Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
67 postów 563 komentarze

KONTRREWOLUCJA

thot - Krzysztof Chrobot - Polak, antysocjalista. - „thớt” w języku wietnamskim oznacza „płyty tnące”lub „deska do krojenia” http://www.djoles.pl/mp3/pobierz/937039,detektyw-inwektyw-deska-do-krojenia.html

BIBLIA a SOCJALIZM

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Zawiść, niewidoczna dla innych postronnych osób, przyciąga jak magnes innych zawistników. Prawo i sprawiedliwość w ustach zawistników jest farsą. Socjalizm ma moc przyciągającą zło i grzech przebrane za dobro!

 BIBLIA a SOCJALIZM

 

Czy do Polaków może odnieś się Biblijna przypowieść, że „Ojcowie jedli cierpkie jagody, a synom zdrętwiały zęby” (Jr 31,29).  Ojcowie budowali PRL w przekonaniu, że jest to dla naszej Ojczyzny bardzo dobry, sprawiedliwy ustrój.
Czy można dziwić ich się synom, że dzisiaj bredzą dalej głosząc hasła o sprawiedliwości społecznej, podatkach progresywnych, czy państwie posiadającym środki produkcji (marksistowskie zapytanie: kto ma władzę?  – ma dokładnie jedną odpowiedź: ten kto ma środki produkcji!).  Głoszą więc dalej, że państwo musi mieć w swoich łapach: banki, stocznie, huty, kopalnie, przemysł zbrojeniowy, koleje, szkoły, szpitale, supermarkety itp. itd.
Kto występuje przeciw takiemu myśleniu, to musi być wstrętnym liberałem, i należy takiego su…n syna zwalczać wszelkim sposobami. Nie ma drogi pośredniej, albo jest socjalizm albo libertynizm.
Zmniejszenie przywilejów różnych grup społecznych, prywatyzacja szpitali powiązana z prywatnymi ubezpieczalniami z gwarancjami państwa, prywatyzacja szkół oraz wprowadzenie bonu szkolnego, redukcja o 70% administracji, weryfikacja rent i zwolnień lekarskich itd. itp. – to jest zamach na życie biednych, a nie reforma państwa!! Już słychać rejwach wszystkich istniejących partii – MY na taka reformę państwa NIKOMU NIE POZWOLIMY!!!! Już słychać szemrania w ludzkich domach, gdzie w ludzkich głowach miesza TVN oraz GW, nie oddamy socjalistycznych przywilejów, wszak wpisane są one w konstytucję!
Z Biblii jasno wynika, że Bóg stworzył człowieka a nie ludzkość. Rządy kierują poprzez media masą, w masie dzisiaj roztapia się prawie każdy człowiek. Masę trzeba kontrolować, masę trzeba zniewolić. Pozwolę sobie przypomnieć znane wszystkim słowa z Biblii Tysiąclecia:
 
Rdz 2,17Słowa Boga:z drzewa poznania dobra i zła nie wolno ci jeść…
Rdz 3,05Słowa szatana: wie Bóg, że gdy spożyjecie owoc z tego drzewa, otworzą się wam oczy itak jak Bóg będziecie znali dobro i zło
 
Na tym polega kłamstwo szatana: otworzą się wam oczy itak jak Bóg będziecie znali dobro i zło.Bóg może prawidłowo oceniać, bo Bóg wie wszystko.Człowiek nie zna przyszłości, dlatego wartościując nigdy nie wie i nie będzie wiedział, jaki skutek taka ocena wywoła po latach, wiekach – tak jak wie to Bóg! Człowiek mniema tylko, że podejmuje optymalny wybór, jednakże ocena chwili lub rzeczy jest dobra wtedy i tylko wtedy gdy spowoduje w przyszłości wyłącznie dobro.
 
Dalej mamy:
Rdz 4,03Gdy po niejakim czasie Kain składał dla Pana w ofierze płody roli,
Rdz 4,04zaś Abel składał również pierwociny ze swej trzody i z ich tłuszczu, Pan
wejrzał na Abla i na jego ofiarę;
Rdz 4,05na Kaina zaś i na jego ofiarę nie chciał patrzeć. Smuciło to Kaina bardzo i
chodził z ponura twarzą.
 
Bóg ocenił negatywnie ofiarę Abla, bo Bóg wiedział, że model życia reprezentowany przez Kaina, doprowadzi  w bliskiej przyszłości do zniewolenia drugiego człowieka. Wszak na roli pracować muszą niewolnicy, lub w późniejszych czasach zatrudnieni parobkowie.
 
Bóg wiedział, że Kain mając wolną wolę może dokonać samodzielnej oceny z jakiego powodu Bóg odrzucił jego ofiary. Oczywiście Kain taką ocenę przeprowadził, wszak jego rodzice zerwali owoc z drzewa, umożliwiając tym samy człowiekowi ocenianie, co dla niego jest dobre a co złe. Zły był podły brat Abel, którego ofiara wywołała akceptację Boga. Ocena ta nie wywołała wyłącznie zazdrości widocznej w postaci smutku na twarzy Kaina, wywołała także niewidoczną zawiść, która popchnęła go do zamordowania brata.  
 
Bóg wiedział, że po kilku latach Kain zbuduje pierwsze miasto Henoch (nazwa ta pochodzi od imieniem syna Kaina). Taki model rozwoju ludzkości był niemiły Bogu, dlatego nie przyjął jego ofiary. Z czasem na świecie, jak grzyby po deszczu, będą powstawać kolejne miasta. Niektóre z tych miast zwać się będą państwami-miastami  (Ateny, Sparta, Teby). Po wiekach powstaną państwa mające na swoim terenie, setki, tysiące miast. W konsekwencji czynu Kaina,  dzisiaj większość ludzi nie jest pasterzami świń, lecz żyje w miastach i jest zniewalana przez państwo, korporacje lub drobnego kapitalistę. O tym wiedział Bóg wybierając ofiarę Abla. Ale Kain nie potrafił prawidłowo odczytać danego znaku przez Boga, bo nie znał przyszłości.
 
Symboliczne zerwanie owocu zdrzewa poznania dobra i złaotwiera więc puszkę Pandory, w której roją się grzechy i grzeszki, wywołane  błędnymi ocenami człowieka co jest według niego dobre a co jest według niego złe.
 
Człowiek chce zmieniać decyzje Boga.
Rdz 3,17Do mężczyzny zaś [Bóg] rzekł:Ponieważ posłuchałeś swej zony i zjadłeś z
drzewa, co do którego dałem ci rozkaz w słowach: Nie będziesz z niego jeść, przeklęta niech będzie ziemia z twego powodu: w trudzie będziesz zdobywał od niej pożywienie dla siebie po wszystkie dni twego życia
 Rdz 3,19W pocie więc oblicza twego będziesz musiał zdobywać pożywienie
 
Człowiek nie chce się pogodzić z tym faktem, że ma ciężko pracować w pocie czoła? Wszak łatwiej jest stworzyć takie państwo, które będzie periodycznie okradać bogatych, by tym co ciężko nie chcą pracować, żyło się lekko na zasiłku dla bezrobotnych. Sami są za słabi i zbyt tchórzliwi (bogaci są chronieni przez wojsko i policję), by bawić się indywidualnie w Janosika.
Łatwiej jemu jest oddać głos na partie, która stworzy takie przepisy prawa, aby bogatego okradać w majestacie prawa.
 
Zawiść panująca w sercach większości ludzi, nie może zdzierżyć, że inni przez pracę pokoleń posiadają majątki, a oni żyją w nędzy. Oni nie chcą być posiadaczami tych majątków, oni chcą aby ci co mają majątki, utracili je dzięki fiskalizmowi sprawiedliwego socjalistycznego państwa, aby podli posiadacze  także żyli w nędzy.
 
Na tej ukrytej zawiści bazują ideolodzy mówiący do zawistnych ludzi o sprawiedliwości społecznej! Utracisz CZŁOWIEKU swoją godność – twierdzą - gdy będziesz pracował u bogacza: gdy będziesz niańczył jego dzieci, gotował, sprzątał, zajmował się chorymi seniorami, uprawiał ogród….. Wszak wszyscy są równi, niech więc robią bogacze to sami.
 
Druga część społeczeństwa (posiadacze lub potencjalni posiadacze), zachowują się jak Piłat umywający ręce. To nie ich problem, że jacyś ludzie nie mają pracy, że ktoś szuka czegoś wartościowego w śmietnikach, że tworzą się na całym świecie dzielnice zamieszkiwane przez ubogich – zwane slumsami.Wychodzą z założenia, że jeżeli państwo socjalistyczne ich okrada, to bierze na swoje barki walkę z biedą, a oni są wolni od obowiązku jałmużny i pomocy bliźnim.
 
Trzecia część społeczeństwa jest bierna, i ma w nosie jaki jest lub będzie ustrój Polski.
 
Do przyjścia Jezusa, Żydzi mogli tylko we własnym zakresie walczyć z niewidoczną zawiścią. Jezus przypomniał im,  urywek z Księgi Powtórzonego Prawa:
 
Mt 22,37On mu odpowiedział: ”Będziesz miłował Pana Boga swego całym swoim sercem,
cała swoja dusza i całym swoim umysłem.
Mt 22,38To jest największe i pierwsze przykazanie.
Mt 22,39Drugie podobne jest do niego: Będziesz miłował swego bliźniego jak siebie
samego.
Mt 22,40Na tych dwóch przykazaniach opiera się całe Prawo i Prorocy”.
 
Dwa wydarzenia legły u powstania chrześcijaństwa: wiara w zmartwychwstanie Jezusa oraz dar Ducha Świętego – to znaczy obecności i mocy Boga. To jest właśnie NOWE! Jezus głosił Królestwo Boże otwarte dla wszystkich, nie tylko dla sprawiedliwych Żydów przestrzegających Prawa, lecz również grzeszników i pogan. Ci ostatni będą mogli nawet zająć tam pierwsze miejsce! Królestwo Boże jest „ najmniejsze ze wszystkich nasion” Mt 13,32, „monetą schowaną pod korcem”, „królestwem pośród was”. Jak się można do niego zbliżyć – codziennymi uczynkami! Zbawiony będzie każdy, kto się czuje bliźnim wszystkich ludzi!
 
W tym momencie następuje zerwanie między judaizmem a rodzącym się chrześcijaństwem. Następuje inny sposób postrzegania Boga. Dla Chrześcijanina  najlepszym sposobem uczczenia Boga jest służba bliźniemu. Uważać się za sługę innych – to jest ewangeliczna droga. Miłość bliźniego zostaje uznana za równoznaczną miłości Boga. Nic nie stoi ponad tym przykazaniem.
Napisano:„Nie będziesz gotował koźlęcia w mleku jego matki.” Pwt 14,21 znaczy to aby unikać rozumowania w kategoriach swoich rodziców. Obecni głosicieli państwa opiekuńczego muszą mieć własną percepcję świata inną od budowniczych PRL-u. Państwo zwane socjalistycznym,  oparte na zawiści swoich poddanych musi przestać istnieć. Musimy odbudować naszą Ojczyznę- Polskę w opierając się na przykazaniu MIŁOŚCI BLIŹNIEGO.
Brak konsekwentnego wglądu większości Polaków w swoją świadomość – aby wykorzenić z niej zawiść  (on ma, a ja nie mam – to jest niesprawiedliwe) – prowadzić będzie niechybnie do końca Państwa Polskiego oraz Narodu Polskiego. Państwo nadopiekuńcze umiera na naszych oczach. Aby zaspokoić potrzeby obywateli przyzwyczajonych do państwa socjalistycznego, rząd musi zaciągać WIELKIE pożyczki. Tak dalej być nie może i być nie musi!
 
Pytanie retoryczne: jeżeli przez 2.000 lat nie udało się stworzyć  Chrześcijaństwu w Europie dobrego ustroju państwa to czy teraz nam Polakom może się to udać?
 
Twierdzę, że jest to możliwe. Trzeba tylko uświadomić sobie czego się chce i wiedzieć jaka droga prowadzi do tego celu. FUNDAMENTEM zmian w Polsce musi być moralność chrześcijańska.  Państwo musi neutralizować skutki biedy, ale nie goląc bogatych i rabując zarobki dobrze zarabiających nie ze względu na układy, lecz ze względu na swój profesjonalizm. Państwo nie może równać w dół, wręcz odwrotnie, winno wspomagać innowacyjność oraz zdolnych uczniów i studentów.
 
Na to potrzebna jest jasno określona ugoda zawarta pomiędzy Narodem Polskim a przyszłą elita władzy. Ugoda nastąpi poprzez wybranie na posłów i senatorów kandydatów RUCHU Narodowego, którzy są w stanie dokonać takich zmian.
 
Nadszedł czas na konsekwentne przemyślane działanie!!!
 

 

KOMENTARZE

 • TRANSPARENCJA ...
  Ja uważam tak: jeżeli już nie da się zwalczyć zła, to należy przynajmniej je upublicznić ...

  A więc:
  - publiczny, internetowy otwarty dostęp do wszystkich umów, faktur i decyzji dotyczących administracji państwowej, samorządowej oraz spółek skarbu państwa
  - jawność informacji o pokrewieństwie urzędników oraz zakaz zatrudniania krewnych w tej samej jednostce (a więc jeżeli burmistrza córka pracuje jako sekretarka w urzędzie, to jest to prawie jak ZBRODNIA - uznałbym to za "świadome działanie zmierzające do dokonania przestępstwa)
  - z uwagi na tzw. "zatrudnianie crossowe badałbym też sytuacje, że osoby spokrewnione pracują w co prawda różnych, ale jednostkach administracji państwowej lub samorządowej (pomijam stanowiska wybieralne)
  - wybory bezpośrednie na szefów sądów, prokuratur i komend policji (ten punkt właściwie oczyścił by Polskę z gówna jak tsunami ...)

  I tutaj bym już nawet sobie darował cudowne spółki dorazowe Nikandera ... (no, chyba żeby się upierał ...)
 • Ja jestem światłością świata. Kto idzie za Mną, nie będzie chodził w ciemności, lecz będzie miał światło życia (Jana 8:12)
  Bóg dał nam wolność wyboru, niestety wybieramy 'państwo'!
  To 'państwo' właśnie daje ludziom doskonałą wymówkę do tego, żeby nic nie robili!
  Jezus mówił o służeniu bliźnim, w czasie kiedy jego państwa nie było
  w ogóle na mapie!!!
  Miłość Boga i bliźniego nie zależy od ustroju!!!
 • @Autor
  Bardzo dobra analiza problemu i jego ocena!
  Może to właśnie wyjaśnia problem dlaczego rewolucje udają się tylko w krajach katolickich, a wielu spośród przywódców komunistycznych pochodziło z bardzo religijnych rodzin (np. nasz niedorobiony dyktator), ale gwoli sprawiedliwości również te społeczeństwa same w sobie, gdy jeszcze nie było za późno, umiały zrozumieć, że komunizm to jest szatańska parodia wiary.
  Tak więc bolszewiko-katolicy muszą wreszcie zrozumieć, że błądzą, gdyż prawdziwy Raj to jest dopiero wtedy gdy trafi do niego Dusza, a nie ciało.

  Pozdrawiam.
 • Brakuje kropki nad i
  W związku z Twoją krytyką pojęcia sprawiedliwości społecznej, brakuje mi jasnej deklaracji co do nauczania Kościoła Katolickiego, w którym jest to jedno z centralnych pojęć. Czy uważasz, tak jak GPS, że zawiera ono błędy?

  Tu jest szersze objaśnienie tego pojęcia:
  http://netsociety.nowyekran.pl/tag/7258,sprawiedliwosc-spoleczna

  A tu odniesienia do wypowiedzi polityka, który sobie słowami "sprawiedliwość społeczna" ust nie kalał (przynajmniej w pojęciu liberałów):
  http://netsociety.nowyekran.pl/post/60148,w-obronie-sprawiedliwosci-spolecznej-3#comment_455096
 • @Autor
  Tak działa Królestwo Boże na ziemi:

  Jeden duch i jedno serce ożywiały wszystkich wierzących. Żaden nie nazywał swoim tego, co posiadał, ALE WSZYSTKO MIELI WSPÓLNE. /Dz 4, 32/
  Nie o to idzie, żeby innym sprawić ulgę, a sobie utrapienie, lecz ŻEBY BYŁA RÓWNOŚĆ. / 2 Kor 8, 13/

  Natomiast świat kieruje się swoimi prawami. Silny wyzyskuje słabego. Dlatego wyzyskiwani bronią się w możliwie dostępny im sposób, czyli poprzez kartkę wyborczą powierzając władzę ludziom wrażliwym, dobrym, którzy ustanowią prawa chroniące słabych przed wyzyskiem.
 • -------------- !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  http://www.youtube.com/watch?v=YX6eoRTaoUc
 • @ninanonimowa 22:56:35
  Ten obraz Polski nie jest prawdziwy. Liczby są wzięte z kapelusza, a ich prezentacja tendencyjnie jednostronna.
 • To nie biblia
  Trochę to niepoważne aby ludzie traktowali dorobkiewiczów, jak to pan mówi, którzy od pokoleń zebrali duży majątek.
  Wszyscy wiemy, że nasi milionerzy to nimi się potem prokurator zajmuje, a jak nie, to dorobili się na wyzysku czy innym Amber Gold.
  To nie pracodawcy, a wyzyskiwacze w przeważającej większości. Nie chce mi się tego szukać, moja konkordancja jeszcze nie skończona hehe :) ale powiem jedno za tą Biblią...
  nie sadzajcie bogatych w pierwszych ławkach, to to oni was okradają, niszczą wam zdrowie, i udają że płacą.
  Cały ten wasz liberalizm, panowie, to jedna wielka zbrodnia.
  Sprawiedliwość istnieje, i kiedyś tych paniczyków dopadnie. To już było wszystko, historia nie raz pokazała, że bandyci płacili rachunki.
  Spójrzcie na nasze ŁACHY- naszych posłów.
  Nie sieją, nie orzą....
  Prawa nie stanowią.. to co tam naskrobią, tak nagmatwane, że oszustwem tylko można nazwać, nie prawem. Ale panowie, co, pełną mordą. Sauna na koszt państwa, czyli nas. A panowie panie pełną mordą, a ręce zbrukane krwią obywateli.
  Nie opowiadaj pan o dobrych jaśniepanach. W większości to Ciemnodranie są. Chamstwo, buta, arogancja... Pogarda dla życia. A dziewczyny z biedronek, itp, itd. Taaa i pan tu biblią takie tezy podnosisz.. Coś tu na oko nie teges jest.
  Co wam tak się z socjalizmu nie podoba? Pewnie to, panie złotousty, że kalek się nie morduje. No i ciężarnych nie zrzuca ze skały ehhehe
  Już jeden taki cwaniak proponuje świat bez ubezpieczeń, i wiadomo, jak te jego teorie zyskują poparcie.
  Polscy jaśniepanowie jechali na swoje dobra po niewolnikach, ich majątki są z przestępstwa.. i tyle w temacie jaśniedrani. Idźcie sobie zamiast tej biblii ołtarzyk dolarowi robić. I tam będzie to wszystko szczerze.
  Biblia to komunizm hehehe :) i tego się trzymajmy.
 • @Leon. 05:18:59
  Różnica między Pana wpisem, a moim, jest taka, że ja podpisuję go własnym nazwiskiem, a Pan kryje się za swoim Nickiem.

  Broni Pan socjalizmu jak Pan Jaruzelski i inni: Socjalizm albo śmierć!
  Socjalizm jest ideą zbrodniczą. Na świecie nie istnieją tylko ci co doszli do majątków poprzez układ z elitą władzy lub poprzez przestępstwo.

  Większość swoje bogactwo zawdzięcza ciężkiej pracy przodków. Socjalizm z założenia swego niszczy wszelką własność, równając wszystkich w dół. Każdy kto kradnie czyjąś własność jest przestępcą!

  Zastanawiam się czy Pan był pracownikiem etatowym PZPR i mózg panu na szkoleniach wyprano, czy może jest Pan niewinnym wyznawcą nowej religii zwanej komunizmem, a dojście do tego szczęścia możliwe jest wyłącznie poprzez socjalizm.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY