Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
67 postów 563 komentarze

KONTRREWOLUCJA

thot - Krzysztof Chrobot - Polak, antysocjalista. - „thớt” w języku wietnamskim oznacza „płyty tnące”lub „deska do krojenia” http://www.djoles.pl/mp3/pobierz/937039,detektyw-inwektyw-deska-do-krojenia.html

SOCJALIZM - choroba śmiertelna

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

UWAGA! Krypto-socjaliści oraz krypto-komuniści są w śród nas i stroją się w piórka reformatorów państwa

 

 

W socjalistycznych oczekiwaniach znacznej większości Polaków, upatruję największy problem stojący na przeszkodzie w przeprowadzeniu gruntownych reform w Polsce.  Polaków na socjalistyczne państwo nie stać!
 
Politycy grający na strachu i na chciwości ludzkiej są dajej posród nas!
 
Ludzie traktują socjalizm jak powietrze, i każdy kto chce uszczuplić „socjalne obowiązki państwa”, czyni w ich mniemaniu, zamach na ich życie – myślą, że ci co chcą zreformować ustrój państwa - chcą ich udusić!
 
Zwykły zjadacz chleba, przyzwyczajony do dobrodziejstw socjalistycznych, widzi w państwie wyłącznie Świętego Mikołaja, który ma jemu dużo dać, a zabrać tym co mają trochę (według niego) za dużo lub pożyczyć z banków
 
Cel wszystkich socjalistów jest ten sam: zaprowadzić nowy ład, w którym nikt już nie będzie potrzebował Kościoła Katolickiego. Tam gdzie tryumfują socjaliści nie ma miejsca dla tradycyjnej rodziny oraz narodów – w zamian powstaje ludzka masa, wyprana z tradycji i historii przodków, totalnie manipulowana i kontrolowana
 
Ze „schłodzonej” polskiej gospodarki, nie można uzyskać takiej ilości podatków, która jest w stanie pokryć wszystkie roszczenia socjalne. Dlatego socjaliści wpędzają Polskę w pułapkę kredytową – to jest cena płacona przez Naród za brak reform i za zaspokajanie potrzeb socjalnych 
 
Socjalistyczni politycy chcą zmienić całe narody w stada baranów, które mozna golić podatkami w brew ich woli, kiedy tylko się chce
 
Czy mozemy określić z jakich obowiązków socjalnych nalezy odciążyć państwo polskie?
 
Czy istnieje sposób, aby odróżnić kryptosocjalistę, który pragnie niwelować wszystkich w dół, mamiącego masy ludzkie dobrodziejstwem za kredyt, od osób wyczulonych na nieszczęścia ludzkie, kierujace się w swoim życiu nauką Chrystusa, chcących ULECZYĆ z choroby socjalistycznej Naród Polski i Państwo Polskie?
 
Zapraszam do merytorycznej dyskusji

KOMENTARZE

 • c.d.
  Nie chcemy na tym łez padole wprowadzać sprawiedliwości społecznej, bo tu sprawiedliwości, tak jak rozumieją ją socjaliści, nigdy nie będzie.

  Zawsze na świecie będą żyć ludzie wysocy i karłowaci; zawsze będą żyć lenie i ludzie dynamiczni; zawsze będą żyć mądrzy i o małym ilorazie inteligencji; zawsze w którymś kolejnym pokoleniu rodzin przedsiębiorczych znajdą się ludzie obrzydliwie zamożni – tworzący zdecydowaną mniejszość społeczną.

  Socjaliści żerujący na ludzkim zaślepieniu, które nie pozwala im dostrzec obiektywnych praw rządzących procesem rozwoju ludzkości, wmawiają kolejnym pokoleniom wywodzącym się z rodzin niezaradnych zyciowo, leniuchów, pijaków oraz pokrzywdzonych przez los.., tworzących większość społeczności, że spotyka ich wielka niesprawiedliwość. „Widzicie – głoszą socjalistyczni prorocy - ONI mają – WY nie macie, tę jawną niesprawiedliwość trzeba wyrównać, zabrać należy zgodnie z prawem – podatkami - znaczną część tego, co ONI mają - i rozdać tym, co nie mają nic! - To jest SPRAWIEDLIWOŚĆ socjalistyczna!”
 • @Autor
  Socjalizm, a właściwie państwo socjalne ma jeszcze jedną bardzo negatywną cechę. Powoduje ono zanik w ludziach odpowiedzialności za siebie i innych. To państwo socjalne ma zadbać o wszystko a nie ja. Moim jedynym obowiązkiem jest płacić podatki i mogę się wtedy nie zajmować otaczającymi mnie ludźmi i ich problemami bo to państwo socjalne ma je rozwiązać.
  Polecam ciekawe spojrzenie na państwo socjalne:
  http://www.wiedzainfo.pl/wyklady/104/ekonomia_i_etyka_panstwa_socjalnego.html
 • @thot 08:19:34
  Chyba pomieszałeś sprawiedliwość z organizacją, albo nie uchwyciłeś właściwych proporcji. Tam gdzie jest dobra organizacja społeczeństwa tam znika Twój socjalizm.
  Dałbyś sobie spokój z tym, że "nieprzymuszonemu nie dzieje się krzywda".... Krzywda dzieje się temu, kto nie ma możliwości wyboru i jest zmuszony żyć na warunkach podyktowanych mu przez łaskawcę. Co ja na to poradzę, że tym łaskawcą w ostatecznej instancji staje się państwo.
  Odpowiedzi na to, czy u nas są socjaliści, czy ich nie - ma szukaj na lotnisku w Jasionce....
 • dlaczego?
  Dlaczego nie mówimy się o tym, że w Biblii mamy de facto pare mocnych przykładów na funkcjonowanie Kapitalizmu?
 • @nikander 09:14:02
  "Krzywda dzieje się temu, kto nie ma możliwości wyboru i jest zmuszony żyć na warunkach podyktowanych mu przez łaskawcę. Co ja na to poradzę, że tym łaskawcą w ostatecznej instancji staje się państwo."

  Czy państwo musi być dla nas tą ostateczną instancją w prawie każdej mozliwej dziedzinie? Czy raczej powinno być ostateczną instancją jedynie w kluczowych obszarach i w jak najmniejszej liczbie tych obszarów? Obszary bezpieczeństwa wewnętrznego i zewnętrznego oraz sądownictwo moim zdaniem pozostają bezsporną domeną państwa jako ostatecznej instancji. A czy inne obszary także?
  Państwo ingerujące w minimalny sposób w życie swoich obywateli wyraża tym samym zaufanie do nich - obywatele potrafią wiekszość spraw rozwiązać sami. Państwo socjalne ingeruje dużo bardziej w życie obywateli, co oznacza że nie okazuje w stosunku do nich zaufania.
 • @nikander 09:14:02
  Jak zwykle - ja piszę o socjalistycznej chorobie, a Ty o bzdurach!
  Na ten temat łaskawie wypowiedz się!

  Nie jest o sprawiedliwości - lecz o "sprawiedliwości socjalistycznej"

  Nie jest także o organizacji, najlepsza organizacja jest w kibucu - co ma organizacja do socjalizmu?

  Twierdzenie Twoje: Tam gdzie jest dobra organizacja społeczeństwa tam znika socjalizm. - jest fałszywym twierdzeniem - patrz na kibuc!!!

  Na krzywdę patrzysz socjalistycznie, każdemu kto nie ma tyle ile chce mieć, dzieje się krzywda!!!

  Widzę, ze musisz odlecieć na swoje lotnisko w Jasionce, po to aby rozumu ciut, ciut nabrać. Miłego lotu życzę!
 • reformy są dobre, obojętne w jakim kierunku, jak inwestycje w stadiony, zawsze można mieć jakieś obrywy
  nieprawdaż ?

  Naszemu państwu potrzeba gruntownej reformy w kierunku socjalnym, w przeciwnym wypadku naród polski wymrze, i tyle,

  galopem zbliżają się dni, kiedy trzeba będzie szprechać po niemiecku, ale przecież, komuś kto wabi się thot, to przecież nie przeszkadza

  bo motto "thot - Moją Ojczyzną jest Polska " jest skrócone, powinno brzemieć "thot - Moją Ojczyzną jest Polska bez Polaków", przynajmniej tak można wywnioskować z treści notki.

  "Ludzie traktują socjalizm jak powietrze, i każdy kto chce uszczuplić „socjalne obowiązki państwa”, czyni w ich mniemaniu, zamach na ich życie – myślą, że ci co chcą zreformować ustrój państwa - chcą ich udusić!
  "
  Tak, wielu ludzi już zdycha, i każdy postulat dalszego dociśnięcia im śruby jest nawoływaniem do przyspieszenia ludobójstwa-holocaustu Polaków przez niby Polaków.

  "Zwykły zjadacz chleba, przyzwyczajony do dobrodziejstw socjalistycznych, widzi w państwie wyłącznie Świętego Mikołaja, który ma jemu dużo dać, a zabrać tym co mają trochę (według niego)"

  NIe, zwykły zjadacz chleba chce, aby państwo wyrównało co nieco jego szansę na przeżycie, poprzez zabranie tym, co korzystając z różnych możliwości przymusu pozbawiają go szansy na godziewy zarobek.
 • @programista 09:51:41
  Twoim zdaniem państwo powinno tylko pilonować, aby ktoś inny Cię nie zabił.

  Natomiast nie powinno już pilnować tego, że wszelkimi sposobami dążysz do tego, aby wykorzystywać innych.

  Ludzie są chciwi, i dopuszczają się do uzyskiwanie "nieuczciwych" przewag jednych nad innymi. Państwo powinno te trendy niwelować.
 • @thot 08:19:34
  @thot 08:19:34
  "Socjaliści żerujący na ludzkim zaślepieniu, które nie pozwala im dostrzec obiektywnych praw rządzących procesem rozwoju ludzkości, wmawiają kolejnym pokoleniom wywodzącym się z rodzin niezaradnych zyciowo, leniuchów, pijaków oraz pokrzywdzonych przez los"

  A obiektywne prawa rządzące rozwojem ludzkości wyraźnie wskazują na konieczność posiadania "niezaradnych" przez "zaradnych".

  Zaradny ma prawo stworzyć niezaradnym takie warunki życia, aby się prosili, aby wyciąć im nerkę, czy co tam potrzebuje zaradny, za miskę zupy.

  Chyba już warunki życia w nazistowskich obazach zagłady były lepsze, niż te, które niezaradnym proponują tacy zaradni antysocjaliści jak Ty.
 • @interesariusz z PL 10:37:50
  Ja nie uważam się za chciwego a tym bardziej za lepszego od innych ludzi, dlatego nie mogę traktować innych jako chciwców.
  Każdy z nas powinien wziąść na siebie odpowiedzialność za to, by swoje decyzje podejmować tak by nie dać się wykorzystać. To my mamy nie dopuszczać do tego nieliczne jednostki wykorzystywały innych ludzi a nie państwo.
  Przecież państwo to tylko użędnicy stanowiący aparat biurokratyczny -jeżeli my sami nie obronimy się przed wykorzystywaniem to żaden urzędnik tego za nas nie zrobi. Przecież ci urzędnicy są tacy sami jak my ani lepsi ani gorsi.
 • @programista 10:46:40
  Podpisujesz się programista.

  No to myślenie nie powinno Ci być obce, a i teoria gier.

  Moim zdaniem wszyscy Ci prokapitaliści chcą wprowadzić w życie grę w monopol, a więc społeczną grę polegającą na tym, aby bardziej zaradni trzymali za gardło mniej zaradnych.

  Sprowadzając sprawę do obsurdu, to oni chcą zrobić z życia zawody sportowe, najlepszy wygrywa i bierze wszystko, jak złoty medal, reszta odpada. Tak może być w sporcie, który jest fragmentem życia - przegrani tracą wszystko w sporcie, ale mają jakieś źródła dochodu w realnym świecie - w nim mogą kontynuować życie, w sporcie przegrali, nie liczą się. I to realne życie przegranego sportowca to jest właśnie socjał.

  Wygrany może być tylko jeden, tylko dlaczego ma wziąść wszystko ?
 • @Robert Grunholz 10:40:28
  Dwóch sąsiadów, jeden osiłek, drugi mizerny.

  Gospodarstwo osiłka rozwijało się znacznie szybciej. Nie tylko sam był sprawniejszy, to jeszcze sprawnie lał sąsiada, aby zamiast na swoim pracował również u niego.

  Pytanie, jak by się rozwijały gospodarstwa, gdyby zamiast rywalizować gospodarze współpracowli ?

  Jak ktoś mi tu opowiada dyrdymałki o szybszym rozwoju wilków wśród owiec, z którego ma wynikać, że bycie wilkiem jest tożsame z przyszłością ludzkości, to doprawdy, tracę argumenty, z zaślepionymi nie sposób rozmawiać.

  Dlaczego np. nie porównujesz PRL z III RP ?
 • @interesariusz z PL 11:09:43
  Czemu nie potrafisz zrozumieć, że tu wcale nie chodzi o to, by bardziej zaradni trzymali za gardło mniej zaradnych, a o to, by Ci bardziej zaradni mieli na tyle wolną rękę, by Ci mniej zaradni mogli ją uchwycić ku obopólnym korzyściom?
 • @interesariusz z PL 10:40:08
  Podoba mi się Twoja retoryka. Argumenty Twoje są nastepujace - widze biedę - więc trzeba wracać do PRL0u - bo tam biedy nie widziałem!

  jest bezrobocie, mało zarabiamy - to trzeba wracać do PRL-u!!!

  Wyobraź sobie, ze za Twioą milczącą zgodą, ktoś wsadził Twoją głowę w powróz (petlę zawieszoną u sufitu) i kopnął stołek na którym stałeś bezpiecznie. Dusisz się, bardzo się dusisz!!!! Tuż przed agonią swoją wymyśliłeś.....EUREKA!!! winny jest stołek, gdyby stał pod moimi nogami to bym nie zawisł!!!

  Socjalizn jest takim powrozem, socjalizm dusi rozwój gospodarki!!!

  Socjalizn musi mieć duzo pieniedzy z podatków, bo ma duzo potrzeb.

  Wyobraź sobie, ze są w Polsce niskie podatki, tania benzyna, nie ma podatku od spadków oraz darowizn, nie ma podatku dochodowego....raj na ziemi!!!

  Wyobraź sobie dalej, do Polski, do oazy podatkowej lecą jak ćmy do ognia, kapitaliści z całego swiata, tu chcą prowadzić biznes, bo tu jest NORMALNIE!!! Media wreszcie wolne napiętnują, kazdego kto kantuje pracowników, więc takie firmy muszą zwinąć swój biznes. Naród wraca do korzeni swoich i nie zazdrości tym co mają więcej....robi się normalnie

  Powstają nowe zakłady, znika bezrobocie, a konkurencja wymusza większe płace.....Dalej tego nie jesteś w stanie pojąć, to siedź ze swoją pętlą na szyi i czekaj aż kopną w twój socjalistyczny stołek... za chwil kilka banki przyjdą z windykatorem-syndykiem, wtedy zapewne bedzie Ci lepiej!!!

  Zaprawdę powiadam Ci - socjalizm to jest smiertelna choroba!
 • @interesariusz z PL 11:09:43
  W imię socjalistycznej równości poobcinaj nogi koszykarzom, coby nie było niesprawiedliwej nierówności!

  Mówisz zawody sportowe....wyscig szczurów....a kto Ci mówi ze masz w nim startować....żyj skromnie... nie zazdrość tym co wygrywają...nie musisz w wyscigu uczestniczyć...masz wolną wolę!!! Ale nie zamykaj stadionów, nie zamykaj sportowców, nie bądź zawistny, że ONI sięgają po laury!!!
 • @thot
  Przeczytaj moją ostatnią notkę - może to wyjaśni różnice. (Kompendium).
 • @Krzysztof J. Wojtas 11:28:36
  Zadzieram kiecę i lecę....
 • *****
  Uważam, że w pewnych aspektach życia publicznego i ekonomicznego rola państwa jest bardzo ważna i zasadnicza.

  Dzisiaj na przykład przydałoby się w naszej Ojczyźnie, żeby Państwo na krótki okres zaczęło ingerować w ceny paliw płynnych, taką samą rolę Państwo powinno moim zdaniem zaznaczyć w handlu detalicznym żywnością, tak aby sklepy sprzedające artykuły spożywcze nie narzucały lichwiarskiej marży, sięgającej czasem 100 i więcej procent.

  Państwo również powinno dbać o rozwój infrastruktury kolejowej i drogowej, powinno dbać o rozwój rodzimego przemysłu, zwłaszcza energetyki i telekomunikacji, sektora bankowego, przemysłu ciężkiego w tym kopalń, rafinerii, hut, metalurgii, rybołówstwa dalekomorskiego i tego przybrzeżnego, stoczni, sektora produkującego swoją własną polską broń, ponieważ tylko w ten sposób tworzy się POLSKI kapitał narodowy, a dzięki niemu stajemy się partnerem i konkurentem dla innych Państw i nacji.

  A szkolnictwo, a służba zdrowia, a polska kultura, a inwestowanie w badania naukowe oraz w uprawianie przez polską młodzież sportu?

  To wszystko jest, moim zdaniem rolą Państwa, bez tego po pewnym czasie obywatel jakiegoś bytu politycznego, narodowościowego albo etnicznego traci związek ze swoim Państwem, czy z ludźmi, którzy rządzą narodem i Państwem. Stają się wobec Państwa, które nie interesuje się własnym narodem obojętnym na to państwo, zaczyna takie społeczeństwo żyć obok państwa, zaczyna takie społeczeństwo żyć we własnym kraju swoim własnym życiem, które nie ma nic wspólnego z Państwem i Narodem jako wspólnota myśli i idei.

  Natomiast, idea zawarta w Cywilizacji Polskiej, myśli i autorstwa pana Krzysztofa Wojtasa ma na nowo zjednoczyć nasz naród, to taka idea ponad podziałami i różnicami wiary oraz równicami politycznymi występującymi obecnie w naszym Narodzie, tyle i aż tyle.

  Trzeba jednak na początku ustalić jakąś wspólną płaszczyznę, z którą wszyscy się zgodzimy i jej nie będziemy łamać. Każda próba złamania przez nas tej przysięgi będzie karana natychmiast i bezwzględnie, nie ma w tym momencie pomiędzy nami równiejszych i bardziej ważnych, którzy mieliby prawo to prawo łamać. Każdy wobec tego prawa jest równy i każdy z nas wobec tego prawa odpowiada w ten sam sposób.

  To taki sam zamysł, który kreowali ludzie związani ze Stronnictwem Narodowym a potem z OWP, które wyłaniało poprzez swoją działalność prawdziwe polskie elity, między innymi poprzez pracę na rzecz naszego Państwa - Ojczyzny, ale przede wszystkim pod wpływem idei, tzn. Wielkiej Polski, która w efekcie ich poczynań na końcu miała stać się Wielkim Imperium Polskim.

  Bez idei nic nie znaczymy i niczego nie dokonamy, ponieważ każdy ruch polityczny można rozbić, każdego z nas można zamordować lub osadzić w więzieniu albo przekupić, ośmieszyć czy skompromitować, czy znaleźć na nas jakiegoś haka.

  A idei nie jest w stanie nikt zamordować albo o jej z naszych umysłów wymazać, tak jak nie można zamordować wszystkich Polaków. Dlaczego tak się dzieje? Ponieważ idea zaczyna po pewnym czasie żyć swoim własnym nieśmiertelnym życiem. Udowodniliśmy już to przecież w naszej historii wielokrotnie. Pisali o tym również już w przedwojennej Polsce ideolodzy Polskiego Ruchu Narodowego i to wielokrotnie, dzisiaj ich słowa są tak samo aktualne, jak w tamtej Polsce.

  Czy to wszystko, o czym napisałem w pewnym stopniu wielu z nas nie kojarzy się z socjalizmem?

  Uważam również, że nie wszystko, co mieliśmy w tzw. PRL-u w czasie rządów ekipy Gierka było złem wcielonym, no ale to dyskusja na inną okazję.

  p.s.

  Odrzućmy na bok nasze ambicje, odrzućmy to co nas Polaków dzieli, a niech nas połączy jedna idea, którą jest Wielka Polska, dzięki wdrażaniu w życie idei Cywilizacji Polskiej. Przynajmniej spróbujmy to uczynić, ponieważ nasza Ojczyzna ginie, umiera, tak jak i umiera Kościół Katolicki.

  p.s. 2

  Tutaj warto, by było się zastanowić, czy można połączyć Cywilizację Polską i ideą Watykanu, czy te dwie idee mogą funkcjonować obok siebie bez żadnych konfliktów?

  Czy my w tym układzie jesteśmy podmiotem czy orzeczeniem? Jaką rolę w tym układzie spełniamy jako Polski Naród?

  Czy najpierw jesteśmy Polakami, czy najpierw wiernymi poddanymi Watykanu i Kościoła Katolickiego?

  Uważam, że to jest w tym sporze ideologicznym sprawa zasadnicza i najważniejsza.

  Priorytety, to jest najważniejsze, przecież nikt nie chce walczyć z Kościołem, nikt z nas, mam taką nadzieję, nie jest wrogiem Kościoła i w ogóle naszej chrześcijańskiej wiary, ale moim zdaniem Kościół błądzi, Kościół poszedł szeroką drogą, która swoich wiernych prowadzi ku zagładzie, i o to tutaj również jest prowadzony pomiędzy nami spór.

  To my Naród Polski mamy być siłą wiodącą w tym układzie, przynajmniej w naszej Ojczyźnie, a przy nas Polakach ma iść Polski Kościół, jako wspólnota wszystkich Polaków i chrześcijan wiernych Jezusowi Chrystusowi, tak aby dzięki temu nasz Kościół zaczął nas wspierać swoją prawdziwą mądrością i ponadtysiącletnią historią.

  Najpierw idea, a potem dopiero inne sprawy, trzeba się chronić pod ideą a nie pod skrzydłami zwykłych ludzi, ponieważ ludzie odchodzą, a idea jest nieśmiertelna.

  http://paweltonderski.nowyekran.pl/post/55187,cywilizacja-polska-a-ruch-narodowy

  Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

  - Roman Dmowski
 • @Krzysztof J. Wojtas 11:28:36
  Napisałeś:"Obecnie, w trudnych okolicznościach, chcemy powrócić na drogę Przodków i rozpocząć tworzenie Cywilizacji Polskiej.

  To droga wskazana przez Jezusa Chrystusa i chcemy, aby On był patronem tego przedsięwzięcia.

  Podejmując to dzieło, pomni doświadczeń Poprzedników, wiemy, że tylko wspólnym wysiłkiem i serc, i ducha - dzieło to możemy urzeczywistnić."

  Nic dodać nic ująć - socjalizm to Porządek Niezgodności

  Proszę nie mylić socjalizmu - z rolą państwa jako regulatora rzeczywistosci
 • @interesariusz z PL 11:09:43
  Jeżeli chodzi o teorię gier, to mamy przecież zarówno gry o sumie zerowej jak i gry o sumie niezerowej.
  W grze o sumie zerowej jeżeli jeden z graczy wygrywa to drugi musi stracić, podczas gdy w grze o sumie niezerowej wszyscy mogą wygrać.
  Przykład zawodów sportowych a konkretnie lekkoatletyka - sportowcy rywalizują bardziej z samym sobą, chcąc pokonać własne słabości, niż z innymi sportowcami. O dziwo sportowcy którzy zajmują kolejne miejsca poniżej pierwszego także są nagradzani - i nie ma sportowców którzy by byli karani za zajęcie dalszych miejsc. A socjał dla sportowca to jest jego własna przezorność - sam musi się martwić o to by te źródła dochodu sobie zabezpieczyć.
  Socjalizm nie dopuszcza do istnienia takich zawodów, zabrania ich. I pod tym wzgledem przymusza dużo bardziej tych którzy by dobrowolnie chcieli w takich zawodach brać udział.
  Ja uważam że życie w postaci takich właśnie zawodów było by uczciwsze w stosunku do mnie - jeżeli chcę coś osiagnąć to muszę się do zawodów przygotować.
 • @Paweł Tonderski 11:31:13
  Chcesz powiedzieć ze na całym swiecie państwa ingerują w ustalanie ceny pietruszki? To państwa (a nie sponsorzy i producenci sprzetu) maja ingerować w produkcję sportowców? To rodziny na całym swiecie łożą w talenty sportowe, a nie państwo, vide Radwańska, Kubica itd...

  Jest potrzebna rola państwa w zakresie obrony polskości w szkołach oraz w teatrach, kinach, tv - ale jak to robić nalezy, aby nie zostały przejete przez masonerię lub obce narodowi siły - nie mam rozwiązania na dzisiaj

  Socjalizm plus naród = narodowy socjalizm

  Tego chcesz?
 • Hmmm...
  Trochę można...-:)) edukować.

  Po pierwsze wypada zauważyć, że nie pożądaj (rzeczy, która jest bliźniego) oznacza konkretnego (np) Mercedesa. Ale nie mercedesa (ogólnie). Więc pożadać (chcieć mieć) Mercedesa - to jak najbardziej moralne, ale nie chcieć zabrać tego - którego MA sąsiad.

  Księża z "ambony" jednak chętniej wygłaszają intencje w rodzaju:"aby skruszyć serca bogatych"...

  I co?
  Kapitalista ma sprzedać fabrykę i dochód rozdać bezrobotnym?
  Bo żądają wsparcia?

  Odpowiedzią na PROŚBĘ o wsparcie - jest jałmużna (CO ŁASKA - bez reklamacji).

  Odpowiedzią na ŻĄDANIE wsparcia - jest pytanie:
  Komu? (Z NAZWISKA) zabrać, aby Tobie dać?

  A może pożyczyć - aby Ciebie wesprzeć?
  Kto ma oddać ten dług?
  Inni ludzie?... ich dzieci?

  A może Twoje dzieci?
  No to pożycz na ich rachunek. Ale nie obciążaj moich dzieci.
  Wolę biedę, niż niewolnictwo bliźnich.
 • @thot 11:41:42
  Oczywiście, że nie, ale powinno walczyć ze zmowami cenowymi, lichwą i geszeftem, to miałem na myśli. Nie ścigać babci, która handluje kwiatami albo pietruszką tylko z korporacjami, które narzucają ceny innym, pod ochronnym płaszczykiem Polskiego Parlamentu i Polskiego Rządu. Zwalniać z podatku drobnych Polskich przedsiębiorców, im ułatwiać życie w Polsce, a ściągać podatki z wielkich korporacji oraz z banków, którzy Polaków wysysają ich z ich ciężko zarobionych pieniędzy, jak jakieś kleszcze, które wyniszczają małych przedsiębiorców.

  Nie ustanawiać pozwoleń, koncesji i kolejny akcyz oraz pozwoleń od pozwoleń, ale je zlikwidować, natomiast walczyć bezwzględnie z ludźmi, którzy w swojej działalności kierują się zasadami przejętymi od lichwiarzy i geszefciarzy, tłumacząc się tym, że na tym jakoby polega wolność gospodarcza. Państwo, w którym jest fiskalizacja, akcyzy i pozwolenia na działalności gospodarcze, nie jest Państwem wolnym, tylko krajem policyjnej dyktatury, które w istocie jest wrogiem swoich obywateli...

  Pozdrawiam.

  p.s.

  Czy trzeba wszystko sprzedać i zaryzykować swoim całym majątkiem oraz wyjechać ze swojej własnej Ojczyzny Polski, aby uczynić ze swojej córki albo syna mistrza sportu?! Tak jak się to stało w przypadku Kubicy czy sióstr Radwańskich?

  To są sporty indywidualne, a co z grami zespołowymi?
 • @Robert Grunholz 12:04:39
  Panie Robercie, 10 przykazanie utworzono z dwóch innych przykazań, przy jego połączeniu wyszło, to co wyszło. :)
 • @Robert Grunholz 12:04:39
  Państwo dostaje od nas podatek dochodowy, podatek od towarów i usług (VAT), płacimy i wymagamy. :)
 • @thot 09:57:29
  Eeee tam kibuc. Latyfundium, to jest dopiero organizacja! Żadnego socjalizmu i każda mądra inaczej paremia prawnicza do niego pasuje. I jak łacińska!!! i jaka cywilizowana !!!!
 • @Robert Grunholz 12:04:39
  Aż dziwne, że 17 latek pisze jak STARY wyga...Brawa! :)
 • @Paweł Tonderski 12:06:09
  Jedzie Pan po bandzie...
  Gry zespołowe?
  Ma Pan na myśli siatkówkę?

  Czy bycie mistrzem sportu - to jakiś dekalogowy nakaz?
  Czy założył Pan fundację wspierającą sportowców (np. F1)?
  Czy tylko żąda Pan, aby inni się zrzucili - a Pan łaskawie w Polsacie obejrzy?
  -:)
 • @Robert Grunholz 12:04:39
  Myli się pan, to właśnie Państwo tworzy monopole, ponieważ obciążenia podatkowe stosowane dla korporacji są dla nich tylko małą przeszkodą w ich działalności, a taki sam podatek dochodowy i VAT dla małego przedsiębiorcy jest gwoździem do jego trumny.

  Wolny handel nie tworzy się od tak sam z siebie, tylko poprzez ustawy, które są tworzone przez ludzi, którzy te ustawy tworzą w jakimś Państwie.

  Niech pan nie stosuje retoryki lichwiarzy i geszefciarzy od tzw. wolnego handlu i niewidocznej ręki rynku, ponieważ to jest dym w oczy dla zwykłych ludzi.

  Nie ma żadnego wolnego handlu, ponieważ to właśnie państwo umożliwiło korporacjom na stworzenie monopoli poprzez ustawy, które były tworzone pod wpływem lobbystów, którzy byli opłacani przez właśnie te korporacje, tak aby wyeliminować z rynku konkurencję, tą konkurencją jest Naród, inaczej warstwa średnia, w ten sposób tworzy się nowoczesne niewolnictwo, a nie wolny handel i wolną przedsiębiorczość, która kreuje się poprzez pracę i zdrową konkurencję na rynku, która jest efektem naszej ciężkiej pracy.
 • @Paweł Tonderski 12:06:09
  Paweł

  Chodzi o to, aby ustalić, ile i co ma państwo nadzorować...wypracować consensus społeczny.... tak aby te funkcje kontrolne (niby) nie zostaly przejęte przez OBCE SIŁY! (vide rada tv lub "ministerstwo edukacji narodowej")

  Chodzi o to, aby ludzie zrozumieli, ze żadnej równości w przyrodzie nie ma i nie będzie, i aby nierówności nie regulowało państwo socjalistyczne, lecz wolne jednostki ludzkie połączone MIŁOŚCIĄ bliźniego....ta utopia bardziej mi się podoba od utopii socjalistycznej...ale to tylko (lub aż) kwestia smaku!
  Pozdrawiam...proszę o dalszą dyskusję, a wrócę około 18
 • @BTadeusz 12:13:57
  Jak zwykle panie Tadeuszu, jak zwykle. :)
 • @thot 12:17:12
  Ale tego pan nie musi mnie tłumaczyć, tylko niech to wszystko będzie dla nas wszystkich napisane w sposób przejrzysty, tak aby dla nas wszystkich było to jasne i zrozumiałe, a potem przestrzegane przez nas wszystkich w ten sam sposób.
 • @Andarian 11:17:49
  Przecież ja to właśnie postuluję !
 • Jaki socjalizm?
  To co się nazywa socjalizmem to socjalizmem nie jest lecz jego karykaturą.
  Wydmuszką i oszustwem. W socjalizmie nie ma socjalizmu.
 • @Paweł Tonderski 12:19:49
  Tutaj chodzi o interpretację przepisów w Polsce, które stosują urzędy skarbowe, kierując się zapisami-ustawami, każdy wuj na swój strój, kiedy większość tych przepisów jest stworzona tylko po to, aby w mętnej wodzie lepiej pływało się rekinom, a nie małym rybkom.

  Interpretacja przepisów w Polsce od morza do gór i od Odry do Bugu powinna być dla wszystkich Polaków w ten sam sposób przedstawiane i przestrzegane. W sposób prosty, przejrzysty i zrozumiały, a podatek dochodowy powinien być całkowicie zlikwidowany.
 • @thot 11:24:02
  wyobraź sobie, że tu jest raj podatkowy, a gdzie indziej nie ma,
  no to zaraz spadają nam na głowę bomby, bo taka systuacja to jest wypowiedzenie wojny ekonomicznej, albo powstaje żelazna kurtyna,

  wyobraź sobie, że wszędzie jest raj, nigdzie nie ma podatków !!! TO GDZIE WTEDY PóJDą KAPITALIśCI ???

  W Oświęciumiu, i innych obozach, konkurencja była najwyższa, po prostu każdego dnia walka o życie. Jakoś nie zwiększyło to ani produktywności, ani nie wymusiło wzrostu płac.

  Przeciętny amerykanin byłby biedny, gdyby nie sowiecka propaganda, a teraz, gdy jej zabrakło, coraz szybciej biednieje.

  Porównanie do stołka jest całkowicie chybione - bez sensu.

  Jakoś w Japoni podczas skoku przemysłowego po II wojnie miali całkiem socjalistyczne ministerstwo przemysłu.

  Co jest złego w tym, że zabrania się ludziom traktować innych jak mięso armatnie, doprawdy nie wiem. Tak samo jak zapobieganie wyniszczającym formom konkurencji.
 • @thot 11:28:13
  Socjalizm nie zakłada równości. Zakłada tylko prawo do przeżycia dla wszystkich.

  Muszę startować, bowiem inaczej tacy jak Ty zagłodzą mnie na śmierć. Przecież to jest również dla Ciebie oczywiste, że nie pozwolisz mi żyć, no bo nie masz w tym żadnego interesu (nerki mam chore, a więc Ci się nie przydam jako rezerwuar narządów).
 • @Robert Grunholz 12:31:30
  Jeżeli się zgadzamy to tym lepiej. ::) Ja mam w zwyczaju prowadzić często zupełnie niepotrzebnie polemikę z ludźmi, którzy się ze mną zgadzają, ale używają innych słów niż ja. :) To moja wada, której trudno mi się z siebie wyzbyć.
 • @programista 11:41:27
  Jak na moje wyczucie, to tylko udajesz, że nie rozumiesz.

  Pytanie: czy mamy realizować na śmierć i życie, jak w dżungli, czy też mamy jakieś poczucie wspólnoty, i bierzemy PROPORCJONALNIE do wielkości wkładu.

  Zawody sportowe zakładają nieproporcjonalność. Ktoś o ułamek szybszy na dystansie dwugodzinnym zamiast wziąść ułamek więcej, bierze wszystko - zwycięstwo.

  A jak wziął wszystko, to jako zwycięsca dyktuje warunki. W następnych zawodach ma fory.

  I to jest to, do czego Ty namawiasz.
 • @interesariusz z PL 12:28:08
  To postaraj się to zrozumieć, że do momentu, w którym to państwo decyduje o tym, kto komu ma podać dłoń, będzie to prowadziło do sytuacji patologicznych częściej aniżeli będzie to miało miejsce w sytuacji, gdy państwo będzie tylko stało na straży prawa. Im mniej urzędników i regulacji tym mniej zaradne osoby są w stanie działać. Im więcej osób jest w stanie działać tym lepiej dla tych najmniej zaradnych - mają bowiem większy wybór osób, których rękę uchwycą, a Ci bardziej zaradni muszą im zaoferować lepsze warunki.

  Zapamiętaj też to, że nie ma prostszego sposobu by wzbudzić w kimś nienawiść do potrzebujących jak zmuszając ich do pomocy. Wymuszona pomoc prowadzi do wzajemnej niechęci, zazdrości i nienawiści, tym samym prowokuje do wykorzystywania przez silniejszych swojej przewagi (często drogami nielegalnymi).

  Postaraj się też zrozumieć, że wolny rynek, który my proponujemy to nie jest neoliberalny faszyzm z tyranią wielkich banków i korporacji, a system, w którym robotnik jeśli jest wyzyskiwany rzuca robotę i bez pytania urzędnika o pozwolenie, bez płacenia haraczu państwu idzie sąsiadowi skosić trawnik i naprawić ogrodzenie, za co dostanie wystarczająco dużo pieniędzy by naprawdę godnie żyć. Jego sąsiad mając bowiem więcej talentów ma na tyle dużo pieniędzy, że jest w stanie mu zaoferować więcej aniżeli Ci, którzy pragnęliby robotnika wyzyskać. Tym samym wyzyskiwacze są zmuszeni zaoferować godne warunki pracy (bo każdy człowiek ma możliwość zarabiania gdzie indziej).
 • @Robert Grunholz 12:27:01
  Panie Robercie, ale dlaczego ludzie, którzy piszą o wolnym handlu i niewidocznej ręce rynku w Polsce, ciągle używają tego argumentu w dyskusjach, że ja mam coś do ich mercedesów albo do ich pięciu domów, ja do tego nic nie mam, ale chcę mieć to samo. Jeżeli ciężko pracuję, chcę się dorabiać tego majątku, a nie chcę być we własnym kraju tłamszony i to jeszcze pod płaszczykiem wolnego handlu, którego w naszym kraju nigdy nie było i na dodatek przez własne Państwo. Chcę pracować w Polsce, chce być w ten sam wynagradzany, jak tacy sami ludzie w Niemczech, w Anglii, czy w Stanach Zjednoczonych.

  A u nas to jest system mafijny, zresztą w tych wyżej wymieniony krajach również, w tych krajach również nie zarobi się dużych pieniędzy bez układów i lichwy oraz korupcji. Taka jest, niestety prawda. Oczywiście od tej reguły są wyjątki.

  I dlatego my Polacy mamy w Polsce stworzyć swój własny wyjątkowy system podatkowy, który będzie zupełnie innych od tych już istniejących w innych krajach. To jest nasze zadanie na dzisiaj, do tego ma służyć idea Cywilizacji Polskiej i myśli pana Rossakiewicza.

  Zresztą tutaj na tym portalu jest tyle mądrych głów i nie mogą jakoś dojść do porozumienia, tak aby w szybkim tempie Polska poszła swoją polską drogą, ale patrzą się na to, co czynią inni w swoich krajach.

  Czy nam Polakom jest to naprawdę do czegoś potrzebne, to my Polacy jesteśmy jakimiś głąbami, nie możemy żyć w sposób, w którym żyli nasi przodkowie? Przecież już wszystko zostało napisane przez naszych rodaków, teraz wystarczy to wdrażać w czyn.
 • @Paweł Tonderski 11:31:13
  Zamiast regulować ceny państwo może wypłacać zasiłki z dodrukowywanych pieniędzy, powodując inflację - stanowiącą pokrycie tych zasiłków.

  Wbrew pozorom, wcale nie jest to taki głupi system, jak wygląda w oczach tych, co go zaraz oplują.
 • @BTadeusz 12:03:34
  Bardzo prosto

  wszelka własność ziemi, kopalin, itp, pochodzi z rabunku.

  Należy ją zlikwidować. Ziemia, kopaliny i inne bogactwa naturalne są "własnością" ludzkości.
 • @Robert Grunholz 12:04:39
  czyli Clint uważa, że pracownikowi należy się jeszcze mniej niż niewolnikowi - niewolnik oprócz posiłku miał jeszcze dach nad głową.

  Pięknie udowodniłeś, że proponujesz neoniewolnictwo.

  I nie dziw się, że ja jestem przeciw, nawet jeśli w wyniku wyścigu szczurów Ty miałbyś zostać niewolnikiem u mnie.

  A przykazania Boskie lepiej zostaw na boku, Trzeba jeszcze umieć je pojmować, a nie tylko cytować.
 • @thot 12:17:12
  A skąd te jednostki połączone miłością bliźniego ?

  Jednostki może i się znajdą, ale przeciętny "bliźni" jest nastawiony na wykorzystywanie i dręczenie sąsiada.

  Ludzie, niestety, jako masa, nie mają w sobie żadnych ludzkich uczuć. Ludzkie uczucia to fikcja literacka.
 • @Robert Grunholz 12:27:01
  W tym cały jest ambaras, że ten mający już mercedesa sprawi, że ten jego pragnący, choćby sobie żyły wyprówał, zarobi tylko na miskę zupy.

  Wynagrodznie zależy od miejsca siedzenia, a nie od wkładu pracy.
 • @interesariusz z PL 12:45:48
  "A jak wziął wszystko, to jako zwycięsca dyktuje warunki. W następnych zawodach ma fory."
  Zwycięsca zawodów jeżeli wygrywa to wygrywa tylko to co było do zdobycia w tych konkretnie zawodach. W następnych jest takim samym zawodnikiem jak wszyscy inni.
  "Pytanie: czy mamy realizować na śmierć i życie, jak w dżungli, czy też mamy jakieś poczucie wspólnoty, i bierzemy PROPORCJONALNIE do wielkości wkładu."
  Moja odpowiedź: nie mamy rywalizować na śmierć i życie, mamy poczucie wspólnoty i w związku tym współpracujemy dla uzyskania wzajemnych korzyści. A warunki takiej współpracy zawsze ustalamy przed rozpoczęciem współpracy. I nasza wzajemna współpraca jest dobrowolna. A socjalizm z dobrowolnością w parze nie idzie.
 • @Andarian 12:46:07
  " Ci bardziej zaradni muszą im zaoferować lepsze warunki. "

  a z czego to wynika ? moim zdaniem fikcja. No i jeśli "muszą" to nie są dość zaradni.
 • @interesariusz z PL 12:49:40
  Ma Pan skłonność do "przegięć"...
  Dlaczego ludzkości?
  Systemy prawne i ich treść są przypisane do ziemi w granicach.
  Narody żyjące w tych granicach muszą sobie radzić tym, co w swojej ziemi znajdą. I tak - daje się żyć - bez światowej "prywatyzacji", czy, jak kto woli - nacjonalizacji.
  Ale w połowie - zgadzam się z Panem.
  Ta ziemia, któą przodkowie krwią wywalczyli - jest WSPÓLNA i niepodzielna. Jej bogactwo - jest JEJ bogactwem.
  Człowiek tym - co z niej wydobędzie - winien jej oddać - uszlachetnić ją.

  Jeśli coś wydobywamy (PRZECIEŻ dla innych!) - to należy nam się od innych wynagrodzenie za wydobycie.(usługa).
  A włąsność ziemi (Polskiej) nie może być gwarantowana polskim prawem. Ogradzając płotem hektary - ograniczamy wolność współwłaścicieli tej ziemi. Powinniśmy im zapłacić za ich usługę użyczenia nam ich wolności - abyśmy cieszyli się większą.
  Więc - dzierżawa.
  Oczywistym jest też, że nikt nikomu nie zagwarantuje własności (zwłaszcza ziemi) na wieczność - na wszystkie pokolenia.
  Więc stanowienie prawa własności obszarów ziemi, to archaizm z czasów, kiedy ziemia wydawała się nieskończoną.

  Dziś - praktycznie to konkurencja "systemów prawnych".
  Jedna ziemia jest pod prawem Rosji, inna - USA, itd.
  Ludzie zdecydują, którego prawa warto strzec...

  Ale to jeszcze troche potrwa... -:)
 • @interesariusz z PL 12:47:27
  Niech spróbują!!!...-:)))
 • @Andarian 12:46:07
  =Zapamiętaj też to, że nie ma prostszego sposobu by wzbudzić w kimś nienawiść do potrzebujących jak zmuszając ich do pomocy. Wymuszona pomoc prowadzi do wzajemnej niechęci, zazdrości i nienawiści, tym samym prowokuje do wykorzystywania przez silniejszych swojej przewagi (często drogami nielegalnymi). =

  Zmuszanie do podziału się wytworami własnej pracy rzeczywiscie wybudza niechec, (moze ktos mi wytlumaczy, dlaczego w tym nieszczesnym edytorze traci si polskie litery, albo tekst zaczyna skakac po nacisnieciu kazdej litery, brrr, pewnie to wytwor socjalistow), ale tylko wtedy, gdy dzielenie jest sprzeczne z kultura, niedzielenie sie jest wyobrazalne i wykonalne,

  ale socjalizm tylko dlatego "zabiera" bogatym, ze nie potrafi sobie poradzic z wyrownaniem szans, gdyby ludzie mieli rowne szanse, rowny start i zakaz eksploatacji innych, nikomu nie trzeba by zabierac,
 • @Robert Grunholz 12:32:51
  Komunizm również był karykaturą. I podobnie jest z tak zwanym liberalizmem.

  Kto powiedział że to nie był i nie jest wolny wybór? To nie prawda, bo ludzie to wybierają. Więc ten socjalizm, komunizm, jest liberalizmem.
 • @interesariusz z PL 12:49:40
  ///
  Bardzo prosto

  wszelka własność ziemi, kopalin, itp, pochodzi z rabunku.

  Należy ją zlikwidować. Ziemia, kopaliny i inne bogactwa naturalne są "własnością" ludzkości.
  ///

  I myślisz że tego posłuchają i staną się wreszcie ludźmi?
 • @programista 13:03:59
  nietety, tylko dlatego w sporcie w następnych zawodach ma się równy start, że tak dyktuje metasport, czyli normalne życie.

  Gdyby życie na ziemi regulował Bóg, to może ludzie mieliby równe sznse. Ale życie regulują Ci, którzy uzyskali nad bliźnimi przewagę, i regulują tak, aby tę swoją przewagę powiększyć.

  I socjalizm jest po to, aby się tej naturalnej skłonności przeciwstawić - w imię wspólnoty, o której piszesz.
 • @programista 11:41:27
  Taaa... pięknie, k... pięknie...(-:) ) :
  """Ja uważam że życie w postaci takich właśnie zawodów było by uczciwsze w stosunku do mnie - jeżeli chcę coś osiagnąć to muszę się do zawodów przygotować."""

  Czy to nie ewidentne, że właśnie zabrakło nagród?
  Bo "działacze" dzielą pulę między siebie? i ochłapy dla podium?
  A boisko staje się własnością działaczy?

  Wiem, wiem...
  Zrobili mgłę.
  Nie (ma być) widać...
  Mamy skakać dla skakania... dla pryjemności.
  Tylko po co im własność tego boiska?
 • @Robert Grunholz 13:21:41
  Nie którym się wydaje że jak wyłączą światło i nie będą widzieć zła to już go nie będzie. Tak jak małe dzieci które zakrywają rękami oczy i mówią: Znajdź mnie.

  Jak to jest że te wszystkie mądre głowy co to znają pigułkę szczęścia ludzkości, mają ją wiedzą jak ją podać, podają nie są w stanie uzyskać pożądanego efektu?

  Dlaczego jeśli coś jest lepsze to ludzie nie chcą tego wybrać tylko tkwią w tym gorszym? Przecież doktrynerzy antysocjalistyczni (proliberalni) twierdzą że chodzi o wolność. Skoro więc ludzie wybierają socjalizm to jest to ich wybór.

  Okazuje się w tym wszystkim że więcej sensu było w "nie palcie komitetów" chociaż było to mało mądre, ale jednak skuteczne.
 • @thot 11:35:41
  ///

  Proszę nie mylić socjalizmu - z rolą państwa jako regulatora rzeczywistosci
  ///

  Regulatora czego? Kolega chyba nie wie co pisze. O to chodzi że państwo nie może regulować rzeczywistości. Rzeczywistość reguluje draństwo.

  Ale jeśliby kolega poszukał dobrze to znalazłby odpowiedź że jak Kuba Bogu tak Bóg Kubie. I odpowiedź jest gotowa. Wszystko się wyjaśnia. Prosto, krótko, jasno.
 • Chciałbym powiedzieć jedną rzecz której być może nie zauważają wybitni znawcy tematu
  SOCJALIZM MOŻE WIĘCEJ.
 • @interesariusz z PL 10:26:40
  "Naszemu państwu potrzeba gruntownej reformy w kierunku socjalnym"

  - jestem przerażony! Przecież to oznacza jeszcze więcej podatków, jeszcze więcej ludzi biednych. Żeby dać, najpierw trzeba zabrać. A nawet gdyby ograbić wszystkich bogaczy (2% społeczeństwa?) i rozdać biednym, to szybko okaże się, że to nawet na waciki nie wystarczy. Tak więc to będzie zabieranie biednym, żeby dać innym biednym. A wiadomo, że ten kto odbiera i daje, to najlepiej na tym wychodzi. Bogactwo nie bierze się z podziału, ale z pracy. Trzeba ludziom nie przeszkadzać się rozwijać. Wtedy nie będą potrzebowali żadnej jałmużny od nikogo.

  "NIe, zwykły zjadacz chleba chce, aby państwo wyrównało co nieco jego szansę na przeżycie, poprzez zabranie tym, co korzystając z różnych możliwości przymusu pozbawiają go szansy na godziewy zarobek."

  - ale skąd się biorą te "możliwości przymusu"? Gdybym był bardzo bogatym i wpływowym człowiekiem, to jeszcze podpuszczałbym maluczkich, żeby było więcej socjalizmu. Bo to by mi dało gwarancję, na ich zgodę na ingerencję państwa we wszystko. Bo bez powszechnej zgody na interwencjonizm państwowy nie da się kręcić lodów. Tak, coś tam by się maluczkim też odpaliło, żeby poczuli, że sobie coś "wywalczyli" i żeby się zamknęli. Ale o odpowiedni kierunek tej ingerencji w najistotniejszych dla mnie sprawach, to już postarałbym się ja :)

  Dobrymi intencjami jest piekło wybrukowane. Zawsze trzeba patrzeć na koszty pomocy socjalnej. Tak naprawdę mamy następujący wybór: dać ludziom pracę lub dać pomoc socjalną. Żeby mieć pieniądze na pomoc socjalną, musimy nakładać podatki, które tłamszą wzrost liczby miejsc pracy. I zamiast mieć coraz więcej niezależnych i samowystarczalnych pracujących, mamy coraz więcej beneficjentów pomocy socjalnej uzależnionych od państwa. I mamy wtedy swój twardy elektorat. I może właśnie o to w tym całym socjalizmie chodzi?
 • @p4wel 13:42:53
  ciekaw jestem, jak Kmicic krecil lody bez pomocy socjalisycznego panstwa,
 • posłuchaj Hans Solo - Polak Wyjątkowy
  http://www.youtube.com/watch?v=SOypVl7oaYc
 • @thot 08:19:34
  Myślę, że określenie poglądów niektórych ludzi żyjących z nami w Polsce jako "socjalistyczne" to jest eufemizm.

  Ja nie wiem, jak po tylu zbrodniach komunizmu, maoizmu, narodowego socjalizmu, "czerwonokmeryzmu" i innych izmów można tak łatwo powtarzać te same zbrodnicze hasła.

  Praktyka XIX-wiecznego liberalizmu ekonomicznego na pewno nie była różowa. Ale porównując jego skutki, do skutków wspomnionych wcześniej ustrojów utopijnych, nie można mieć chyba wątpliwości, że to wolny rynek wykarmił te miliardy ludzi na całym świecie, które pojawiły się w trakcie i po rewolucji przemysłowej. Próba wprowadzenia na świecie socjalistycznego raju w XX w. kosztowała życie miliony ludzi. Wybór miedzy wolnym rynkiem a socjalizmem, to wybór między życiem a śmiercią.
 • Złoto!
  http://www.youtube.com/watch?v=SOypVl7oaYc
 • @Robert Grunholz 13:38:16
  Zna pan trochę ludzi, miał pan trochę do czynienia z ludźmi tak na prawdę, w żywych kontaktach?

  Ludzie nie potrafią wybierać, ludzie mają CHUCIE ale nie mają DUCHA. Więc nie mają poznania. A takie życie jest nudne czyli trudne, trzeba się rozrywać, trzeba ciężko pracować. Ileż to razy słyszałem... wczoraj w TV pokazywali Paprykarza, facet lat 50 płacze do kamery bo mu grad zniszczył wszystko... kilka dni temu wycieczkowicze, światowcy, op 14 tysiaczków - całe oszcżędności na wycieczkę do KUBY. bo nigdy nigdzie nie byli... a 60 km od ich miejsca zamieszkania takie piękne tereny. Ale tam nie ma hoteli, luksusa, nikt nie usługuje....

  Ludzie właśnie nie chcą socjalizmu, ludzie chcą UŻYWAĆ ŻYCIA. Nawet jeśli nie wiedzą jak, nawet jeśli nie wiedzą jak JAK, ale ważne jest że chcą. I te chucie nimi kierują. JAk nie ma czego chcą to jest źle.

  Mądrość Talmudu mówi: jeśli już masz wiedzę to czego jeszcze chcesz?
 • @interesariusz z PL 13:51:46
  Jaki znowu Kmicic? Ten z książki Sienkiewicza? To może pogadamy o Koziołku Matołku? Myślałem, że prowadzimy poważną rozmowę?
  Ale chyba się pomyliłem.
 • @Robert Grunholz 14:26:17
  Proszę na początek nauczyć się rozróżniać to co dobre od tego co niedobre. Nie znam talmudu przyznaję ale domyślam się że jeśli nawet nie ma tam takich zapisów to funkcjonują one w mentalności części osób pochodzenia żydowskiego .

  Ale co to ma do rzeczy? Ja chciałem tylko powiedzieć że jeśli człowiek ma poznanie praw natury to nie potrzebuje ani systemów ani walki z tymi systemami.

  Podajesz takie nieładne cytaty z Talmudu, a ja powołam się na słowa Jezusa. Aby nie dbać o to, płacić podatki i nie sprzeciwiać władzy bo ona od Boga pochodzi.
 • @Robert Grunholz 14:26:17
  No więc właśnie, nie ma logiki. Ludzie kierują się w życiu emocjami, przeważnie strachem, ale przekonani są że działają racjonalnie i wybierają najlepiej. Mają przecież pokończone szkoły i dowody potwierdzające ich mądrość.

  Kiedy im tylko wspomnieć że pojęcia nie mają, że nie mają w sobie Prawdy to oni... no nie tylko w Szwecji tak jest, tak jest wszędzie, a najgorzej tam gdzie ludzie są rozwiąźli i zachłanni, chciwi i pyszni i przedkładają znajomości, kontakty, układy nad Boga.

  I tacy są ludzie. Po prostu i zwyczajnie. Kto ich tak urządził? Sami się tak urządzają. Tak wybierają.
 • @thot 08:19:34
  Obojętnie pod jaką etykietką syjoniści występują (ostatnio "neo-konserwatyści" w modzie), jesteśmy narodem chorym, chorym na fatalną mutację raka, która nazywa się żydo-komunizm i przerzuca się za pomocą syjonistów na wszystkie organy. Należy ich zidentyfikować, wyciąć i wyrzucić! Innego lekarstwa nie ma.
 • @Zdzich 16:58:44
  Proponuję Ci relatywizm!

  Pytam ciebie, kto jest winien, koza, czy krzywe drzewo, ze koza na nie wchodzi?

  Wyprostujmy WRESZCIE nasze DRZEWO....nabierzmy mądrości....wtedy nigdy nie powiemy, ze wlazł na nasze drzewo jakiś syjonista....

  Dla mnie od tego trzeba zacząć...kozy nie zmienimy, ona zawsze na krzywe drzewo wlezie!!!
 • @interesariusz z PL 13:05:26
  Gdyby ludzie byli uczciwi nigdy nikomu, nie przyszedłby do głowy taki pomysł jak socjalizm. Ponieważ ludzie nie są uczciwi coś takiego jak socjalizm nie może zaistnieć. Taki paradoks. Tak samo jak socjalizm nigdy nie będzie idealny, tak samo wolny rynek również będzie miał swoje wady. Problem z socjalizmem polega na tym, że prędzej czy później wpędza ludzi w biedę. Im biedniejszy jesteś tym krócej socjalizm może funkcjonować. W dodatku jego żywotność skraca się w miarę rozwoju technologicznego. Słusznie twierdził Marks mówiąc, że socjalizm może istnieć tylko globalnie. Oznacza on bowiem stopniowe staczanie się w ewolucji rodzaju ludzkiego. Mówię rodzaju, ponieważ w miarę rozwoju technologicznego, dostępności zaawansowanej medycyny w niedługim czasie dla wybrańców będą dostępne takie wynalazki jak kuracje odmładzające, rekombinacje genowe i inne rzeczy, które w większości wydają się być całkiem jak z powieści sci-fi. Ale to nie będzie dostępne dla ogółu. Już z pewnością nie w socjalizmie.

  Aż mnie skłoniłeś do napisania notki na ten temat.
 • @BTadeusz 13:09:02
  Niekoniecznie. Świat znalazł się na rozdrożu. Ma kilka ścieżek do wyboru. Żadna nie jest idealna. Wybory już niebawem. Na świecie wiele się dzieje.
 • @LosHelios 13:57:08
  BARDZO, bardzo dziękuje za piosenki, nie znałem ich...tłumaczy mnie mój wiek...61 lat...dziekuje jeszcze raz...
 • @Andarian 18:49:27
  Oj! panie Andarianie...
  A cóż to za wybory?

  Właściwszych ludzi?
  "mojszejszych?"-:)))

  Nasi "do wyboru" - to są po jednej matce - Magdalence.

  A za wodą?
  Kiedy Obamę wybrano - świat miał się zresetować.
  I co?

  Fakt, że gonią w piętkę.
  Bo jedyne, w czym widzą zapewne sens wydawania pieniędzy, to ziemia.
  A nie mają odwagi zawołać gremialnie - sprawdzam!

  Ale następne pokolenie wyzute kompletnie z tożsamości historycznej - dość prawdopodobne, że "spłaci długi".
  I język polski będzie brzmiał równie groteskowo, co dziś kaszubski.
  Pomysły na wolność zostaną nam przydzielone - "DO WYBORU".
 • @BTadeusz 19:09:17
  Katastrofista jestes

  Weż sie lepiej do roboty i DZIAŁAJ, a nie kracz, nie poddawaj się...bo młodzi to czytają, i ręce im opadną....
 • @thot 19:19:42
  Działam przecież-:)))
  Nie widać?
  Przekonałem Pana do demokracji?
  Do zakazu obrotu bezgotówkowego?
  Do obowiązku posła głosowania zgodnego z wolą większości wyborców?
  No widzi Pan...
  Pełne ręce roboty.-:)
 • "Polaków na socjalistyczne państwo nie stać!"
  Myślę szacowany pan, że polaków również nie stać i na kapitalistycznie państwo, szczegolnie takiego rodzaju które teraz jest obecne w Polsce.
  Dlatego, żeby któś był bogaty, któś muse być biedny (bogaci zawsze będą mieć aroganckie zachowanie wobec biednych, a biedni zawsze będą zazdrosny wobec bogatych) i niestety ten postułat kapitalizmu nie potrafią zmienić żadne reformy.
  Bardzo już obrzydli kapitalistycznie bajki o "wolnym rynku", "równych możliwośćiach", "równych prawаch" i t.p.
  Bardzo dobrze na ten temat kiedyś mowił błogosławiony Jan Paweł 2 - "Jestem głosem tych którzy tego głosu nie mają".
 • @BTadeusz 19:32:22
  Przekonałem Pana do demokracji? - NIE

  Demokracja musi sama siebie ograniczyc...nie mozna demokratycznie podejmować decyzji czy transformata laplasa tego równania jest poprawna!

  Demokratycznie powinnismy wybierać władzę, decydować, czy w koziej wólce ma byc most czy tunel....ale nie to czy podatek VAT ma być w wysokosci 5% czy 23%
 • @thot 19:43:21
  Nie.
  Transformata laplace'a nie jest do niczego potrzebna normalnemu obywatelowi.
  Więc nie może być ani przedmiotem, ani podmiotem prawa.
  Nie można więc poddawać jej głosowaniu - bo to nie ma sensu.

  Natomiast, czy dług Kowalskiego ma spłacać Nowak - OWSZEM.
  I gdybyśmy demokratycznie przegłosowali, że nie może - to państwo straciłoby legitymację do zadłużania nas (bo przecież nie - "się").

  Gdybyśmy przegłosowali, że obywatel nie może urodzić się zadłużony, to wszystkie polskie długi musielibyśmy uregulować - my - już narodzeni.

  I proszę nie pisać, że kowalski nie kończąc studiów ekonomicznych - nie jest kompetentny w sprawie tego, czy jego syn urodzi się zadłużony, czy nie.

  Dlatego - demiokracja ma tylu przeciwników.
  W Panu także?
  Czy się mylę?
 • @Robert Grunholz 20:06:58
  Pan mi tłumaczy, ze głupota jest mądra?
  (pogląd na demokrację)

  W Atenach demokracja nie była władzą ludu.

  W Atenach prawo było stanowione wolą większości obywateli - I TO PRZEZ GŁOSOWANIE - A NIE POCHODY ULICZNE.
  Źle Pan pamięta.

  A OBYWATELEM był ten, kto nosił ateński miecz.
  Ten, kto swoją osobą. postawą i wysłkiem gwarantował siłę państwa.

  Komu w Polsce zaproponowałby Pan obywatelstwo - stanowiące prawo?
 • @BTadeusz 19:59:50
  Dał Panu dobrą odpowiedź Robert Grunholz - nie będę więc jej poprawiał

  Demokratycznie nie mozna kazdego problemu rozwiązywać...albo się wie, albo nie wie....to dotyczy transformaty laplasa....masa ludzka nie moze rozwiązać takiego zadania...normalny obywatel, niech nie wyciaga demokratycznych łap swoich aby twen problem rozwiazać....i nie chodzi o to, ze nie jest ten problem przedmiotem, ani podmiotem prawa...chodzi o OGRANICZENIE wszechmocnej demokracji...nie otwiera ona wszystkich drzwi....to nie jest zdanie prawdziwe, ze demokracja ma tylu przeciwników....zdanie prawdziwe jest, ze demokratycznie nie WOLNO rozwiązywać WSZYSTKICH problemów...a jakie wolno??? to inna bajka
 • @thot 20:24:00
  kto Panu naopowiadał, że demokracja jest wszechmocna?!?!?
  Wszechmocna jest banda czworga.
  Jeśli ma Pan wątpliwosci to prosze wyjrzeć przez okno.
  I proszę nie namawiać mnie do działania.
  Bo idąc do urny popiera Pan to, co opisałem w swoim "czarnowidztwie".

  Jeszcze tylko proszę o jedną odpowiedź:
  Czy Kowalski zagłosuje na nakaz spłaty kredytu Nowaka - przez dzieci Kowalskiego?
  Tak, czy Nie?
  Niewielka fatyga.
  Proszę.
 • @BTadeusz 20:19:46
  Otóż to.
  W Atenach władza była stanowiona przez większość obywateli, który w społeczeństwie była zdecydowana mniejszość. Czyli w praktyce była po politeja - najmądrzejszy system stworzony przez człowieka. Dziś powiedzielibyśmy: rządy elity; czy arystokracji wojennej. I to nie wybranej, czy urodzonej, ale powstałej właśnie na skutek machania mieczem. A nie od dziś wiadomo, że kto ryzykuje skórą, temu lepiej się myśli.
  pozdrawiam
 • @interesariusz z PL 10:26:40
  w glowce sie juz calkiem pojebalo?
  wyslemy cie do obozu edukacyjnego dla socjalistow moze zmadrzejesz
  co tu robi czerwona gnida?
 • @myszka 15:07:01
  to juz nie ma darmowej sluzby zdrowia i szkoly? a gdzie ja teraz pojde po zasilek? chyba sie zabije
 • Dla socjalisty zabicie człowieka nie pasującego do Idei Człowieka jest nie tylko obowiązkiem
  * * *

  Dla socjalisty zabicie człowieka nie pasującego do Idei Człowieka jest nie tylko obowiązkiem, ale również aktem najwyższego humanizmu.

  — H. Kiereś, Trzy socjalizmy, Lublin 2002

  * * *

  Pokazywały to już przez wiele lat zbrodnicze i barbrzyńskie socjalizmy: czerwony socjalizm bolszewicko-rosyjski oraz brunatny socjalizm hitlerowsko-niemiecki...

  * * *
 • @Andy-aandy 23:07:32
  Proszę pana zna pan podstawy personalizmu chrześcijańskiego, jeżeli tak, to czy pana zdaniem mają one jakikolwiek związek z tym, co promuje w swojej polityce PiS?
 • @cezar 22:38:30
  Panie cezar próbujmy dyskutować z każdym, pan dyskutant też jest Polakiem. Nie stawiajmy się swoimi komentarzami pod mur. To naprawdę do niczego dobrego nas nie prowadzi. Zna pan osobiście pana dyskutanta, poznał go pan, miał pan okazję podyskutować z nim w cztery oczy? I zastrzegam sobie, że ja nie bronię komunizmu ani socjalizmu, jednak nie wszystko, co było w komunizmie było złem wcielonym, chociaż mojej rodzinie w tamtym systemie nie żyło się jakoś specjalnie dobrze... :)
 • @thot
  Przykro mi bardzo, ale muszę ci powiedzieć; piszesz wierutne bzdury. Co się stało? Uważam że przestałeś logicznie wnioskować i nie powołuj się na naukę Chrystusa, bo w polityce jest to nadużycie nauki Ewangelii dla celu politycznych.
 • @thot 17:29:41
  Koza to Żyd; a krzywe drzewo to Syjonista.
 • @Paweł Tonderski 23:13:38
  napisał:
  "jednak nie wszystko, co było w komunizmie było złem wcielonym"
  *

  I pokazał się nam w ten sposób kolejny typowy leninowski idiota — broniący sowieckiego, zbrodniczego socjalizmu! Czyli tego diabelskiego tworu, komunistycznego Imperium Zła!

  — Komunistyczni zbrodniarze zamordowali około 170 mln ludzi na całym świecie oraz zniszczyli życie kolejnym setkom milionów!

  — Komunistyczni i sowieccy zbrodniarze zburzyli dziesiątki tysiący kościołów, cerkwi oraz świątyń. Zamordowsli także setki tysięcy księży, zakonnic oraz popów!

  — Niemal 2 miliony Polaków zostało zamordownych i zamęczonych przez sowieckich zbrodniarzy!

  — 45 letnia sowiecka niewola oraz nędza całego Narodu Polskiego w PRL, eksploatowanym i ograbianym do granic możliwości przez komunistycznych zbrodniarzy z rosyjskiego Kremla!

  — Szykowanie przez zbrodniarzy z Kremla ze współudziłem ich agentów rządzących w PRL — nowej wojny światowej, w której zginęłyby męczeńską śmiercią miliony Polaków, a znaczna część Polski zostałby zniszczona

  TO WSZYSTKO — to dla jakichś zbolszewizonych kretynów (albo kanalii) ciągle za mało, żeby uznać komunistyczny system sowiecki za zbrodniczy.

  *
  *
 • Do Wszystkich:
  http://zdzich.nowyekran.pl/post/29467,porzuccie-wszelka-nadzieje
 • @BTadeusz 19:09:17
  Pisząc o wyborach nie miałem na myśli wyborów do parlamentu w jakimś kraju. Miałem na myśli to, że świat ulega przemianom i choć jakiś plan z całą pewnością jest realizowany "odgórnie", a jego kształt niekoniecznie musi się podobać ogółowi to warto zachować odrobinę optymizmu. Mnie jeszcze pozostała odrobiny wiary w ludzkość.
 • @Andy-aandy 07:37:43
  Nie miałem na myśli zbrodni komunistycznych, ani ludzi stojących na czele aparatu żydo-komunistycznego terroru. No ale po pana komentarzu, uważam że nasza dalsza dyskusja na ten temat pozbawiona jest sensu. Dalej narzekaj i biadol, chcecie, aby Polacy powstali ze swoich kolan, ale sam na nich cały czas klęczysz?!

  Człowieku wyprostuj się, podnieś swoją głowę do góry i nie oceniaj innych nie znając ich osobiście i przestań narzekać.

  Kolejny niezłomny, kolejny wyklęty, szkoda tylko, że takich wyklętych i niezłomnych Polków, wtedy gdy nasza Ojczyzna popadała w żydo-komunistyczną niewolę było w Polsce tak mało.

  Zacytuj chociaż jedno moje zdanie, w którym wychwalam tamten system, który nam zainstalowano w Polsce między innymi dzięki naszym sojusznikom, rządowi amerykańskiemu i angielskiemu?

  Zauważam tylko, że w tamtych czasach w Polsce ludziom żyjącym od pierwszego do pierwszego, a więc masie ludzkiej żyło się spokojniej, że wartości, takie jak przyjaźń, szacunek dla starszych i kontakt między ludźmi były o wiele lepsze od tego, co się dzieje dzisiaj pomiędzy Polakami.

  Doskonałym przykładem na potwierdzenie mojej tezy jest pana zachowanie. :)

  Wróg był znany, dzisiaj już nie wiadomo, kto nim jest, a kto nim nie jest. A tacy ludzie jak ty, którzy idą za swoim guru, a przy tym mają na swoich oczach klapki, wykrzykują przy byle okazji, że tylko oni mają rację przy okazji depcząc wokół siebie innych Polaków, którzy od nich różnią się swoimi poglądami.

  I tak chcecie zjednoczyć Polaków, chcecie, aby Polska była wolnym i suwerennym krajem i Narodem?

  Kiedyś towarzysz Miller na jednym ze spotkań ze stoczniowcami powiedział, że jakby nie komuna w Polsce, to większość z tych ludzi, którzy zasiadali wtedy po drugiej stronie tamtej barykady, pasła by dalej gęsi albo świnie na pańskim polu. I niestety, chyba miał rację.

  Tak więc andy-andy powstań z kolan i przestań klęczeć, jęczeć i narzekać, jak to ci się żyło źle za komuny i jak to cię prześladowali, bo jakoś nadal żyjesz i masz na tyle zapału i siły aby narzekać i złorzeczyć na komunę.

  Gdzie byli Polacy, gdy Polska wołała o pomoc i popadała w sowiecką i żydo-komunistyczną niewolę, gdzie byliście, czy wszyscy ludzie z naszych rodzin, to byli żołnierze wyklęci i ci niezłomni?

  p.s.

  Każdy Polak wie, jak wtedy było, że istniał terror, że żydo-komuna na swoim koncie ma więcej ofiar niż niemiecki nazizm. Ale co z tym zrobisz, znowu zawierzysz naszym aliantom z zachodu, którzy przy byle okazji nas zdradzą?
 • @Andy-aandy 07:37:43
  Pan chyba nie komentuje mojego wpisu. Zauważyłem,że część pisowskiego elektoratu, pisze swoje odpowiedzi nie rozumiejąc słowa pisanego przez innych, jednak przy każdej okazji oskarżają innych o wady i przywary, o których na przykład ja nawet przez sekundę nie pomyślałem.

  Pana komentarz nie jest próbą dyskusji, tylko stekiem wymysłów o moich myślach i o tym, co ja wiem lub uważam na temat żydo-komunizmu. :))
 • @Paweł Tonderski 23:13:38
  napisał:
  " jednak nie wszystko, co było w komunizmie było złem wcielonym"


  Powyższe — ZACYTOWAŁEM JESZCZE RAZ.

  Bo zwyczajem bolszewickich politruków Paweł Tonderski po prostu łże — że nie chwalił bolszewickich morderstw.

  Woli widocznie jak go kłują w dupę bagnety jego rosyjskich przyjaciół (a może i nadzorców) — z którymi składa kwiaty bolszewickim mordercom. [sic!]

  Tym samym stalinowskim mordercom czy mołojcom, którzy szli przez Polskę — zostawiając za sobą pomordownych Polaków, zgwłacone kobiety i obrabowne miejscowości oraz łuny pożarów... Bo wszystko to, czego ci sowieccy bandyci nie mogli zrabowć — to palili...

  Jedno wielkie sowieckie sukinsyństwo — i widocznie właśnie za to, jacyś różni kochajcy sowiecko-rosyjskich mordeców "tonderscy" — składają sowiekim mordercom kwiaty na grobach...

  Trudno się zresztą dziwić — przecież tow. Michnik z "GWna" nakazuje palenie zniczy na grobch jego kochanych sowieckich morderców Polaków.

  Dlatego janczarzy tow. Michnika wiernie go słuchją!

  *
 • @Andy-aandy 12:50:53
  No bo nie było, a w komunizm wpędziły nas nasze sojusznicze mocarstwa, a rodzimi Polacy nie chwycili wtedy za broń tylko czekali na to, co się wydarzy, tylko ci niezłomni i wyklęci podjęli z syjonistycznym żydo-komunistycznym oprawcą straceńczą walkę, ale ci również zostali zdradzeni przez swoich wyższych dowódców, pozostawieni na pastwę losu samym sobie w swojej samotnej walce z żydowskim i komunistycznym okupantem.

  Ale po co piszesz o tym co było, przecież mnie tego nie musisz pisać i tłumaczyć, bo ja o tym wiem. Ale co z tą wiedzą o tamtych czasach dzisiaj uczynisz, oddasz nas znowu w niewolę poprzez poddańczą politykę Polski prowadzoną wobec Ameryki i Anglii, czy masz z tej sytuacji jakieś inne wyjście?
 • Polska jest raczej państwem rabunkowym,
  niźli socjalnym.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY