Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
67 postów 561 komentarzy

KONTRREWOLUCJA

thot - Krzysztof Chrobot - Polak, antysocjalista. - „thớt” w języku wietnamskim oznacza „płyty tnące”lub „deska do krojenia” http://www.djoles.pl/mp3/pobierz/937039,detektyw-inwektyw-deska-do-krojenia.html

TRZY RETORYCZNE PYTANIA:

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Czy klucz do przerwania pęt zniewalających Polskę, jest w rekach jednej osoby, czy jest w rękach całego Narodu Polskiego?

 

Dlaczego watażkowie tworzący w Polsce nowe partie, lub rozłamujący istniejące, nie potrafią przekonać Naród Polski aby za nimi podążali?

Odp.: ponieważ żaden z nich nie zna DROGI! Nie mają wizji, JAKA ma być Polska po zmianach! Nie potrafią obliczyć jakie są koszty takiej zmiany! Nie mają jasno określonych zasad, nie potrafią określić fundamentu, na jakim chcą odbudować państwo polskie. A Naród Polski nie jest durny – w ciemno nigdzie nie chce iść!

Czy klucz do przerwania pęt zniewalających Polskę, jest w rekach jednej osoby, czy jest w rękach całego Narodu Polskiego?

 Odp.: Porządek na Ziemi MUSI odpowiadać porządkowi Boskiemu.

Musimy wzorować się na Jezusie, który zbudował swój Kościół, nie na jakimś tekście, nie na prorokach, rodach, czy narodach wybranych, lecz na OPOCE, na zespalającym fundamencie, na swoim zastępcy, na Piotrze, któremu dał klucze do Królestwa Niebios. Klucze te nie miały być pochowane po śmierci Piotra wraz z Piotrem, lecz NOWE PRZYMIERZE przewidywało przekazanie tych kluczy następcy, który miał je oddać swojemu następcy itd. Inaczej nie byłoby OPOKI, a Kościół przestałby istnieć wraz z odejściem pierwszego pokolenia po Chrystusie. Źródłem prawdy objawionej nie jest starodawny tekst, do którego nie można dodać ani jednego wyrazu, lecz żywy Kościół.

 Reformacja protestancka odrzuciła OPOKĘ – papieża. Uznano, że w dobie rozwoju techniki drukarskiej uznano (gdzie Biblia stała się dostępna dla każdego, kto potrafił czytać ze zrozumieniem),  że Kościół, a tym bardziej Papież, nie musi już pośredniczyć między jednostką a Bogiem. Protestanci uważają, że Klucze do Królestwa Niebiańskiego znajdują się w rękach każdego.

Masoneria obaliła rody królewski, a z rodów, które pozostały uczyniła w swoich rękach marionetkami. W masy ludzkie poszła nowa masońska nowina – to WY jesteście SUWERENEM, rządzenie w kraju jest w waszych rękach – a nie rękach królewskich. Stworzono nowego bożka – i nową wiarę w tego bożka –wiarę w nieomylność demokracji. Lud uwierzył, że wybiera władzę i ma wpływ na program rządu. Ta wiara w moc demokracji od lat zbiera swoje żniwa – narody tracą swoją historię, wiarę przodków, majątki, a obecnie w dobie globalizacji - swoje państwa.

Musimy zawrócić! Musimy zrozumieć, że od początku świata obowiązuje prawo Powiązania: „Jak na górze, tak i na dole”(Szmaragdowa Tablica Hermesa). Porządek na Ziemi MUSI odpowiadać porządkowi Boskiemu. Narody intuicyjnie wyczuwają, że do ich normalnego rozwoju oraz istnienia konieczny jest przywódca. Nie partia polityczna. Klucz do reform znajduje się w rękach jednego człowieka a nie jest we wszystkich rękach.

Czy naprawa naszej Ojczyzny ma polegać na kosmetycznych pracach remontowych, czy mamy zbudować nową jakość państwa?

Odp.: Świat, Europa, Polska znajduje się na granicy nowej rzeczywistości. Rzeczywistość tą można ją porównać do „zmiany epoki” jaka zaszła gdy podróżni przesiedli się z dyliżansu do samochodu. Nie można opowiadać bzdur, ze trzeba zmienić bat, dyszel, woźnicę, pomalować dyliżans na inny kolor … Należy myśleć o NOWYM POJEŹDZIE – o samochodzie. Idzie nowe, musimy zrobić generalny remont i oprzeć gospodarkę rynkową na MIŁOŚCI Chrystusowej, a nie na socjalu, które rozdziela państwo!

KOMENTARZE

 • O to chodzi
  ale tutaj potrzebne jest PRAWDZIWA SIŁA MORALNA wynikająca z rzeczywistego miłosierdzia którego niestety brak.

  Nie jest to niemożliwe, bo u Boga jest wszystko możliwe, ale nie ma co liczyć że się rycerz na giewoncie obudzi. Naprawdę niema co na to liczyć.

  Trzeba samemu kierować się w stronę Boga i przy nim trwać.
 • autor
  "Cywilizacja Polska

  Cywilizacja to sposób organizacji społecznej obejmujący wszystkie dziedziny życia.

  Obecnie znajdujemy się w okresie przełomowym, gdzie degeneracji i zapaści ulegają wszystkie dziedziny – konieczna jest zatem zmiana paradygmatów na jakich budowane jest społeczeństwo. Bo kryzys jaki nas dotknie – dotyczyć będzie nie tylko ekonomii. Zgłoszone tematy – dotyczą głównie ekonomii. Tymczasem ekonomia jest tylko jednym z elementów organizacyjnych struktury społecznej. I jest dostosowana do danej cywilizacji.

  Mamy z jednej strony narastającą świadomość potrzeby zmian, z drugiej strony coraz bardziej gnuśne, bierne i ogłupiałe społeczeństwo. Można więc twierdzić, że zmiany mogą być dokonane jedynie w warunkach rewolucyjnych. Problemem jest to, aby wskazać kierunek i zgromadzić na tyle dużą ilość ludzi zafascynowanych ideą, aby do nich mogli dołączyć inni, mając zaufanie i przekonanie o słuszności działań.
  (Interesujący jest w tym kontekście materiał przesłany przez J. Rossakiewicza. W tym sensie, że odnowa nie tyle związana winna być z określoną religią - ta związana jest z cywilizacją – a z wiarą. Także z wiarą w słuszność idei.)
  Bo w takich warunkach nie będzie czasu, aby rozważać, a będzie to czas , aby wdrażać projekty przygotowane na bazie idei.

  By było to możliwe – idea winna trafiać nie tylko do umysłów, ale i do serc. Bo bez zaangażowania i poświęcenia –zmian o charakterze cywilizacyjnym – przeprowadzić się nie da.

  Cywilizacja Polska ma cechy o których wspomniałem. Jest ideą odwołującą się do największych osiągnięć budowy organizacji życia społecznego naszych Wielkich Przodków.
  Ma też bazę filozoficzną sięgającą podstaw funkcjonowania społeczności, a także nawiązania do samej zasady istnienia świata. Jest też, mimo prób zerwania ciągłości, głęboko zakorzeniona w społeczeństwie.

  Strategią działania w chwili obecnej jest przygotowanie kadry, która będzie miała znajomość idei i rozumiała zależności jakimi należy się kierować przy implementacji rozwiązań. Nie jest zaś celem dążenie do przejmowania władzy w sposób nieprzygotowany. Należy się bowiem liczyć z tym, że będą próby podpinania się pod ideę osób i organizacji kierujących się odmiennymi dążeniami; winna więc istnieć możliwość łatwego i szybkiego rozróżniania.

  Proponując Cywilizację Polską jako ideę, która stanowić będzie oś przewodnią dla zmian chcę zaznaczyć, że nie jest możliwy synkretyzm w budowaniu konkretnych rozwiązań organizacyjnych.
  Jak na wstępie; cywilizacja obejmuje wszystkie dziedziny życia i wszystkie rozwiązania muszą mieć w idei cywilizacyjnej umocowanie. W tym duchu należy dokonywać zmian i odrzucać rozwiązania, które się wydają dobrymi, ale które nie pasują do całego systemu wartości.
  Istnieje gradacja zależności. Bo jest poziom porównań cywilizacyjnych i poziom porównań organizacyjnych – tu przede wszystkim liczy się religia, ekonomia i stanowienie zasad – organizacyjnych (prawa). To poziom danej cywilizacji.
  Zatem Do CP można się przyłączyć, ale CP nie może być włączana w jakiś projekt."

  To mój tekst jaki przygotowałem na spotkanie, na którym nie byłeś.
 • koszty fundamentu ...fundamenem ? Pogańska tablica drogowskazem ?
  Jeden jest fundament i jeden pasterz i jeden przewodnik

  Jezus Chrystus znaczy Miłość
  Zbawiciel znaczy Dobra Nowina
  Król znaczy , że będziesz Jemu służył
  Polski znaczy , że wśród tego narodu.

  Potrzeba elity ledwie stu rycerzy godnych, niezłomnych i mądrych. Oni poprowadzą krucjatę i oni dokonają selekcji, kolejnych. Zrobią to z Miłością dla Chrystus opowiedzą o owocach Dobrej Nowiny i służyć będą Jemu wśród Tego Narodu

  Takie mam zdanie i drobny zamysł jak selekcję tu zacząć.
 • @jax 22:42:14
  Tak wiec papiez jest wilkiem w owczej skorze!
 • :) piękne
  Ale się zsynchronizowaliśmy:
  http://freedom.nowyekran.pl/post/64396,spoleczenstwo-przeciwko-wladzy-juz-czas

  Nieskromnie powiem, że obmyśliłem taki NOWY POJAZD, szczegóły wkrótce :)

  PS.
  > oprzeć gospodarkę rynkową na MIŁOŚCI Chrystusowej, a nie na
  > socjalu, które rozdziela państwo!

  Jakże bliska jest mi ta filozofia:
  http://freedom.nowyekran.pl/post/52269,wolny-rynek-po-bozemu
 • @thot
  Napisałeś na wstępie o jednym kluczu a przecież były dwa klucze, które otrzymał Piotr, no to gdzie się zapodział ten drugi klucz? Bez tego drugiego nie będzie możliwe zerwanie kajdan zniewalających Polskę.

  Z tego wynika prawidłowość. Jeden klucz ma być w posiadaniu króla, a drugi klucz w rękach Kościoła. Taka jest idea jedności monarchii, w której państwo reprezentuje dwie władze na ziemi; Boga i Cezara i tylko taki porządek sacrum ma sens. Pozdrawiam.

  Faber
 • Jedna retoryczna odpowiedź
  .
  Pytania od dawna brzmią jak ciągłe pasmo pretensji, a jakoś nikt nie próbuje, nie dostrzega, że zupełnie nie jest budowana kompleksowa odpowiedź te kwestie wyjaśniająca.

  Zatem pretensji dość, przy tym nie powiem że na coś pora bo po naszych 20 letnich doświadczeniach i nadziei, nie ufam tym co w tym czasie, choćby nie próbowali stworzyć syntezy kierowania społeczeństwem przez władzę. Przecież są używane konkretne metody.
  są zasady np. „działania tajne zawsze wygrają z jawnymi”. Trzeba dociekać czym zajmują się tajne służby. Wyświetlić historię np. finansowania (kierowania) nazizmu i komunizmu przez USA oraz wyciągnąć z tego faktu trzeźwe wnioski.

  Trochę chaotycznie bo „z marszu” (więcej w moich postach) , w każdym razie chodzi o podejrzany zastój jaki występuje u „poszukiwaczy sprawiedliwości” w wymienionych kwestiach.

  W takim razie, uważam że ogólnie mamy do czynienia z prowadzeniem „ludu” do wolności w taki sam sposób jak czynił to Bolek, oraz że czynią to „Bolki” dopóki nie zweryfikują się wyjaśnieniem wspomnianych tematów a nie tylko stawianiem pytań/narzekaniem, wytykaniem błędów.

  Dreptać w miejscu owszem można, ale czynić to przez 20 lat brzmi wielce
  podejrzanie.
 • @Krzysztof J. Wojtas 22:29:15
  To dobry, konkretny Twój tekst.
  Wyjasnia mi całkowicie Twoją reakcję sprzed wielu miesięcy.
  " Do CP można się przyłączyć, ale CP nie może być włączana w jakiś projekt"

  Jest to zdanie prawdziwe w taki sam sposób jak ciastko możesz zjeść, ale ciastko nie może zjeść Ciebie.

  Musimy dużo pogadać, myślęże warto.

  Pozdrawiam serdecznie
 • @Faber 06:01:30
  Masz rację z drugim kluczem. Na rysunku dwa KLUCZE nie wyglądały zbyt dobrze.

  Pozdrawiam
 • @Multimir 06:16:52
  Dużo przykrej prawdy nam tu objawiasz.

  Jakoś trudno mi w to uwierzyć, aby "bolki" nie działały. ONE są! Działają! Rezultat działania widzimy wszyscy. Stoimy w miejscu, nie potrafimy stworzyć organizacji, która pokieruje Narodem Polskim w trakcie tych przemian, które muszą nastąpić.

  Scena polityczna jest zablokowana, mysz się nie prześliźnie.

  Media są spacyfikowane..a nikt nie ma pomysłu na niestandardowe działania w dotarciu pod strzechy z PRAWDĄ.

  Krzysztof Wojdas ma rację! Czujemy, że nadchodzą WIELKIE zmiany ale nie organizujemy się w żadną strukturę!

  Pozdrawiam
 • Zamki,zameczki,klucze,kluczyki,
  Masz krzepę to jednym uderzeniem rozwalasz bramę i wchodzisz.
 • @thot 07:45:00
  Cieszę się, że to zauważyłeś, bo sporo dumałem nad sposobem zaznaczenia tej kwestii; jeśli środowisko nE to "kupi" - to jest podstawa szybkiego budowania struktur.
  Ale i pracy nad rozwiązaniami, a przynajmniej kierunkami.
  Jeszcze długa droga, ale wydaje się, że następuje przełamanie mentalne.
  jax ma rację - potrzeba 100. Ale w pełni rozumiejących. Nawet 10 - może już starczyć do rozpoczęcia zmian.
 • @jax 22:42:14
  Wstępnie sugeruję spotkanie u mnie w najbliższą sobotę - jeśli termin zostanie uzgodniony (bo to na razie sugestia), gdzie przedstawię ideę CP.
  Zapraszam (wstępnie - bo może to być też inny termin), wszystkich zainteresowanych.

  PS. Są różne tablice. Uczyć się zaś trzeba ze wszystkich - nie wiadomo, które są ważniejsze - szmaragdowe, czy kamienne.
 • @Krzysztof J. Wojtas 08:39:38
  ne - nie kupi tego, pożyjesz uwidisz eto.

  Krzysztof. Potraktuj CP jak gwiazdę zaranną...ona wskazuje kierunek zmian.

  Bez kierunku ludziska kręcą się wokół swego ogona.

  Potrzebna jest jeszcze OPOKA- czyli fundament - uważam, że spełnia wszystkie kryteria wymagane nauka Jana Pawła II - to zrozumieją i nie będą protestować nawet ateiści (ci nie wojujący z KK).

  I konieczna jest struktura - jej nie zbudujesz w oparciu o ne.

  Przy strukturze konieczne są zespoły problemowe - madrych ludzi.

  A dopiero teraz, gdy wszystko co wymieniłem wyzej jest, konieczne jest sprawne działanie.

  Gdzies tam "oczywizda" chlupoczą konieczne pieniądze
 • @thot 09:34:25
  //Gdzies tam "oczywizda" chlupoczą konieczne pieniądze.//


  Hmm.....pieniądze....nie wzbudzają zaufania i.... nie wystarczą. "Oni" zawsze będą mieli ich więcej.

  Lepiej uznając słabość pieniężną Polski pomyśleć o działaniu bez tego elementu lub możliwie ograniczyć jego wpływ na skuteczność działania wspólnoty. Kto bez pieniędzy zorganizuje obozy narodowe ten większe zasługi może uzyskać gdy już silny wpływ na sprawy społeczne będzie miał.
 • @thot 09:34:25
  Masz sporo racji, ale nie wydaje mi się, aby Twój punkt widzenia był realny.
  Dlaczego?
  Widzisz JPII miał wielką możliwość oddziaływania. Jego widzenie rzeczywistości było próbą nadania nowych kierunków - w zasadzie zgodnych z tym, co prezentuję w CP.

  I zostało to otorbione.

  Wniosek - konieczność poszukiwania innej metody dla pobudzenia . Nie, abym był przeciw JPII, tylko pytanie, jak to zrobić.

  JPII jest "zawłaszczony" przez KRK, a impuls zmian musi wyjść spoza KRK. Dlatego Twój punkt widzenia jest ograniczony. Drugie zastrzeżenie, że cały czas wspominasz o kasie; ta się znajdzie, jeśli określona zostanie linia ideowa. Bo nie tylko nasze działania, ale i Opatrzność się liczy.
  A my słabi jesteśmy. Bez pomocy - nie ma szans.
 • @jax 10:20:01
  To nie chodzi o zasługi...

  Nie przejdzisz na piechotę bez wody przez pustynię

  Pieniądze do przeżycia struktury są NIEZBĘDNE - tak jak woda na pustyni
 • @Krzysztof J. Wojtas 10:21:16
  Powstaje jednak pytanie KTO i za ile Ci ma pomagać zechce

  Kurna XXI wiek, a gdy się mówi o pieniądzach to zatykają Ci usta....Krzysztof pomyśl trochę...

  Jak sobie sami nie pomożemy to NIKT nam nie pomoże

  CP za mało nośne jest dla wszystkich...to może byc cel...a nie droga sama
 • @Krzysztof J. Wojtas 08:39:38 Cieszy mnie to zrozumienie. 62500
  Cieszę się , że to co początkowo Pan odebrał /niesłusznie/ jako przytyk stało się inspiracją.
  /100*5^4/

  CP jeszcze będzie przedmiotem naszej otwartej dyskusji i tę również odbierze Pan jako atak. Z góry proponuję postawę wyrozumiałości wobec życzliwej /czasem cierpkiej/ inspiracji.

  //Są różne tablice. Uczyć się zaś trzeba ze wszystkich - nie wiadomo, które są ważniejsze - szmaragdowe, czy kamienne.//

  Czas się określać i pobierać wiedzę z czystych źródeł by zaczerpnięta esencja nie okazała się kwasem pruskim.
 • @thot 10:42:46
  W kategoriach rozważań logicznych - nie ma najmniejszych szans.
  Potęga militarna, organizacyjna, materialna itd. są po tej drugiej stronie.

  Bez pomocy Opatrzności - nie ma szans. Tyle, że Opatrzność pomoże tylko w działaniach zgodnych z Prawem Bożym - dlatego trzeba je zrozumieć i dostosować do okoliczności.
  Jeśli zrobione to będzie dobrze - przekonasz się o Mocy Opatrzności.
  Ja ją dostrzegam już w tworzeniu uwarunkowań do zmian. Potrzebny jest wspólny wysiłek.
 • @jax 10:43:48
  Dlatego zapraszałem na prelekcję; bez tego - o czym mielibyśmy dywagować?
  Na nE ma to zostać nagrane i udostępnione
  Ale zawsze lepszy jest kontakt bezpośredni - w razie czego można na miejscu komuś dać po pysku;-)))
 • @Krzysztof J. Wojtas 11:50:35
  "Ale zawsze lepszy jest kontakt bezpośredni - w razie czego można na miejscu komuś dać po pysku;-)))"

  :))) Zadam ci cios, przepraszam pytanie :)))

  Widze u ciebie..., no wlasnie jak to nazwac?
  Hm, moze niekonsekwencje, albo przoczenie...?

  Chodzi mi o to, ze z jednej strony BARDZO sie boisz judaistycznych ideologii, teorii, interpretacji... I to bardzo DOBRZE! :)

  Ale z drugiej strony, czy nie dales sie porwac takiej judaistycznej interpretacji, bo chcesz na Krola Polski Intronizacji Pana Jezusa?
  Dlaczego pisze, ze to judaistyczna?

  Czyzbys nie pamietal, ze juz za czasow gdy Pan Jezus chodzil po ziemi, CHCIANO Go oglosic Krolem?
  Kto chcial???
  Czyzbys zapomnial, ze wtedy zawsze odchodzil, znikal, oddalal sie?
  Pan Jezus NIE chcial!
  Czyzbys zapomnial, ze szatan jako PIERWSZY chcial Panu Jezusowi dac wszelkie krolestwa na ziemi, bo jemu (szatanowi) sa dane?

  Nie odpowiadaj mi.
  Raczej przeanalizuj skad TEN pomysl wpadl ci do glowy.
 • @bar-bara 16:34:07
  Córciu
  Znowu ci się pomieszało;
  Trzeba się zastanowic jaka jest rola króla w CP.
  Ja o tym pisałem.
  Dlaczego mam ci, córciu, tłumaczyć coś, co powinnaś sama rozumieć?
 • @autor
  A co z tymi co nie są chrześcijanami i nie wierzą w żadnego boga? Żeby ziścić swoją wizję idealnej, katolickiej Polski, wyślecie nas do komór gazowych czy popodrzynacie nam gardła w naszych domach?
 • @autor
  No i dlaczego piszecie jak to zniewalają Polskę wasi wrogowie, skoro wy sami chcecie by była zniewolona - by podlegała Watykanowi?
 • @thot
  "A Naród Polski nie jest durny – w ciemno nigdzie nie chce iść!"

  A jednak szedł po 1989 raz po raz za tymi co więcej gruszek na wierzbach obiecują, pod warunkiem że są w układzie. Jest więc durny (tzn wyborcy i bierni co pozwalają na szkodliwe dla siebie, dla bliskich nierządy), czy nie jest?

  Za Chrystusem też żydzi nie poszli. Ludzie są z natury durni i podatni na podszepty zła. Będzie lepiej kiedy ci dobrzy przejmą stery.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY