowieczego, w kontekscie wskazujacym ze mowa o Jezusie:

  "Jeżeli wam mówię o tym, co jest ziemskie, a nie wierzycie, to jakżeż uwierzycie temu, co wam powiem o sprawach niebieskich?6 13 I nikt nie wstąpił do nieba, oprócz Tego, który z nieba zstąpił - Syna Człowieczego. "

  Ale napisano rowniez:

  " Podczas gdy oni szli i rozmawiali, oto [zjawił się] wóz ognisty wraz z rumakami ognistymi i rozdzielił obydwóch: a Eliasz wśród wichru wstąpił do niebios3. 12 Elizeusz zaś patrzał i wołał: «Ojcze mój! Ojcze mój! Rydwanie Izraela i jego jeźdźcze4». I już go więcej nie ujrzał"

  Albo nikt oprocz Jezusa nie wstapil do Nieba, albo Bog wzial do Nieba rowniez Eliasza.

  5.
  Bog wyznacza kare zbiorowa , dziedziczna, czy raczej kazdy odpowiada za swoje grzechy?

  Kara za grzechy ojca:

  "1 Przygotujcie rzeź dla jego synów
  z powodu niegodziwości ich ojca. "

  " Nie będziesz oddawał im pokłonu i nie będziesz im służył, ponieważ Ja Pan, twój Bóg, jestem Bogiem zazdrosnym, który karze występek ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia względem tych, którzy Mnie nienawidzą. "

  Kazdy odpowiada za wlasne grzechy i tylko on moze byc za nie karany:

  "Ojcowie nie poniosą śmierci za winy synów ani synowie za winy swych ojców. Każdy umrze za swój własny grzech"


  To tylko pare przykladow...
 • @a1a
  „>>> A przyszło Ci do głowy, ze mrówka żyje na co dzień w prawdziwym kontakcie z naturą, zatem Prawami Bożymi i może wiedzieć więcej na temat życia i jego zasad niż Ty i ja razem ? :)”

  Też i tak może być;-) ale żeby to sprawdzić to trzeba być jednocześnie; mrówką, Panem a1a, i Panem slapkiem – a kto tylko potrafi to zrobić?
  Logiczna odpowiedź nasuwa się sama - że tylko Bóg.
  Dlatego wszyscy ludzie którzy próbują stawiać zarzuty Bogu, że On nie mógł czegoś zrobić są w moich oczach zabawni/śmieszni.
  Kim, żę ty jesteś głupi człecze, że śmiesz stawiać wyzwanie Bogu? Mógłbym zapytać.
  Za cytuję Ci wersety z 1 Koryntian 1 rozdział, dla głębokiej rozwagi;

  „(18) Nauka bowiem krzyża głupstwem jest dla tych, co idą na zatracenie, mocą Bożą zaś dla nas, którzy dostępujemy zbawienia. (19) Napisane jest bowiem: Wytracę mądrość mędrców, a przebiegłość przebiegłych zniweczę. (20) Gdzie jest mędrzec? Gdzie uczony? Gdzie badacz tego, co doczesne? Czyż nie uczynił Bóg głupstwem mądrości świata? (21) Skoro bowiem świat przez mądrość nie poznał Boga w mądrości Bożej, spodobało się Bogu przez głupstwo głoszenia słowa zbawić wierzących. (22) Tak więc, gdy Żydzi żądają znaków, a Grecy szukają mądrości, (23) my głosimy Chrystusa ukrzyżowanego, który jest zgorszeniem dla Żydów, a głupstwem dla pogan,”

  Widzisz – może Ty i eonmark jesteście tacy jak, Grecy z 22 wersetu. Kto wie?
 • @slapek 09:41:45
  "...a Grecy szukają mądrości, (23) my głosimy Chrystusa ukrzyżowanego, który jest zgorszeniem dla Żydów, a głupstwem dla pogan,”

  Widzisz – może Ty i eonmark jesteście tacy jak, Grecy z 22 wersetu. Kto wie?"

  >> A Ty jaki jesteś slapku ? Różni Cie od nas tylko bezkrytyczne podejście do treści biblijnych.
  Choć akurat te treści (kanon biblijny) były 'ustalane' poprzez głosowania synodów.
  Sprzeczności, w/w przez eonmarka, pomijasz milczeniem, nie przyjmujesz faktu ich istnienia(?), choć właśnie one każą wnikliwiej i selektywnie czytać i rozważać tekst biblijny i nie ulegać dogmatom.
 • @eonmark
  Powiedziałeś;
  „Jak bylbys szczery wobec samego siebie, to napisalbys ze rzeczywiscie zauwazasz sprzecznosc ktora podalem za przyklad.”

  Oczywiście, że zauważam pewne sprzeczności.
  Dla mnie są to pozorne sprzeczności, natomiast Ty próbujesz zrobić z tego dogmaty.
  Przykład!- proszę bardzo, sprawa olbrzymów, podałeś wersety które to miałyby świadczyć o tym, że olbrzymi nie wyginęli, ja natomiast podałem ci wersety, że powtarzasz kłamstwa po kłamcach.
  Była to sprzeczność czy pozorna sprzeczność?
  Nie myśl, że tak się zdarzyło tylko raz w moim przypadku, co jakiś czas te pozorne sprzeczności zostają wyjaśnione.

  „Kto ma temu będzie dodane i będzie miał w nadmiarze, kto niema temu będzie zabrane i to co ma”

  Widzisz kolego, jak nie będziesz miał wiary, to zostanie Ci zabrany nawet 0,0000……1 wiary, i pójdziesz na zatraceni.
  Każdy człowiek - ma gdzieś głęboko w sercu ukrytą wiarę w Boga, jeden ma jej więcej drugi mniej, ale każdy ma to „coś”.
  Dlatego jeżeli chociaż trochę będziesz pielęgnował swoją wiarę to będzie Ci stopniowo dodawane, w miarę twoich możliwości. Natomiast jeżeli nie będziesz jej pielęgnował to będziesz ją tracił coraz bardziej, aż w końcu zostanie – O – wiary.
  Podobnie jak z kwiatem.
 • @eonmark
  Co do Twoich rozważań Biblijnych się nie odniosę, ponieważ;
  Zalałeś mnie taką wielką ilością „ wody „ że Może Czerwone przy tym, to sadzawka, tu potrzebny jest Mojżesza, albo sam Bóg z „żelazną rózgą” żeby rozwiał twoje wątpliwości, a ja nie jestem ani Jednym ani Drugim.
  Powiem więcej, tylko proszę nie brać tego do Siebie.

  Mateusza 7 rozdział;
  „(6) Nie dawajcie psom tego, co święte, i nie rzucajcie swych pereł przed świnie, by ich nie podeptały nogami, i obróciwszy się, was nie poszarpały.”
 • @a1a
  „>> A Ty jaki jesteś slapku ? Różni Cie od nas tylko bezkrytyczne podejście do treści biblijnych.”
  Zapytałeś?
  O takich jak ja, jest werset 23.

  „(23) my głosimy Chrystusa ukrzyżowanego, który jest zgorszeniem dla Żydów, a głupstwem dla pogan,””
 • @slapek 11:15:12
  „>> A Ty jaki jesteś slapku ? Różni Cie od nas tylko bezkrytyczne podejście do treści biblijnych.”
  Zapytałeś?
  O takich jak ja, jest werset 23.

  „(23) my głosimy Chrystusa ukrzyżowanego, który jest zgorszeniem dla Żydów, a głupstwem dla pogan,””

  >>> Szkoda tylko, że przykład i nauki żywego Jezusa nie są tak dobrze naśladowane przez takich ludzi o których mówi werset 23.
 • @a1a
  „>>> Szkoda tylko, że przykład i nauki żywego Jezusa nie są tak dobrze naśladowane przez takich ludzi o których mówi werset 23.”

  Ocenę zostaw dla Boga, co Tobie do tego?
 • @slapek 10:45:37
  ---"Oczywiście, że zauważam pewne sprzeczności.
  Dla mnie są to pozorne sprzeczności, natomiast Ty próbujesz zrobić z tego dogmaty.
  Przykład!- proszę bardzo, sprawa olbrzymów, podałeś wersety które to miałyby świadczyć o tym, że olbrzymi nie wyginęli, ja natomiast podałem ci wersety, że powtarzasz kłamstwa po kłamcach.
  Była to sprzeczność czy pozorna sprzeczność?
  Nie myśl, że tak się zdarzyło tylko raz w moim przypadku, co jakiś czas te pozorne sprzeczności zostają wyjaśnione."---

  A gdzie wyjasniles ta 'pozorna' sprzecznosc?

  Wytlumaczylem Tobie ze 'Olbrzymy' byly przed POTOPEM, oraz po POTOPIE.
  Tak mowia Ksiegi.

  A wiec gdzie wyjasniles ze sie myle.
  Zamierzasz isc w zaparte i robic wode z mozgu z nadzieja ze nikt tego nie zauwazy?
 • @slapek 10:45:37
  ---"Widzisz kolego, jak nie będziesz miał wiary, to zostanie Ci zabrany nawet 0,0000……1 wiary, i pójdziesz na zatraceni.
  Każdy człowiek - ma gdzieś głęboko w sercu ukrytą wiarę w Boga, jeden ma jej więcej drugi mniej, ale każdy ma to „coś”.
  Dlatego jeżeli chociaż trochę będziesz pielęgnował swoją wiarę to będzie Ci stopniowo dodawane, w miarę twoich możliwości. Natomiast jeżeli nie będziesz jej pielęgnował to będziesz ją tracił coraz bardziej, aż w końcu zostanie – O – wiary.
  Podobnie jak z kwiatem."---


  Na jakiej podstawie twierdzisz ze nie mam wiary w Boga?
 • @slapek 11:02:45
  ---"Co do Twoich rozważań Biblijnych się nie odniosę, ponieważ;
  Zalałeś mnie taką wielką ilością „ wody „ że Może Czerwone przy tym, to sadzawka, tu potrzebny jest Mojżesza, albo sam Bóg z „żelazną rózgą” żeby rozwiał twoje wątpliwości, a ja nie jestem ani Jednym ani Drugim."---


  Wiem ze nie odpowiesz...

  Pogarda i drwiny nie przydaja sercu radosci.

  A od Prawdy nie mozna uciec, co najwyzej chwilowo...
 • @slapek 11:02:45
  ---"Powiem więcej, tylko proszę nie brać tego do Siebie.

  Mateusza 7 rozdział;
  „(6) Nie dawajcie psom tego, co święte, i nie rzucajcie swych pereł przed świnie, by ich nie podeptały nogami, i obróciwszy się, was nie poszarpały.”---


  Psy i Swinie powiadasz panie Slapek...

  Niech wiec bedzie, dla Ciebie moge byc psem i swinia.

  Czy to strach przed Prawda sprawia, ze tak bardzo zaprzeczasz temu w co tak bardzo wierzysz, Dobry Chrzescijaninie?
 • @slapek 12:01:16
  Jakoś oceniając Eonmarka nie pragnąłeś zostawić oceny Bogu ? :)
 • @a1a
  Za to Ty mnie oceniasz.
 • @eonmark
  „Na jakiej podstawie twierdzisz ze nie mam wiary w Boga?”

  A masz wiarę w Boga Prawdziwego Jezusa Chrystusa ?
 • @slapek 16:10:03
  ---"A masz wiarę w Boga Prawdziwego Jezusa Chrystusa ?"---


  Wierze w Boga Prawdziwego.

  W to ze Jezus nim jest, nie.
 • @eonmark
  Widzisz! już mamy jakąś płaszczyznę porozumienia.
  To w co wierzysz, skoro dla Ciebie Biblia nie jest autorytetem ?
 • @thot 11:00:11 Tu może właśnie być subtelny szczególnie niebezpieczny błąd.
  1.
  ///Opowieść z Księgi Rodzaju pokazuje nam fakt, że czasem jeden człowiek może znać prawdę, a reszta ludzi na świecie tej prawdy jest pozbawiona; uświadamia nam, że demokratyczna zdecydowana większość obśmiewców, potrafi mylić się, a racja jest po stronie jednostki.//

  Nie mogę postawić zarzutu wobec prawdy bo faktycznie większość nie oznacza monopolu na prawdę. Ale....

  Gdy spojrzeć na medialne filmowe propozycje jakie zaśmiecają nasze TV to nieustannie mamy tam obraz wybitnego jednostkowego superbohatera, który rozprawia się ze złem tego świata. Później wszyscy żyją długo i szczęśliwie. Warto zastanowić się co jest fałszywego w kreowanym przez media oszustwie. Nie polega ono na tym co wyżej wpisałem , problem jest znacznie głębszy.

  Obawiam się, że idea wybrańca , superbohatera, może być równie zwodnicza jak ...oczekiwanie na rychły koniec świata czy kataklizm , który ten świat odmieni.
 • @jax 21:42:12
  ---"Obawiam się, że idea wybrańca , superbohatera, może być równie zwodnicza jak ...oczekiwanie na rychły koniec świata czy kataklizm , który ten świat odmieni."---

  Kolejna marionetka w rekach tych samych sil.

  Hollywood , jak przystalo na nazwe, pelna para buduje etos superbohatera.

  Wystarczy spojrzec na ikone jaka jest Supermen.

  Malo kto zdaje sobie sprawe z tego, ze Zolta litera S na przedzie jest 'Wezem' a kolor zolty symbolizuje kolor gwiazdy. Jego niebieski kostium - niebo a czerwona peleryna...no wlasnie, tez kolor 'gada'...
  A walczy przeciwko LEX-owi...

  Ciekawe ze to LEX chce zniszczyc Swiat a S - uperman uratowac...

  Trzeba zadac sobie szczeze pytanie, kto chce wedlug Bibli zniszczyc Swiat...?
  Smok,1 i 2 bestia, szkarlatna, Wielka Nierzadnica, Bog, a moze wszyscy razem...i zaczac od nowa, lepiej...
 • @eonmark
  To nam powiedz, kto według Ciebie chce zniszczyć ten „dobry wspaniały” świat ?
 • @eonmark 21:55:48
  Dzisiaj Ty mnie naprawdę bawisz . Dałeś tu piękny pokaz "wiedzy biblijnej" i "dowodów" efektownego "pomieszania" w Bożych zamysłach czy też może w "biblijnych ludzi" zmysłach.

  Mam wiele radości gdy tak konfudujesz moich braci katoli. Biblię trzeba zgłębiać i poznawać by taki ktoś jak Ty nie musiał się z satysfakcją rozprawiać z naszymi rozumkami.

  W brew pozorom te zagadki i "sprzeczności" nie są tak złożone i jestem przekonany , że sam dałbyś na nie wystarczające lub przynajmniej zadowalające odpowiedzi ...Tylko po to by znów się nad nimi pastwić i ponownie ułożyć odpowiedź.

  Szkoda tylko, że nadal stać Ciebie TYLKO na czynienie nam tu rozrywki ...hmmm wątpliwej rozrywki , ot burdy intelektualnej zakrapianej ironią , dumą i jadem. Jeszcze nie masz z czego być dumny bo informacja to nie wiedza i domysł to nie fakt , sprzeczność nie jest ograniczeniem a paradoks nie jest granicą.

  Gdy czas zacznie mieć dla Ciebie jakieś znaczenie to napisz coś o Biblii by poważniej można rozważyć co już wartościowego odkryłeś, a nie to co nieudolnie /jako to dzisiaj robisz/ próbujesz tym zamieszaniem zakryć.
  Jezus Chrystus Zbawiciel Król i Pan nie jest dla Ciebie Bogiem ? To już wiele wyjaśnia i wskazuje na wybiórczą ślepotę i na coś jeszcze znacznie gorszego.. . No ale.... gdy się nieustannie przygląda złu to się w końcu cel osiągnie ...zło "spojrzy" i na obserwatora.

  By jednak nie było tak mrocznie na koniec ... przyznam, że ową "burdę karczemną" jaką sprowokowałeś ...oglądałem z dużym rozbawieniem.
 • @slapek 22:20:05
  Nasz swiat jest 'bezbozny'.

  Stalismy sie pyzni i chciwi.
  Dalismy sie upic przebieglym silom, ktore chca udowodnic jak marny jest czlowiek.
  A czlowiek, niestety marny jest i naiwny.
  Zamiast zaufac Bogu, czego wyrazem bylaby wlasciwa, prawa i pelna milosci sciezka, uwiezylismy ze jestesmy panami dla siebie i ruszylismy do 'tanca'...

  I kiedy tak bedziemy sie bawic w najlepsze, my ludzkosc, w koncu przyjdzie zapowiadana zmiana...

  Swiat na zniszenie od ognia juz uszykowano....

  Jak nas Bog uleczy?

  Jezeli taka wola Boga, brud naszej glupoty zostanie wypalony.
 • @slapek 15:40:41
  Za to Ty mnie oceniasz.

  >>> Ja Tylko pytam :) Ty natomiast jesteś skory do ocen
 • @jax 23:10:26
  Bog wie wszystko.

  Gdzie jest moj jad?

  Zadaje wazne pytania?

  Moze masz ochote odpowiedziec na ktores, zamiast wylewac swoj jad pod moim adresem tylko dlatego, ze nie podoba sie Tobie fakt iz powaznie traktuje poszukiwanie prawdy dotyczace bibli i nie tylko.

  Przygladac sie zlu...
  Ono jest wszedzie naokolo nas.
  Widze je, tak jak kazdy ktory nie udaje sam przed soba ze go nie ma.

  Ale to Dobro, ktore widze, jest Swiadectwem od Boga.
  Widze je wyraznie.

  Sugerujesz ze jestem zly, bo kwestionuje Jezusa jako Boga.

  A nie przyszlo Tobie do glowy, ze cieszylbym sie gdyby historia Jezusa byla prawda, ale samo zrodlo mnie przed tym powstrzymuje.

  Nie filmy, ksiazki, muzyka czy cokolwiek innego, ale wlasnie Zrodlo, jakim jets Biblia, zawarte w niej podstawowe sprzecznosci, sprawiaja, ze moje watpliowsci co do tej ksiegi, staly sie oczywiste.

  Czy Ty jestes uczciwy, prawy?

  jezeli tak, to dlaczego wymazujesz wpisy innych i wlasne?

  Nie udawaj kogos kim nie jestes.

  Ja na nikogo sie nie sile, jestem prosty, a dla niektorych moge byc nawet prostakiem.
 • @jax 23:10:26 do @eonmark
  "Wbrew pozorom te zagadki i "sprzeczności" nie są tak złożone i jestem przekonany, że sam dałbyś na nie wystarczające lub przynajmniej zadowalające odpowiedzi "

  >>> Ty oczywiście, poza rozbawieniem(?), jesteś w stanie w prosty sposób rozwikłać te sprzeczności lub dać zadowalające odpowiedzi ?
 • @eonmark 23:26:17
  Kasuję głównie swoje wpisy gdy uznam, że nie ma potrzeby ich zostawiać. Twoje skasowałem i wiesz z jakiego powodu i jak. Resztę zwykle kasują sami którzy je tam zostawili. Jakoś nie miałem wielu okazji do ostrego "cięcia" obcych wpisów ale możesz być pewien że BĘDĘ to robił nie ukrywam tego.

  Jad jest trucizną a Ty sączysz ją w dusze celowo i świadomie - nie ma tu mowy o jakiejś zaplutej wściekłości ale metodzie. Bo Ty wiesz jak obalić Twoje własne argumenty, przynajmniej ich znaczącą część . Nie chcesz być obiektywny.

  NIE sugeruję że jesteś zły lecz możesz już być obiektem poddanym pod intensywne działanie zła ,a to nie jest to samo.

  Zresztą ....

  Pogadamy gdy sam coś wartościowego napiszesz o Biblii na swoim Blogu i to bez ukrywania tego Twojego "za" i tego "przeciw" którym się świadomie nie podzieliłeś. Tylko tyle od Ciebie oczekuję lecz jednocześnie wiem już że to .... zbyt duży wysiłek... Tej woli już mieć nie będziesz ...ot takie hmmm...zniewolenie (?)
 • @a1a 23:29:33
  //@jax 23:10:26 do @eonmark///
  Tu nie chodzi o mnie i ten problem nie jest moim cel na NE zresztą to nie jest nawet jakiś mój osobisty dylemat . Co do pozornej sprzeczki -to on wie doskonale o co mi chodzi i kokietuje tylko robiąc pozór zamieszania - ot taka kurtyna bezpieczeństwa. A to jest po prostu zabawne ... jak stary gag z niemego kina ...potyka się i leci twarzą w tort, i jeszcze raz i znowu, a wszytko na poważnie.
  Zresztą gdyby coś napisał o Biblii u siebie na blogu i zrobi to na uczciwie wówczas sam byś zobaczył a tak ...gagi i zamieszanko na miarę burleski.
 • @jax 10:00:51
  "Jad jest trucizną a Ty sączysz ją w dusze celowo i świadomie - nie ma tu mowy o jakiejś zaplutej wściekłości ale metodzie. Bo Ty wiesz jak obalić Twoje własne argumenty, przynajmniej ich znaczącą część . Nie chcesz być obiektywny. "


  Co nazywasz jadem?
  To ze zadaje trudne pytania, na ktore nikt nie chce rzeczowo odpowiedziec, lacznie z Toba?

  Ogarnela Ciebie frustracja, ktora jest wynikiem tego ze wiesz ze mam racje, ze sa sprzecznosci, a to niestety sprawia, ze pojawiaja sie 'dodatkowe implikacje'.

  Sam przyznajesz, ze Biblia zawiera sprzecznosci:

  ---"Dałeś tu piękny pokaz "wiedzy biblijnej" i "dowodów" efektownego "pomieszania" w Bożych zamysłach czy też może w "biblijnych ludzi" zmysłach."---

  Jednak, Ciebie to nie zraza. To ze jest tyle sprzecznosci, ze, jak piszesz, sa dowody na 'efektowne pomieszanie w planach Bozych czy tez biblijnych ludzi zmyslach'.

  Mnie to zastanawia.
  Kazdego kto chce Prawdy a nie Klamstwa, musi to zastanawiac.

  Skad mamy wiedziec ze Biblia nie jest 'przepisanym, zmanipulowanym, zbiorem ksiag?

  Masz pewnosc ze szatan przy niej nie majstrowal, ze nie chce wrobic ludzkosci w falszywe kulty...falszywe powroty...?

  Przeciez, sama Biblia o tym ostrzega.

  Jak to jest mozliwe, ze przyznajesz ze sa sprzecznosci, a jednoczesnie zakladasz ze Biblia mowi Prawde o wszystkim?  Metoda?
  Wyrazanie wlasnych myski, dyskusja, w tematach ktore mnie interesuja, nazywasz metoda...?

  ---"Bo Ty wiesz jak obalić Twoje własne argumenty, przynajmniej ich znaczącą część . Nie chcesz być obiektywny. "---

  Ja wiem jak obalic moje wlasne argumenty?

  Widzisz, kazdy mierzy swoja miara, i kazdy ma pozniej wlasny odczyt.
  Jednak odczyt odczytowi nie rowny, i niektore sa bardziej a inne mniej zgodne.

  Nie wiem dlaczego Biblia zawiera tyle SPRZECZNOSCI.

  Biore pod uwage przynajmniej dwie.

  1. Biblia zostala przeredagowana przez 'podejrzane sily'

  2. Biblia zawiera sprzecznosci celowo, od samego poczatku, gdyz jej celem, oprocz nauki o Bogu i o drodze jakiej pragnie dla ludzkosci, jest wystawienie na probe szczegolnie tej czesci 'odbiorcow' ktorzy twierdza ze patrzac - widza, a sluchajac - slysza.

  Jak 'ogladal' bys moje 'gagi' dokladnie, to zwrocilbys uwage na fragment w ktorym to wypowiadam.
  Nagranie masz pod reka, wiec mozesz sobie przesledzic klatka po klatce, a jak dodasz 'kolor' to byc moze 'obejrzysz' bez uprzedzenia...


  ---"Pogadamy gdy sam coś wartościowego napiszesz o Biblii na swoim Blogu i to bez ukrywania tego Twojego "za" i tego "przeciw" którym się świadomie nie podzieliłeś."---

  Moje 'za i przeciw' jak to okresliles, wynika z tego ze wierze w Boga, a kiedys wierzylem ze Biblia jest nienaruszonym Slowem Boga.
  Teraz, kiedy juz wiem ze tak nie jest, mam poprostu watpliwosci.
  Widzisz, ja jestem szczery wobec siebie, i chociaz niejeden przypodobal sie ludziom blogoslawienstwami Bibli, ja nie szukam popularnosci, pochwal i umizgow wiec nie bede robil 'maslanych oczek' i przytakiwal wspolbraciom dla zysku, nie wazne jakiego.


  ---"Co do pozornej sprzeczki -to on wie doskonale o co mi chodzi i kokietuje tylko robiąc pozór zamieszania - ot taka kurtyna bezpieczeństwa. A to jest po prostu zabawne ."---

  Piszesz ze robie celowe zamieszanie, bo potrzebuje 'kurtyny bezpieczenstwa'...: )
  Bawisz sie w psychoanalize...?
  Myslisz ze 'obliczyles, wymierzyles, i wyszedl Tobie prawidlowy wynik?

  Masz prawo myslec i mowic co chcesz, a jak sie to ma do rzeczywistosci, wie tylko Bog.
  Odpowiesz chociaz na jedno pytanie, rozwiejesz moje watpliwosci?

  Zadalem pytania, cale ich mnostwo, zeby zaprotestowac przeciwko hipokryzji, zaklamaniu, glaskaniu siebie nawzajem i udawaniu natchnionych prawda misjonarzy dusz.

  Wiesz dobrze ze na zadne z moich pytan, nikt tutaj nie odpowiedzial konkretnie, w zamian bylo albo wyciszenie, albo lanie wody, albo czysta demagogia.
  Chociaz doskonale to wiesz, i sam przyznajesz ze Biblia zawiera sprzecznosci, to jednak nie przeszkadza i Tobie, by byc zaklamanym.

  Mowisz ze raczej nie wymazujesz, tylko wtedy kiedy 'uznasz ze nie ma potrzeby ich trzymac'...

  Moj wpis Wymazales ( chociaz mnie o tym zamiarze poinformowales) dlatego ze napisalem miedzy innymi o Statku Kosmicznym schodzacym na czubek Gory w 2 Ksiedze oraz o Jezusie i swiadectwie ktore sam o sobie dawal...

  Gryzlo sie to z Twoja 'ulozona' trescia Bloga, to bez skrupolow usunales.

  Widzisz, kierujac sie ta sama logika, w Bibli rowniez nie powinno byc 'niewygodnych' naprzyklad zarzutow wzgledem Jezusa, a jednak zostaly w tej ksiedze...

  Ty natomiast, KONTROLUJESZ. Nie pozwalasz by kazdy sam mogl ocenic, kto co napisal, i wyciagnac wlasne wnioski na bazie szerszego obrazu.

  Niestety jest to jeden z dowodow na to ze nie masz SZCZERYCH INTENCJI, i nie kierujesz sie PRAWDA.

  Dlatego, poinformowalem Ciebie ze nie bede sie wiecej wypowiadal w Twojej Przestrzeni i slowa dotrzymuje.

  Odpycha mnie taka postawa.

  Odpycha mnie postawa ludzi, ktorzy naprzyklad :kiedy chca udowodnic ze Jezus jest tym zapowiadanym Mesjaszem w ST, uzyja kazdego mozliwego cytatu ktory moglby to potwierdzic, pozniej beda sie chwalic nawzajem i 'szczesc Boze' oraz inne gotowe formulki, beda gesto sie pojawiac...ale kiedy naprzyklad ktos poda cala litanie cytatow, ktore sa dowodem na sprzecznosci, wtedy beda godzinami sie rozpisywac na okolo tematu, a konkretnej odpowiedzi i tak nie uswiadczysz.
  I tak uslyszysz, ze nie masz natchnienia, nie masz laski, kurtyna opada w Jezusie, Biblia jest sprzeczna ale nie jest sprzeczna...


  ZAKLAMANIE.


  Ze slow ktore napisales pod moim adresem , wniskuje, ze jestes arogancki i zaklamany.

  'Bracia Katole'...tak okresla milujacy Boga chrzescijanin swoich wspolbraci w wierze?
  Dlaczego z taka pogarda?

  Napisales ze jestem pod dzialaniem zla...bo moje pytania sa tylko 'karczemna burda', swoista przykrywka...zatruwam jedem dusze...

  PRAWDA tak CIEBIE boli?

  Masz cos w zyciu do ugrania, dizeki klamstwu?

  Gdybys byl tym, na kogo sie promujesz, to bys cierpliwie ze mna porozmawial i sprobowal chociaz czesc moich watpliwosci rozwiac, ale nie demagogiczna, sekciarska rozmowa, tylko mowiac Prawde, a to czasem oznaczalo by poprostu nawet zwykle, ludzkie ...nie wiem
  W zamian, wolisz ublizac, pomawiac, drwic, a przy tym pysznic sie.
  Wydajesz sad o mnie a sam mozesz stac w mroku.

  Ja boje sie pychy.
  Jestem grzesznikiem i nie udaje swietego, ale jezeli mam watpliwosci nie bede udawal ze ich nie ma.


  P. S:
  Nagabujesz mnie bym napisal cos wartosciowego o Bibli...swoimi wpisami, swoimi mailami ktore otrzymalem od Ciebie.
  Co Ciebie tak bardzo interesuje, a czego nie otrzymales?

  Sam napisz co wartosciowego odkryles w Bibli, jak naprawde chesz podzielic sie ze swiatem cennymi informacjami.
  Kto wie, moze jeszcze zrobisz kariere.

  Ja o karierze nie marze.
 • @eonmark 20:53:17
  Mam do tego co piszesz stanowisko delikatnie mówiąc sceptyczne nie ukrywam, że zgrabnie wyszukujesz kontrowersyjne fragmenty pisma.
  Tak to prawda , że chcę żebyś opisał o Biblii i tego nie mam zamiaru ukrywać. Z Twoich wcześniejszych komentarzy wywnioskowałem że doskonale czujesz się po obu stronach tak jako krytyk Biblii lecz i jako zafascynowany nią pasjonat. Potrafisz wstawić treści "za" i chwilę później przeciw własnym tezom.
  Nie podoba mi się takie stanowisko i nawet irytuje, nie oczekuj jakiejś szczególnej sympatii czy porozumienia.
  Mam prawdopodobne odpowiedzi na niektóre z tych pytań jakie tu zadałeś lecz nie czas na to i kierunek , zwyczajnie nie poświęcę teraz czasu na to by toczyć z Tobą debatę , która nic nie wniesie a zajmie nas lub dyskusję wyniesie dosłownie w kosmos. Nie ten kierunek.

  Katole? Ja jestem Katolem i podoba mi się ten pozornie obraźliwy "charakterny" zwrot upowszechniony przez np. Cejrowskiego.

  Co w Biblii odkryłem ? Piszę i jeszcze będę pisał i nie jest to coś co Ciebie ucieszy. Fenomen paradoksu jest ukryty w Biblii w czasie i w zdarzeniach.
  Co więcej na tym pozornie niespójnym zamyśle ukrytym w biblijnym przekazie można bezpiecznie budować.
 • @jax 00:16:03
  Oceniles ze ja sie bawie Slowem, oraz ze jestem nieobiektywny .Nie dopuszczasz do siebie mozliwosci ze jestem w pewnym stopniu autentycznie rozdarty wzgledem Bibli.Wynika to ze zderzenia szczerosci z 'rozdwojeniem jazni' jaki prezentuje ta Ksiega.
  Pamietasz Doktora Jekyll'a i Mr. Hyde'a. W pewnym sensie, i kontekscie, w bibli mozna zaobserwowac dualizm 'osobowosciowy'.
  Zreszta ksiazka ta jest 'zakamuflowanym' odnosnikiem do Bibli.

  Jednoczesnie, Biblia mnie fascynuje i mam gleboka nadzieje, ze jest czyms wiecej niz misternie zaplanowana czescia miedzywymiarowej , relatywistycznej czasowo gry.


  ---"Co w Biblii odkryłem ? Piszę i jeszcze będę pisał i nie jest to coś co Ciebie ucieszy. "---

  Jezeli napiszesz prawde, to dlaczego mialoby mnie to nie ucieszyc?

  ---"Fenomen paradoksu jest ukryty w Biblii w czasie i w zdarzeniach."---

  Z 'dostepem do czasu' , potencjalnie, mozna wywolac rozne 'paradoksy'.
  To jeszcze niczego nie przesadza.


  ---"Co więcej na tym pozornie niespójnym zamyśle ukrytym w biblijnym przekazie można bezpiecznie budować."---


  Budowac...

  Marzy sie Tobie Lad, Pokoj, Sprawiedliwosc?

  Tak jak mi i wielu, wielu innym.
  Tylko widzisz, z tym budowaniem jest jak z tym koniem co - jaki jest - kazdy widzi.
  Ludzka historia z uporem uczy ze Czlowiek buduje zamki na piasku...

  Trwaly Raj, marzenie niezliczonych, jest poza mozliwosciami czlowieka.

  Jezeli dobrze Ciebie zrozumialem, to wyglada ze jestes 'Racjonalnym Marzycielem'.
  Zdarza sie tez ze i ja mysle tak o sobie, ale potem mi przechodzi.

  Bez Boga, pragnienia sprawiedliwosci, milosci, Bozego porzadku, prawdy, nie zrozumiemy nic i niczego trwalego nigdy nie zbudujemy.

  Chyba dlatego cyklicznie ludzkosc powstaje i upada...
 • @jax 00:16:03 do @eonmark
  Potrafisz wstawić treści "za" i chwilę później przeciw własnym tezom.
  Nie podoba mi się takie stanowisko i nawet irytuje, nie oczekuj jakiejś szczególnej sympatii czy porozumienia.

  >> irytuje Cię proces rozważania ? :) To proces poznawczy.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY